argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Кандидат студент  (Прочетена 1324 пъти)

Dimitar M

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Кандидат студент
« -: 07.06.2013, 18:12:44 »

Здавейте,някои може ли да ми каже г/д със каква оценка би трябвало да изкарам за да влезна във ФМИ.Благодая предварително  :-)
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Кандидат студент
« Отговор #1 -: 07.06.2013, 22:20:45 »

Зависи в коя специалност искаш да влезеш, също и какъв ти е бала и вероятно други неща. Изобщо не може да се отговори ей така. Пиши във форума за КСК 2013 или във форума на ФМИ поне.
Активен

Dimitar M

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Кандидат студент
« Отговор #2 -: 08.06.2013, 12:39:34 »

Ами мисля си за новата специалност,Софтуерни технологии и дизайн или информатика,на предварителния изпит имам 4.20,но нз дали е достатачно  :-)
Активен

vanilliya

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Кандидат студент
« Отговор #3 -: 21.06.2013, 11:09:58 »

Здавейте,някои може ли да ми каже г/д със каква оценка би трябвало да изкарам за да влезна във ФМИ.Благодая предварително  :-)

Ако изкараш над 5.50 на предварителната сесия си приет и отиваш да се записваш,като пропускаш всички формалности около класирането :)
Активен
Всичко е достижимо,стига да го искаш достатъчно силно...

firerose

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
    • Хладилник Либхер
Re:Кандидат студент
« Отговор #4 -: 21.06.2013, 12:46:32 »

Сравнявайки с предишни години, смятам, че с 4 спокойно ще влезете  :wink:

infomaniac

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Кандидат студент
« Отговор #5 -: 21.06.2013, 22:40:51 »

В Софтуерни Технологии и Дизайн за разлика от другите специалности във ФМИ бала се образува от 2 пъти по оценката от изпит или матура по БЕЛ, 2 пъти оценката от дипломата по ИТ, 1 път оценката от дипломата по информатика, и 1 път оценката от дипломата по математика, като изпити по математика и информатика могат да заменят оценките от дипломата.
Т.е. по по-сложна формула се образува бала и това правило за отлична оценка и си приет не важи, ако имаш 4.20 на изпита по информатика тая оценка може да ти замени тези от дипломата във формирането на бала(ако са ти по-ниски де но се предполага че който иска да кандидатства това ще има високи оценки от дипломата по тия предмети), та основно това + матурата по БЕЛ са най-важните, като предполагам че минималните балове за тая специалност ще са високи, защото много хора имат добри оценки от дипломата по информатика/ИТ и добра оценка на матурата.
Иначе с 4.20 по информатика на 2ро класиране най-късно ще те приемат в Информатика или Бизнес ИТ, но те са с по-различна програма от Софтуерни технологии(в информатика има повече математика, в бизнес ит повече икономика, в софтуерни технологии по-модерно програмиране + дизайн и по-малко теоретична информатика което е недостатъка и).
Активен