argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010  (Прочетена 6525 пъти)

lyubo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #20 -: 10.11.2009, 12:16:14 »

Ами не знам ама от моя курс си намерихме работа докато учихме само 3ма.
Не смятам че 3ма от 120 е показателно че в университета всичко е супер ?

Е тук пак много преувеличи. В момента е доста по различно от тази бройка, в момента едни от техническите причини, за който студентите не завършват (поне в информатиката) е , защото още 1-ви, максимум 2-ри курс си намират (някои и добре платена) работа и бройката е мнооогггооо по-голяма от 3 на 120, не се ангажирам с точно число, но съм чувал, че е е към 40%.
От моя курс също не бяха 3 от 120, поне с тези, който бях по-близък, всички работят нещо свързано с ИТ.

Иначе да, не може да има университет с над 30 различни специалности за едно и също нещо -> ИКОНОМИКА  :-D, а за Математика и Информатика да има 5 във факултет, примерно  :-) странно е! Със сигурност само в една от двете области от Математика и/или Информатика има повече направления.

PS: вярно стига с този offtopic ;-)
Активен

masterchief

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #21 -: 10.11.2009, 20:35:04 »


Абсурда е че тук в академията за 2 месеца точно без 10 дни минахме целия материал на Java за една група по 8 часа на ден. От 15 човека се отказаха половината по ред причини но другите 8 работят в момента 2 МЕСЕЦА по късно. Мисля че не е нужно да си умен за да се сети човек, че в университетите хората имат 4 ГОДИНИ айде средно по 4 часа на ден т.е. имат 2 ГОДИНИ по 8 часа на ден което е 10 ПЪТИ ПОВЕчЕ ВРЕМЕ И ИЗЛИЗАТ САМО ХОРА, КОИТО НИЩО НЕ ЗНАЯТ.
Специално в този курс за 2 месеца хората научиха Езика Java, Java GUI programming , Java Streams. Java I/O, Java Threads, Collections API + all for SCJP certificate + Web Programing ( Servlets, JSP, javaScript, HTML, JSF !) + SQL ( Oracle SQL + PL/SQL + Hibernate + JPA ) + Java EE ( EJB 3.0, JMS, JPA, WebServices ( JAX-WS ), JAXB, JAXP, DOM, SAX, StAX ) и не само и е ПЪЛНА ПОДИГРАВКА ЗА ВСЕКИ СТУДЕНТ да плаща 4 години по ... ? 500лв ? за да не научи дори 10% от този материал.

Хора не си губете времето за за същите пари и за ммм 8 пъти по малко време ще научите точно 9 пъти повече и то без да четете книжки.

П.П.
Знам че не се заяждаш аз не се обиждам почти никога по никакъв начин.
Колкото за кода там запетайките и точките Еклипс ми ги проверява :)
Кво се тормозиш - нали така ще има повече работа за нас  :-D  :evil:
 Който иска да научи би трябвало вече да се е усетил, че в тоя университет 90 процента от материала е безполезен за него...

Цитат
За хората, бъдещето и информатиката

Да зададеш въпроса "За какво я уча тая математика?" в началото на първи курс в университета е проява на нетърпеливост. Да зададеш същия въпрос няколко години по-късно е проява на пълно неразбиране на материята.
Да уточня, първо, аз никога не съм бил особено добър по математика, дори имам доста изпити оставени "за като му дойде времето", но дори аз започвам да осъзнавам някои неща за живота. Има още две години

Започнах да си мисля някакви такива неща за живота и информатиката след като в Русе се запознах с двама пияни младежи от Манчестър. Те тъкмо бяха завършили училище и тепърва кандидатстваха в колеж. Когато ги питах какво ще учат и двамата казаха Network Administration (или нещо от сорта, не запомних точно, защото след това започнаха да крещят - hackers and crackers!).

Интересно ми стана защото в България едва ли някъде можете да намерите подобна специалност, при нас има математика, информатика и КСТ, друго ако се интересуваш и се занимаваш сам.
Докато при нас ни учат на нещо и след това ни обясняват за какво ще се ползва, на запад първо им казват какво ще правят и после им обясняват как, защо и т.н.

До сега винаги съм си мислел, че това е слабост на нашата образователна система, но се замислих над една мисъл, че в момента преподавателите учат студентите да работят професии, които все още не съществуват. За тях това е много сериозен проблем защото те специализират нещата. Ако искаш да станеш мрежов администратор учиш едно, ако искаш да станеш desktop програмист - друго, а за web програмист - нещо напълно различно.
При такъв подход, без да задълбаваш в нещата, промяната би била нещо, с което доста трудно можеш да се справиш ако не си запознат с основите.

Точно това според мен се опитва да направи нашата образователна система - преподават основите, преподават начин на мислене, а от там нататък е въпрос на желание и малко интелект да се развиеш и да научиш новите неща. Точно по същия начин по който първо виждаш нещата математически и след това разбираш как се повтарят в информатиката.
Някакъв юноша бледен беше казал, че информатиката е един от най-сложните дялове на приложната математика и посредствените математици е хубаво да си останат просто посредствени математици :)
Далеч съм от мисълта, че нашите университети вадят много по-подготвени и много по-кадърни информатици от западните, все пак всичко е въпрос на хора, ако си посредствен няма значение къде учиш. :)

Важното е да се стремим към самоусъвършенстване, да гледаме напред и да вярваме, че ако нещо е писано да стане, то ще стане по един или по друг начин :)

peace and love brothers \/

http://gotha88.blogspot.com/2009/06/blog-post.html

Да зададеш въпроса "За какво я уча тая математика?" в началото на първи курс в университета е проява на нетърпеливост. Да зададеш същия въпрос няколко години по-късно е проява на пълно неразбиране на материята.

 :bow: :bow: :bow: :rock:
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #22 -: 12.11.2009, 11:36:35 »

Напълно съгласен съм §е нищо не разбирам :Д
Активен

thevilscot

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #23 -: 12.11.2009, 20:05:22 »

толкова много неща се изписаха тук несвързани със заглавието на темата че чак се регистрирах за да продалжа и аз да пиша неща които са тотално офтопик и дано да се приключи най-накрая темата

незнам каква е тая трева дето се пасе тук но изказвания като:

"Хора не си губете времето за за същите пари и за ммм 8 пъти по малко време ще научите точно 9 пъти повече и то без да четете книжки."

не могат да ми преминат през храносмилателния тракт вече 30 мин.

Учи се без да се четат книги? От кога ?

"Java, Java GUI programming , Java Streams. Java I/O, Java Threads, Collections API + all for SCJP certificate + Web Programing ( Servlets, JSP, javaScript, HTML, JSF !) + SQL ( Oracle SQL + PL/SQL + Hibernate + JPA ) + Java EE ( EJB 3.0, JMS, JPA, WebServices ( JAX-WS ), JAXB, JAXP, DOM, SAX, StAX" за два месеца ?

Извинявам се за израза но и да се наакаш това не може да го покриеш за два месеца нали ? Как става ? ? ? Как ?

Аз ще ти кажа как .. НЕ става.

Форумът трябва да е за да се помага на студентите а не да се подкопава доверието им към университета още повече.
Вместо да хвалиш някаква академия се замисли ти с какво си помогнал образованието в университета да се подобри?!? С какво? И не казвай .. няма с какво! Има ама е по лесно да не се прави нищо.

Амин





« Последна редакция: 12.11.2009, 20:07:03 от thevilscot »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #24 -: 13.11.2009, 11:09:47 »

dude не казвам §е е добре да се предаде толкова материал за 2 месеца. Казвам §е е абсурдно §е за 4 ГОДИНИ не се преподава !

П.С. Не хвалих то§но тази академия говоря за академииите като цяло самия факт §е има все пове§е академии и все пове§е хора се обръщат към тях мисля §е говори лошо за университетите. Ако в университетите вси§ко беше супер хората се у§иха на важни неща които ще им осигурят работа по късно то никой нямаше да записва академии може би само някакви ултра тясно специалзиирани курсове.
Активен

thevilscot

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #25 -: 13.11.2009, 11:20:08 »

ок.

п.с. ч-то на мака е на клавиша с <> до левия шифт, knock yourself out
« Последна редакция: 13.11.2009, 11:29:36 от thevilscot »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #26 -: 13.11.2009, 13:35:19 »

Може и там да е ама на Мак с US101 PC клавиатура не е там :) <><><> "<ЛМКН??ЩШПЛЛ:Юю
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #27 -: 13.11.2009, 17:17:58 »

Има академии, защото има нужда от по-тесни специалисти. И от специализации и курсове. И са толкоз академии, колкото аз съм академик. ПУЦ си е и толкоз.
Активен

rnedelchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117
  • "Get a GREP on yourself!"
    • http://rallybulgaria.com
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #28 -: 13.11.2009, 18:38:07 »


Абсурда е че тук в академията за 2 месеца точно без 10 дни минахме целия материал на Java за една група по 8 часа на ден. От 15 човека се отказаха половината по ред причини но другите 8 работят в момента 2 МЕСЕЦА по късно. Мисля че не е нужно да си умен за да се сети човек, че в университетите хората имат 4 ГОДИНИ айде средно по 4 часа на ден т.е. имат 2 ГОДИНИ по 8 часа на ден което е 10 ПЪТИ ПОВЕчЕ ВРЕМЕ И ИЗЛИЗАТ САМО ХОРА, КОИТО НИЩО НЕ ЗНАЯТ.
Специално в този курс за 2 месеца хората научиха Езика Java, Java GUI programming , Java Streams. Java I/O, Java Threads, Collections API + all for SCJP certificate + Web Programing ( Servlets, JSP, javaScript, HTML, JSF !) + SQL ( Oracle SQL + PL/SQL + Hibernate + JPA ) + Java EE ( EJB 3.0, JMS, JPA, WebServices ( JAX-WS ), JAXB, JAXP, DOM, SAX, StAX ) и не само и е ПЪЛНА ПОДИГРАВКА ЗА ВСЕКИ СТУДЕНТ да плаща 4 години по ... ? 500лв ? за да не научи дори 10% от този материал.

Хора не си губете времето за за същите пари и за ммм 8 пъти по малко време ще научите точно 9 пъти повече и то без да четете книжки.

П.П.
Знам че не се заяждаш аз не се обиждам почти никога по никакъв начин.
Колкото за кода там запетайките и точките Еклипс ми ги проверява :)
Кво се тормозиш - нали така ще има повече работа за нас  :-D  :evil:
 Който иска да научи би трябвало вече да се е усетил, че в тоя университет 90 процента от материала е безполезен за него... и да се хване да прочете няколко туториала и от първата смешна фирма в Пловдив (то други останаха ли там... ) да научи колкото за Mid.
 А тоя Еклипс що се мъчите с него :P NetBeans forever  :-D
 А по темата за датите ми е все едно, стига да не са разпръснати седмица след седмица...
 Peace и Успешен ден на всички :)
 

Радо, пак си мега критичен :-) .. За това работим в Софията нали..защото прочетохме повече tutorials :-)

Колкото за датите :-) Какво е значението кога ще са, като си учил ..това е рядко явление за мен, но все пак трябва поне малко да се учи. А и критериите за вземане на изпити в нашия факултет, мога да кажа, че са сведени до минимум,което си е един плюс за нас.

Спокойна вечер от мен. И успех на изпитите :-)
Активен

rnedelchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117
  • "Get a GREP on yourself!"
    • http://rallybulgaria.com
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #29 -: 13.11.2009, 18:43:48 »

Цитат
За хората, бъдещето и информатиката

Да зададеш въпроса "За какво я уча тая математика?" в началото на първи курс в университета е проява на нетърпеливост. Да зададеш същия въпрос няколко години по-късно е проява на пълно неразбиране на материята.
Да уточня, първо, аз никога не съм бил особено добър по математика, дори имам доста изпити оставени "за като му дойде времето", но дори аз започвам да осъзнавам някои неща за живота. Има още две години

Започнах да си мисля някакви такива неща за живота и информатиката след като в Русе се запознах с двама пияни младежи от Манчестър. Те тъкмо бяха завършили училище и тепърва кандидатстваха в колеж. Когато ги питах какво ще учат и двамата казаха Network Administration (или нещо от сорта, не запомних точно, защото след това започнаха да крещят - hackers and crackers!).

Интересно ми стана защото в България едва ли някъде можете да намерите подобна специалност, при нас има математика, информатика и КСТ, друго ако се интересуваш и се занимаваш сам.
Докато при нас ни учат на нещо и след това ни обясняват за какво ще се ползва, на запад първо им казват какво ще правят и после им обясняват как, защо и т.н.

До сега винаги съм си мислел, че това е слабост на нашата образователна система, но се замислих над една мисъл, че в момента преподавателите учат студентите да работят професии, които все още не съществуват. За тях това е много сериозен проблем защото те специализират нещата. Ако искаш да станеш мрежов администратор учиш едно, ако искаш да станеш desktop програмист - друго, а за web програмист - нещо напълно различно.
При такъв подход, без да задълбаваш в нещата, промяната би била нещо, с което доста трудно можеш да се справиш ако не си запознат с основите.

Точно това според мен се опитва да направи нашата образователна система - преподават основите, преподават начин на мислене, а от там нататък е въпрос на желание и малко интелект да се развиеш и да научиш новите неща. Точно по същия начин по който първо виждаш нещата математически и след това разбираш как се повтарят в информатиката.
Някакъв юноша бледен беше казал, че информатиката е един от най-сложните дялове на приложната математика и посредствените математици е хубаво да си останат просто посредствени математици :)
Далеч съм от мисълта, че нашите университети вадят много по-подготвени и много по-кадърни информатици от западните, все пак всичко е въпрос на хора, ако си посредствен няма значение къде учиш. :)

Важното е да се стремим към самоусъвършенстване, да гледаме напред и да вярваме, че ако нещо е писано да стане, то ще стане по един или по друг начин :)

peace and love brothers \/

Колега,
ти от къде си сигурен, че при нас  в България няма такава специалност ?!? или сходна до нея ?! Интересувал ли си се ?!

Защото аз мисля, че има в няколко университета специалности които обхващат доста голяма материя от Компютърни мрежи. За пример ще ти дам другия университет в който уча : НБУ -  Специалност "Мрежови технологии с английски език" или така наречените Компютърни мрежи! С което искам да те уверя, че се учат доста неща, повечето от лекциите са си Cisco Systems.Дори получаваш сертификат (CCNA, CCNP и Expert - CCIE Routing & Switching), ако учиш както трябва и покриваш тестовете.
За това всеки има право на избор какво да учи и къде да го учи!
Колкото да нашият университет, съм научил много полезни неща! Никога математиката няма да е в минус, а точно обратното! Друг е въпроса дали е приятна или не!

Съжалявам за офтопика, но не издържах на тия критики за образованието ни!

Хайде стига сте ругали нашата образователна система! Ако искаш да научиш,ще го научиш!

Цитат:
"Ако искаш да станеш мрежов администратор учиш едно, ако искаш да станеш desktop програмист - друго, а за web програмист - нещо напълно различно."

Коментар:
Сигурен ли си, че в различна от нашата страна се учи само едно нещо, а всичко останало отпада ?!
Аз не мисля така!

Със здраве..
« Последна редакция: 13.11.2009, 19:01:38 от rnedelchev »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #30 -: 14.11.2009, 21:48:05 »

а ве малко се отплеснахме ставаше върпос за датите не за обучението като цяло както и да е.
Активен

dima1983

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
  • Привет на всички волни птички!
    • СВАТБАТА 17.08.08
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #31 -: 03.12.2009, 17:47:06 »


Никой няма да ви сложи изпит на 7-ми следобед или на 9-ти сутринта, просто защото и ние празнуваме!

Кое е зле-то, между другото, в решението да се определят датите на изпитите от Учебен отдел, а не от студентите. И Катето да цитира откъде има тази информация, вместо само да я поднася. Проблемът не е в датата за изпита, а че не учите (повечето от вас) редовно и въобще дори. Тва било трудно, онова не било нужно, абе нямам думи. Имате учебен план, при кандидатстването на практика се съгласявате да учите по него и толкоз.

А как стана тогава така че на 7и има не 1 а 2 изпита?
Алгоритми и структури от данни при доц. Христо Крушков от 9ч
и
Информационни технологии при доц. Асен Рахнев от 14ч
Активен
ДИМА ЯНЧЕВА

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #32 -: 03.12.2009, 20:35:50 »

Абе то и бази данни има на 7-ми от 14ч - по ваше желание!
Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #33 -: 03.12.2009, 20:53:03 »

Ооооооооо това е болна тема! Нашето желание беше от 9, не от 2. Много хора от нас ще пътуват, но в ПУ не стават чудеса, а само  :mooning:
Активен

dima1983

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
  • Привет на всички волни птички!
    • СВАТБАТА 17.08.08
Re:Изпитна сесия за есенен триместър 2009/2010
« Отговор #34 -: 03.12.2009, 21:07:55 »

В 9 има друг изпит... :headbang: Само ако може някой да ми каже горе-долу в какво ще се състоят за МИ изпитите щях да спя спокойно  :-) А сега не мога не само защото малкия е болен  :angry: МЕРСИ

А ТРЯБВА ДА СЕ ЯВЯВАМ И ЗА 1 И ЗА 2 КУРС...МНОГО ЯКО

И АЗ ЩЕ ПЪТУВАМ ОТ ХАСКОВО СЪМ И ЩЕ СЕ ЯВЯВАМ НА ДВАТА КОИТО СА НА 7И...ЗА 1 И 2 КУРС

САМО ДАНО ИМА КОЙ ДА ВЗЕМЕ МАЛКИЯ ДОКАТО СЕ  ВЪРНА В ХС ИНАЧЕ ПАК НИКАКВА НЯМА ДА Я СВЪРША :headbang:
« Последна редакция: 03.12.2009, 21:11:38 от dima1983 »
Активен
ДИМА ЯНЧЕВА