argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Руски филми  (Прочетена 5614 пъти)

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Руски филми
« -: 27.11.2008, 15:27:53 »

Колеги, здравейте! Обръщам се към всички от специалост руска филология. Тъй като сами виждате, че времето е много малко да се прочетат всички тези книги от руската литература имам молба към всеки, който знае някакви линкове на руски филми от конспекта на руска филология да ги качи тук на тази тема или да сподели от къде могат да се намерят. Мисля, че това ще е любопитно и полезно за всички. Благодадаря ви предварително!  :beer:
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Руски филми
« Отговор #1 -: 27.11.2008, 16:59:37 »

Аз не съм от вашия факултет, но ще се опитам да помогна. Всякакви руски филми има тук: torrents.ru
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re: Руски филми
« Отговор #2 -: 28.11.2008, 02:21:35 »

Колеги, здравейте! Обръщам се към всички от специалост руска филология. Тъй като сами виждате, че времето е много малко да се прочетат всички тези книги от руската литература имам молба към всеки, който знае някакви линкове на руски филми от конспекта на руска филология да ги качи тук на тази тема или да сподели от къде могат да се намерят. Мисля, че това ще е любопитно и полезно за всички. Благодадаря ви предварително!  :beer:

Пишеш в google.ru  названието на произведението, последвано от смотреть онлайн (например: Война и мир смотреть онлайн- ето и първия резултат http://www.needforvid.com/movie/voina_i_mir_1968.php ) и ще ти излезнат стотици линкове където можеш да погледнеш филма онлайн, само че повечето не тръгват в internet explorer, а само в Mozila. Надявам се, че бях полезен и не забравяйте, че руският интернет е огромно богатство , където може да се намери всичко :)
Активен

ultraviolet

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re: Руски филми
« Отговор #3 -: 28.11.2008, 12:29:09 »

здравейте,мога да ви дам един сайт ,който знам за  теглене на филми:
www.kinozal.ru
Активен

ultraviolet

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re: Руски филми
« Отговор #4 -: 28.11.2008, 12:30:28 »

грешка колеги, :)))))) www.kinozal.tv.-е верния сайт.
Активен

timati

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Руски филми
« Отговор #5 -: 29.11.2008, 20:03:38 »

здравейте,аз не съм от специалността ви но искам да благодаря за сайтовете за филми.МН отдавна търсех...поне вече търсенето завърши :-D :-D :-D :-D :-D
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Руски филми
« Отговор #6 -: 25.04.2009, 00:14:13 »

Благодаря на всички за информацията :)
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re: Руски филми
« Отговор #7 -: 04.05.2009, 23:26:22 »

Здрасти,ако си трети курс и ти трябват материали по Руска класическа мога да ти помогна,защото филми има,но не са точно като романите.Има някои,които са като романа,но някои въобще не са и само ще се объркаш.Така че аз имам преразкази на произведенията и ако си оставиш e-maila ще ти ги изпратя.Ще чакам да пишеш! :sun:
Активен

marigab

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re: Руски филми
« Отговор #8 -: 06.05.2009, 21:30:31 »

Ако може,прати ми  преразказите на произведенията,че и на мен ми предстои изпит при Нейчев. mariana_paregova@mail.bg
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Руски филми
« Отговор #9 -: 07.05.2009, 00:14:12 »

joro.vin Писал съм ти на лична :) Относно филмите, да съгласен съм с теб в някои филми има огромни разминавания  в сравнение с книгите. Примерно "Престъпление и наказание" филма в края е доста изменен, така че колеги проследете края в книгата за да не стават недоразумения и да няма: "Досвидание милое создание" :))))
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re: Руски филми
« Отговор #10 -: 15.05.2009, 01:20:58 »

Здрасти marigab,мога да ти изпратя преразказите,но те са на руски език ако се справяш с него само кажи ще ти ги изпратя!
Активен