argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Магистратура право  (Прочетена 3972 пъти)

Trahadeva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Магистратура право
« -: 07.04.2009, 23:18:14 »

Здравйте! Искам да попитам след завършване на философия или политология мога ли да запиша магистратура право и колко семестъра е ? Благодаря!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Магистратура право
« Отговор #1 -: 08.04.2009, 09:40:21 »

В Юридически факултет няма такава магистратура. Има само "Публична администрация". За нея повече информация може да научите тук: http://law.uni-plovdiv.bg/?page_id=9
Активен

Trahadeva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Магистратура право
« Отговор #2 -: 08.04.2009, 14:07:46 »

Благодаря за отговора. Искам да попитам още нещо какво означава ВИПОНД?
Активен

vs_valio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Магистратура право
« Отговор #3 -: 08.04.2009, 15:35:20 »

за магистратура право можеш да си изкараш цялото следване 5 за редовно обучение и 6години за задочно ако ти се учи право моя съвет е записвай няма да съжеляваш поне сако имаш желанието успех!!
Активен
VS

LuckyLuck

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117
Re: Магистратура право
« Отговор #4 -: 08.04.2009, 15:44:07 »

Благодаря за отговора. Искам да попитам още нещо какво означава ВИПОНД?

Това е Академията на МВР. Преди се наричаше ВИПОНД. Те имат споразумение с ПУ и завършилите АМВР могат да изкарат магистратура по специалност Право за 3г. ако не се лъжа. Но там е малко по особена ситуацията.
Активен

Trahadeva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Магистратура право
« Отговор #5 -: 08.04.2009, 19:23:49 »

Благодаря на всички които ми отговориха на въпросите. И аз ви желая успех!
Имам оше един въпрос: възможно ли е в ПУ след 1 или 2 година ако имам нужния успех да запиша като втора специалност право?
Активен

LuckyLuck

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117
Re: Магистратура право
« Отговор #6 -: 08.04.2009, 19:33:05 »

Благодаря на всички които ми отговориха на въпросите. И аз ви желая успех!
Имам оше един въпрос: възможно ли е в ПУ след 1 или 2 година ако имам нужния успех да запиша като втора специалност право?

Не ,не е възможно. Има го даже записано в нормативните актове на ПУ. Ако се разровите из сайта на ЮФ ще го видите ,ако не се лъжа май беше при Често задавани въпроси.

Явно много ви се учи Право :) Един съвет - кандидатствайте ,не се отказвайте . Ако не можете редовно ,то пробвайте задочно. Аз също успях от втория опит (вярно ,че  години след първия  :blush: ,но...).
« Последна редакция: 08.04.2009, 19:40:16 от LuckyLuck »
Активен

vs_valio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Магистратура право
« Отговор #7 -: 10.04.2009, 17:49:18 »

да неможе пишеше го някъде в специализирания сайт на Юридическия факултет че неможе правото да е втора специалност т.е.алтернативна но като второ висше можеш спокойно да си я запишеш както казах по горе 5респ.6 години за редовно/задочно
Активен
VS

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
Re: Магистратура право
« Отговор #8 -: 16.04.2009, 10:14:33 »

Ако наистина имате желание да учите право, пък и която и друга специалност да е - не се отказвайте...Даже и малко в повече да Ви дойде ученето за настоящата специалност и за подготовка за КСК.
Успех, Trahadeva !!!  :y:
Активен
Победата обича упоритите

NGL

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Магистратура право
« Отговор #9 -: 16.04.2009, 17:43:06 »

Благодаря за отговора. Искам да попитам още нещо какво означава ВИПОНД?

Това е Академията на МВР. Преди се наричаше ВИПОНД. Те имат споразумение с ПУ и завършилите АМВР могат да изкарат магистратура по специалност Право за 3г. ако не се лъжа. Но там е малко по особена ситуацията.

Не се лъжеш за срока и споразумението. Инъче ВИПОНД е старото име на Академията на МВР и значи Виш Институт за Подготовка на Офицери и Научно-изследовотелска Дейност.
Активен