argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос свързан с разработката на дипломна работа  (Прочетена 1326 пъти)

outlaw.dll

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Интресуваме към коя катедра и преподавател/и във ФМИ да се насоча за разработка на дипломна работа свързана с уеб. Като цяло искам да направя някакво уеб базирано приложение, но незнам към кой да се обърна. Ще съм благодарен на всякаква информация. =)
Активен
Console.WriteLine("www.google.com");

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Кажете кой курс и специалност сте? Какви умения и опит имате в тази област? Някаква конкретна идея за това уеб-базирано приложение имяте ли вече? Може и аз да Ви поема, но вече имам доста дипломанти в кюпа (както всяка година)!
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

M ако имаш идея за готина дипломна работа и си търсиш просто ръководител препоръчвам Енков :D
Активен

outlaw.dll

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Извинявам се, че отговарям 2 дена след като пуснах темата, но малко след като го направих ми изгоря монитора!  :beer:

Студент съм в ФМИ 4-ти курс  спец. Информатика, но като цяло нямам някаква конкретна идея за проект. Имам опит с PHP, JavaScript, AJAX, MySQL, SQLite. Познавам добре принципите на обектно-ориентираното програмиране.

Преди 1-2 години бях попаднал в сайта на ФМИ на един PDF файл, в който имаше списък със дипломиращи се студенти и темата на дипломната им работа, която ще представят и защитават. Направи ми впечатление, че имаше доста проекти насочени към уеб и за това си мислех, че мога да се включа в разработката на такъв при някой преподавател, който дава теми за разработка в тази област.  :-)
« Последна редакция: 10.02.2010, 13:19:11 от outlaw.dll »
Активен
Console.WriteLine("www.google.com");

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Да, имаше много теми, свързани с уеб базирани системи, но вече се изчерпаха и взеха да се повтарят.

За включване в проект или сериозна разработка - проблемът е, че се изисква да сте с опит и познания, надвишаващи нормално преподаваните в час. Получава се малко Параграф 22 - искаме опит за участие в проект, а опита се трупа с участие в проекти.

За жалост имам часове във ФМИ чак април месец, но можеш да ми пишеш на скайпа shark67 и да се разберем за някаква тема или идея, но не ти гарантирам засега (просто имам вече много дипломанти).
Активен

outlaw.dll

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Работил съм по различни уеб базирани проекти (не много) като freelancer, но общо взето не са били и кой знае колко сложни (страници предлагащи определен вид услуги или продукти с динамично управление на тяхното съдържание). Благодаря за отделеното време и информацията, която ми дадохте. Ако измисля нещо интересно и приложимо за разработка на дипломна работа ще ви потърся в Skype за да го обсъдим. :)
Активен
Console.WriteLine("www.google.com");

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

OK, може да ми разкажете за тях и да помислим, дали могат да се развият, обобщят и представят като дипломен проект!
Активен