argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ORACLE СЕМИНАР ВЪВ ФМИ НА ПУ  (Прочетена 3788 пъти)

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
« Последна редакция: 07.11.2005, 18:47:42 от mircho »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ORACLE СЕМИНАР ВЪВ ФМИ НА ПУ
« Отговор #1 -: 28.10.2005, 17:08:29 »

toku shto go vidiah  pri polojenie che na bozata "den na microsoft" imashe nad 50 choveka ako na tva nqma pone 2 pati poveceh shte ima boi :+)

ne sega seriozno kym Nikolai Manchev vypros4e :
JDeveloper 10g ver.10.1.3 nali ne e izleznal ? apak dokolkoto znam v nego e gotiniq JSF support ? ili do 7mi shte e izleznal !?


p.s. ima li v JSF nqkakvi idei za tiles/template`s systema i bi bilo naistina NEVEROQTNO polezno ako pokajesh kak moje da se polzvat pone struts tiles v JSF shtoto neshto pone as kakto i mnogo moi poznati nemojem da gi pusnem :+( iavno sme zle de 
Активен

Nikolay Manchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 185
    • http://www.manchev.org
Re: ORACLE СЕМИНАР ВЪВ ФМИ НА ПУ
« Отговор #2 -: 28.10.2005, 19:00:44 »

Към JOKe:

1. 10.1.3 не е излязъл официално, но ще ви го покажа  :-D

2. Ако много държиш, ще ви покажа Tiles & ADF  :-D

Между другото, аз също се чудя какво точно да покажа, понеже има хиляди нови неща... Ето примерно кратък списък с нещата, които ми идват на ум http://manchev.org/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=2&Itemid=1

Поздрави,

Николай Манчев

Активен

Vladimir Temelkov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re: ORACLE СЕМИНАР ВЪВ ФМИ НА ПУ
« Отговор #3 -: 28.10.2005, 22:30:58 »

Az bqh dnes, beshe dosta interesno, koito ne doide samo izpusna, a imashe i nagradi ;]
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ORACLE СЕМИНАР ВЪВ ФМИ НА ПУ
« Отговор #4 -: 29.10.2005, 20:48:15 »

Nikolay Manchev : ami ideqta si e super ADF componentite obiknovenno sa dobri za demonstraciq sashto taka 10.1.3 imam nqkolko vaprosa koito bi bilo hubavo da pokajesh 1vi-q e kak da mu okaja da polzva drug app server "instead of Oracle App server " ili po skoro kak da mu kaja da izpolzva tomcat che nehsto hich ne se orientiram :) i si copyram posle kato glamav.
Apak Tiles + JSF oprdeleno mnogo iskam da vidq zashtoto se borih dosta i nakraq mu teglih edna ta polzvam Struts oshte ama samo tocha ligi po tozi JSF :)

taka che zemi poakji vsichko deto si si namislil :+))))) shte stoim mnogo spokoino i pochivkja sha napraim apak ako ima nujda sha izpratim nqkoi  da ti kupi kafe i banichka :) samo stoi tam da govorish :)))

p.s. znam ceh demo kak da pokajesh kak se nastroiva drug APp server s Jdeveloper-a ili kak se kazva da polzva tomcat ne e mnogo "nared" v sluchaq s "oracle seminar" ama opredeleno se pobyrkah i prosto takova menu na Oracle JDeveloper 10.1.3 ne namerih :((

p.s.2. kato dam na Oracle JDeveloper 10.1.3 da mi Include nqkoi ekstra jar-ove kam web applicationa se neshte da mi gi slaga... iavno razhicta che se puska na app server na oracle kadeto neshta kato jsf.jar i standart.jar i jstl.jar si gi ima
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ORACLE СЕМИНАР ВЪВ ФМИ НА ПУ
« Отговор #5 -: 31.10.2005, 13:35:50 »

btw znam che ne mu e tuk mqastoot no nqkoi ima li informaciq za tova :


https://facelets.dev.java.net/nonav/docs/dev/docbook.html#gettingstarted-view-guess
Активен

Nikolay Manchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 185
    • http://www.manchev.org
Re: ORACLE СЕМИНАР ВЪВ ФМИ НА ПУ
« Отговор #6 -: 31.10.2005, 14:04:03 »

Хайде като молба към всички, не превръщайте тази тема във флейм на тема софтуерни компании.
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ORACLE СЕМИНАР ВЪВ ФМИ НА ПУ
« Отговор #8 -: 11.11.2005, 11:07:52 »

я кажете одзиви от събитието макар че то май само аз се пиша според мен беше много добре :) само нензам тоя toplink как тръгна щото при мен никога не работи или има бъг ако няма schema или има бъг при другите бази немам идея .
Имам въпросче има ли каде да се прашат бъговете на по видно място от форума на оракъл щото ми се струва че не се проверява тои много
1вия бъг на които попаднах може и да не е бъг незнам.

2рия е на темплеит системата която си е заложена там като направя темплеит и има 5 jsp-та дето го използват при промяна на template-а маи само 1вото или последното от jspтата за които сам казал че го използват се променя другите не :( което е супер кофти а и има и един друг бъг при reapplay на template иначе Jdeveloper явно е едно многообещаващо IDE .

имам няколко въпроса
ааа да бъга съм го споменал тук :
http://forums.oracle.com/forums/thread.jspa?messageID=1110037&#1110037
този е за toplink другия май е общо известен.

а да та имам следните въпроси незнам каде да ги отпратя за това пиша тук :
предния build на JDeveloper 10.1.3 имаше future да си аддвам в един wizzard property-ta и тои да ми прави get/set методи тук е махнат незнам защо. :(
2рото е че дори немога да намеря каде да си направя кода да не ми е от вида
method () {
lalala
}
ами :
method ()
   {
alala
   }
т.е. C++ like просто това ми изискват в фирмата та би било хубаво да го има като future предната версия на JDeveloper по default подреждаше кода като в C++.
другото е че трябва да има форматиране на текст според това което сам избрал т.е. като има някав супер неподреден сорс - CTRL+A + няква друга комбинация после да го подреди ( в JBuilder е "tab") .

другото е относно Productivity with choice.
има toplink добре Oracle се кефят повече на това но трябва да има и hibernate.
« Последна редакция: 11.11.2005, 11:09:27 от JOKe »
Активен

Nikolay Manchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 185
    • http://www.manchev.org
Re: ORACLE СЕМИНАР ВЪВ ФМИ НА ПУ
« Отговор #9 -: 11.11.2005, 12:30:35 »

JOKe, на нещата които питаш, отговорите съм сложил като коментар тук - http://manchev.org/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=30[url], за да е всичката информация около семинара на едно място.

Във връзка с грешките, които откриваш още на семинара казах, че това е още неофициална версия и няма нищо чудно. По въпроса за поддръжката, за съжаление няма къде да submit-неш нередностите, които си забелязал, тъй като ти нямаш право да достъпваш сайтовете по поддръжка на Oracle (поне докато не станеш наш клиент). Но принципно - пиши във форума, няма лошо. Там също се следят нещата. Има случай, когато потребители откриват наистина критични грешки (security основно), публикуват там и веднага се оправят. Просто към момента нещата които си видял са... Как да кажа? С нисък приоритет, та не очаквай много.

Поздрави,

Николай Манчев

Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ORACLE СЕМИНАР ВЪВ ФМИ НА ПУ
« Отговор #10 -: 11.11.2005, 16:51:11 »

приоритета е ясен :) и все пак докато ми дава тоя exception напрактиак toplink е неизползваем.
колкото до коментарите по темата оки ще ги слагам вече на саита ти там .
Активен

Nikolay Manchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 185
    • http://www.manchev.org
Re: ORACLE СЕМИНАР ВЪВ ФМИ НА ПУ
« Отговор #11 -: 12.11.2005, 19:05:39 »

JOKe: не се чувствай длъжен да пишеш коментарите в моя сайт. Тук също става дискусия, която всички виждат. Единствено аз там си слагам по-ценните неща които пиша за продуктите и тук публикувам линковете.

По въпроса за TopLink-a, да знаеш че имаме сериозен напредък! Аз успях да го докарам същия ефект с MySQL 4.1 + Connector 3.0.17. Ето и репликата от нашата поддръжка по въпроса:

I have confirmed this to be an issue with mySQL in the build you are using. I have filed a bug 4719308 (EXCEPTION WHEN GENERATING POJOS FROM MYSQL) regarding this issue.

Одеве отворих bug database-а и виж за какво иде реч:

Bug No.    4719308
Product    Oracle JDeveloper    
Product Version    10.1.3.34.12
Platform    Microsoft Windows XP    
Platform Version    No Data
Database Version    N/A    
Affects Platforms    Generic
Severity    Minimal Loss of Service    
Status    Closed,
Fixed in Product Version    10.1.3.35.34
Impact/Symptom    No Data    
Affected Versions    No Data
Configuration Settings    No Data    Error


Problem statement:

EXCEPTION WHEN GENERATING POJOS FROM MYSQL

I verified that this issue existed in 10.1.3.3412 (early access)

.

oracle.toplink.addin.mappingcreation.MWProjectCreationException:

oracle.jdeveloper.cm.ds.db.InvalidNameException: Object must have a name.

...

*** RSTRIFFL 11/05 10:22 am *** (CHG: Fixed->10.1.3.35.34)

*** RSTRIFFL 11/05 10:22 am *** (CHG: Sta->90)

Последните два реда са ключови и в общи линии значат - бъгчето е поправено в следващия build. Този, който ползваме с теб е 10.1.3.34, а проблемчето е поправено в 10.1.3.35. Така че, следващия release na EA-то ще е ок!

Мерси, че обърна внимание на проблема и се надявам, че като излезе новата версия, няма да имаш повече проблеми  :-D

Поздрави,

Николай Манчев
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ORACLE СЕМИНАР ВЪВ ФМИ НА ПУ
« Отговор #12 -: 16.11.2005, 11:28:15 »

мерси и за бъга и за подробните отговори на саита ти :) извиняваи ако съм те затруднил с нещо за предните си въпроси
иначе тези въпроси ги писах тук а не там защото смятах че тук ще има поне още някой които да помогне ама уви май не е така и май само ти помогна така че си останах само със сметките :)
Активен