argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Лингвистика с ИТ или Приложна лингвистика?  (Прочетена 1233 пъти)

Blitzkrieg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • Лингвистика с ИТ (английски с немски)

Тъй като явно никой няма да се сети да погледне по-старата тема (която вече има 1500 преглеждания...) ще направя нова.

Аз ще кандидатствам английска филология в Софийския, но ще кандидатствам и в ПУ, защото гледам, че тук има по-голямо разнообразие що се касае до английския. Чудя се какво да пиша като първо желание - Приложна лингвистика или Лингвистика с ИТ[/b][/i]?

Впрочем, ще може ли някой да ми обясни разликата между Приложната лингвистика и Лингвистиката с ИТ?
Активен

tommeh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Нито едно от 2те.. тези специалности са пълни па родии, някои учители се чудят какво да ти приподават докато обучението по немски куца. Поне така беше преди година и половина :)
Активен

amelie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72
  • Приложна лингвистика, III курс

^ ПрЕподават, не прИподават. ;)

Аз съм приложна лингвистика (английски с испански) и съм страшно доволна. Щом е до английски език, мисля че няма да имаш никакви проблеми, относно нивото на преподаване и пр. , аз лично бях много приятно изненадана във всички отношения.
Колкото до втория език - зависи от това какво ще избереш. Първоначално бях с френски, но нивото на преподаване беше под всякаква критика, затова се преместих в испански и всичко е просто прекрасно. Преподава ми native speaker и ако трябва да оценям бих дала абсолютна шестица. Колкото до лингвистика с ИТ, там хорариумът по ИТ ти е за сметка на втория език, а другото е горе-долу еднакво. Така че тук вече ти си решаваш. :)
Активен
we are the last beatniks, the lost heretics