argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Интересна статия за висшето (и средното) образование в България  (Прочетена 1871 пъти)

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis

Здравейте колеги,

Намерих тази статия в интернет и ще ви помоля да хвърлите един поглед. Лично съм присъствал на среща на ВАК и знам за какво става въпрос. Ако искате, мога да разкажа някой път (публично, тук във форума).

Не съм много сигурен, но статията би могла да има нещо общо и с библиотеката на ФМИ. Като възпитаник на ФМИ, често съм мислел за начини по които бих могъл да помогна на ФМИ (примерно с осъществяване на контакти с издателства, купуване на книги и т.н.)

Но БИБЛИОТЕКАТА НА ФМИ НЕ Е ЧАСТ ОТ ФМИ.

Поздравявам новите първокурсници. Вижте статията! :)

http://www.mediatimesreview.com/july05/EducationalOligarchy.php

Атанас Чанев
докторант, Университет в Тренто, Италия
възпитаник на ФМИ, ПУ, випуск 2004
Активен

AeronHeart

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58

Много интересна статия, която ме накара да се замисля от смисъла на висшето ни образование като цяло - аз лично мога да посоча още много случаи на корупция, най вече в УНСС, мога и да посоча много преподаватели за пример (някои от тях са от нашия ВУЗ), но като цяло наистина цялото ни образование е тромаво и мног малък процент от нещата които се учат наистина биха потрябвали. А друг е въпроса че като цяло самите студенти са разглезени от такива преподаватели - мога да дам конкретен пример:
преди време присъствах на лекция на Стоян Александров - малката секира(беше кандидат за кмет на София преди време, а също и заместник декан). в залата имаше около 50 човека от 200, половината от тях(в частност жените)си оправяха ноктите, решаваха кръстоловици и такива работи, а другата полвина говореха по мобилните си телефони или бърбореха за коли. Аз бях единствения, на който му беше интересно(не за друго ами съм завършил Търговска Гимназия) и дори направихме с лектора някакъв Диалог!!!! след лекцията ме дръпна на страна и ме попита от кой поток съм а аз му казвам, че изобщо не уча в УНСС и му задавам въпроса как учат другите, след като никой не му обръща внимание в залата,а той ми вика " Ми аз съм им написал учебник, някои идват на един мой курс...) кво да ви кажа - образование...
поне съм доволен от нашия университетче има хора които се опитват да ни научат на нещо

Николай Самуилов
МИ - IV курс
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти

Статията описва мн то4ни не6та..... Но никои няма да им обарни внимание. За сажаление :-(
Активен

SodomGomor

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Бахти deviser, `къв е тоя правопис?? :?ужас
Активен
Значи кучета и котки може, а прасета не може!!?

AeronHeart

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58

smei sa, smei
m'4eto e stignalo do 4 kurs ve4e
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти

Бахти deviser, `къв е тоя правопис?? :?ужас

А това изречение, според теб,  е написано на чист български език!
Защо не си погледнеш първо твоя правопис и тогава да критикуваш другите............
Активен

AeronHeart

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58

Мда е, аз не знам след изречение да се рисува картинка!!!!!
хихихи
Активен