argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Държавен изпит - Финансов Мениджмънт  (Прочетена 21474 пъти)

Valentinaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Държавен Изпит - финансов Мениджмънт
« Отговор #20 -: 08.10.2009, 17:01:59 »

Колеги, напишете някаква информация относно изпита ни в събота, каквото знаете
Активен

koliovez

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Държавен Изпит - финансов Мениджмънт
« Отговор #21 -: 09.10.2009, 08:36:01 »

Дам-инфомрацията е следната. Ще ни дадат два въпроса ,някои ще се панират други не,после ще попишем малко и ще се надяваме да сме го взели поне една седмица и после като излезнат резулататите......ще настане един плач :)
Активен
Say what you mean,mean what you say!!!

BENILI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Държавен Изпит - финансов Мениджмънт
« Отговор #22 -: 09.10.2009, 13:50:10 »

Колеги въпросите комисията ли си ги определе,или сетеглят и на късмет квото се падне .
Активен

kokein

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Държавен Изпит - финансов Мениджмънт
« Отговор #23 -: 10.10.2009, 16:46:01 »

Така искам само да изразя едно мнение как така се случи,че се изтеглиха същите теми като през септември 2008г.Много ме съмнява,че всички пликове със изпитни въпроси са съдържали само тези две теми.Е извиняваите много ама да бяхте казали,че няма нужда от други предмети и да бяхте оставили само управление на риска и финансов анализ като изучаими предмети в магистърската  програма.И има нещо друго, което ме смущава ако сте наистина европейски университет защо аджеба не се теглеха теми индивидуално за всяка алдитория.Това поражда доста съмнения за нагласеност и толериране на предметите на едни преподаватели пред други предмети на други преподаватели.И щом се смятате за европейски университет моля санкционираите хората,които преписват или правят опити за това.Понеже доста от получилите званието магистър по тази специалност в предишните години са я придобили с преписване мили преподаватели.Явно ПУ-то има сериозна нужда от пари и е стигнала до решението да по скъсаме малко студенти,че да по платят по 800лв
Активен

Filipo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
  • ФМ
Re:Държавен Изпит - финансов Мениджмънт
« Отговор #24 -: 10.10.2009, 19:18:37 »

Едва ли преписването и последвалия провал на вече дипломираните кадри е проблем само на ПУ.
Активен

aquariuz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
  • Предубедена
Re:Държавен Изпит - финансов Мениджмънт
« Отговор #25 -: 10.10.2009, 19:38:47 »

...как така се случи,че се изтеглиха същите теми като през септември 2008г.
Наистина ли изтеглиха същите две теми като преди една година!? Явно проблемът с повтаряне на едни и същи числа не е само при ТОТОто.  :-D  Обаче там проверка доказа, че всичко е легитимно, явно и тук ще е така.
Активен
Durch Shaden wird man klu

dani_b_i

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Държавен Изпит - финансов Мениджмънт
« Отговор #26 -: 10.10.2009, 20:14:07 »

А на февруарският държавен изпит кои теми са се паднали? Да се подготвим за тогава  :wink:
Активен

alicom

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Държавен Изпит - Финансов Мениджмънт
« Отговор #27 -: 11.10.2009, 10:57:57 »

Темите се изтеглиха в аудитория 6. Нека да поясня на колегите, които не са присъствали. Значи имаше 3 плика с въпроси, които обикновено се подготвят от комисията. Една колежка излезе и изтегли теми 6 и 10. Наистина бяха на проф. Попчев и доц. Колсулов, а те са в комисията. Малко проучих въпроса с държавните изпити и в другите университети и установих, че и там обикновено се падат теми на преподавателите в комисията. За разлика от тях, мисля, че ние имаме малко по-голям късмет. Не искам да казвам защо. По пътя на логиката може да разберете защо. Мисля, че никои не трябва да се опкалва от това кои и какви теми се падат. Вярно, че темите на Попчев са малко по объркани и сложни, но няма начин.
Стискам палци на всички, които са писали вчера. А тези,които са се отказали да не се отчайват. Следващият път със сигурност ще го вземете.
Успех!
Активен

koliovez

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Държавен Изпит - Финансов Мениджмънт
« Отговор #28 -: 11.10.2009, 13:16:13 »

Аз бях един от тези ,които се оказаха само аз си знам колко усилия бях положил да науча 22 теми и ги знаех перфектно(всички теми от конспекта  без 5 и 6,които няма да науча и за другия дори,даже с една колежка се смяхме 4е е потчи невъзможно да се паднат 8. 33 %). Това беше лош късмет ,съжелявам само че не постъпиха както е редно и да отворят и другите два плика. Така е било на останалите специалности при държавните на бакалавите. Другото ,зако което съжелявм ,че разочарованеито от лошия късмет бе толкова голямо и не го помолих академик Попчев да отвори пред нас и другите пликове,не искам никой да обивнявам, но би било коректно да се отворят и другите. За всички,колкото и малко да сме тези,които не позлваме пищови на държавен изпит, си остава огорчените и наученият вече материал за поправката...
Активен
Say what you mean,mean what you say!!!

tanyateneva

  • Гост
Re:Държавен Изпит - Финансов Мениджмънт
« Отговор #29 -: 11.10.2009, 15:02:48 »

А аз какво да кажа колеги, като заради изпита при доц.Христов - Техники на финансиране не можах да се явя на държавен??? Пълни айде да не казвам какви са тези преподаватели. И с най-голямата си наглост той вика "И вие какво сега - няма да може да се явите на държавен май?" хахахахах Не стига че бяхме около 20 човека само на изпита му,  а и резултатите от поправката още не са излезнали.
Активен

dddimmmi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Държавен Изпит - Финансов Мениджмънт
« Отговор #30 -: 11.10.2009, 22:37:48 »

Трябваше квесторите да си свършат работата ,за която получават пари и да вземат пищовите и всякакви други устройства за преписване и така тези ,който не могат да кажат една дума на тема финанси да бъдат пренудени да напуснат сами  и да си научат за следващия път.
Активен

snaiper4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Държавен Изпит - Финансов Мениджмънт
« Отговор #31 -: 12.10.2009, 10:07:13 »

Първо и аз да се похваля, че не успях да напиша нищо по тема 6 освен да изброя моделите и да напиша за всеки по две думи :headbang: . За сметка на това пък се надявам, че четирите листа, които написах по 10 тема ще накарат комисията да се смили над мен и няма да се наложи да се видим февруари, което си е доста невъзможно :headbang:
Та по повод на преписванията - МАСОВО. Квесторката хвана двама или трима, но пък за сметка на това имаше и доста успешно преписали, които се забелязваха и то доста, а квесторите по необяснима за мен причина се правеха че не ги виждат :headbang:
Активен

snaiper4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Държавен Изпит - Финансов Мениджмънт
« Отговор #32 -: 12.10.2009, 11:49:56 »

А кога казаха, че ще има резултати?
Активен

Doki

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Държавен Изпит - Финансов Мениджмънт
« Отговор #33 -: 12.10.2009, 11:52:45 »

аз разбрах, че на 23 октомври !
Активен

dani_b_i

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Държавен Изпит - Финансов Мениджмънт
« Отговор #34 -: 12.10.2009, 12:18:43 »

Колеги, може ли някой ако има 5 и 6 от конспекта да ми ги прати, защото ми се струва, че на изпита през февруари има голяма вероятност да са същите теми. При положение, че конспекта включва 24 въпроса, а се теглят 2 от 6 теми, то е ясно. Мейла ми е helga84@abv.bg. Благодаря ви много!
Активен

monti

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Държавен Изпит - Финансов Мениджмънт
« Отговор #35 -: 13.10.2009, 11:21:01 »

Може ли някой, ако има целите теми за държавния, да ми ги изпрати. did_007@abv.bg
Активен

tanyateneva

  • Гост
Re:Държавен Изпит - Финансов Мениджмънт
« Отговор #36 -: 13.10.2009, 13:20:27 »

Ще може ли и на мен някой да прати ако има тема № 10 от конспекта за държавния изпит по Фин.мениджмънт на е-мейл: tatianna@abv.bg
Благодаря ви.
Активен

di84

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Държавен Изпит - Финансов Мениджмънт
« Отговор #37 -: 13.10.2009, 14:07:36 »

Ako moje i na men dil_dim@abv.bg!  :-)
Активен

koliovez

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Държавен Изпит - Финансов Мениджмънт
« Отговор #38 -: 13.10.2009, 16:07:43 »

Здравейте,бихте ли ги пратили и на мен jekovoto@mail.bg
Активен
Say what you mean,mean what you say!!!

ilenko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Държавен Изпит - Финансов Мениджмънт
« Отговор #39 -: 14.10.2009, 19:21:05 »

Аз също ще съм много благодарна за 5 и 6 тема - ilenko@mail.bg
Активен