argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Кои икономически специалности бихте ми препоръчали?  (Прочетена 1729 пъти)

miles_denev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Добър ден, бъдещи колеги :) Кандидат-студент съм тази година и засилено разпитвам и търся информация за икономическите специалности в различните висши учебни заведения в България. Някой дали ще може да ме ориентира кои са най-предпочитаните специалности и в кои точно университети, и как са те в пловдивския?
Активен

iakatamacka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравей колега,

препоръчвам ти да се огледаш към УНСС или по-специално към факултета по Международна Икономика и Политика. Декан там е проф. Антоанета Василева, което само по себе е достатъчен мотив за това да избереш този университет/факултет. Освен това там наскоро стартираха две нови специалности в партньорство в няколко европейски университета. Вярно, че разходите ти в София ще са по-големи, но у реализацията после ще е по-добра. Тъй, че... помисли :)
Активен

Hope7

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Аз не смятам, че Пловдивският университет отстъпва на УНСС. Миналата година кандидатствах и съм изключително доволна - специалността ми е Маркетинг. Невероятни професионалисти и многоооо учене, признавам си! Имах възможност да уча и в УНСС, но избрах ПУ и не съжалявам въобще. Имаме много общи дисциплини с МИО и също е хубава специалност в ПУ. Това са специалностите, които аз мога да ти препоръчам. Успех! :-)
Активен