argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Специализация по журналистика  (Прочетена 11024 пъти)

Gogata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Здравейте!Някой може ли да ми разясни какво точно представлява тази специализация по Журналистика?Прочетох информацията в сайта,но така и не разбрах как става записването-трябва ли да си завършил или паралелно се учи с друга специалност от филологическия факултет?Каква образователна степен се получава след завършването й и ако имате каквато и да е информация ще съм ви благодарен!Поздрави!
Активен
Live in drive,drive in live and feel the beat of your Cuore Sportivo!

Betelgeize

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #1 -: 28.08.2007, 10:56:47 »

Специализацията се учи успоредно с твоята специалност и естествено имаш няколко допълнителни изпита през сесията. Мисля че накрая излизаш със степен специалист, която е по-ниска от бакалавър.
Активен

Gogata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #2 -: 02.09.2007, 13:13:03 »

Благодаря! :-)
Активен
Live in drive,drive in live and feel the beat of your Cuore Sportivo!

Gogata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #3 -: 05.09.2007, 16:35:51 »

А да попитам още нещо...Някой знае ли от кога до кога са сроковете за записване и евентуално къде става записването?
Активен
Live in drive,drive in live and feel the beat of your Cuore Sportivo!

yanama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #4 -: 06.09.2007, 16:17:42 »

Срокът за записване е до края на септември. Записването става в 217 стая,ако не се лъжа (за бг. и сф.,  където се записва народа). Трябва да носиш квитанция за платен семестър, копие от дипломата, попълнен именник и студентска книжка. Май това е всичко. ако се сетиш нещо, питай.
Активен

Gogata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #5 -: 06.09.2007, 22:05:13 »

Значи аз се записах преди няколко седмици Славянска филология и тази година съм първи курс.Студентската ми книжка е при инспекторката и доколкото разбрах ще ни ги дават при откриването на учебната година.Сега пак ли трябва да минавам цялата процедура или само таксата трябва да платя?
« Последна редакция: 06.09.2007, 22:50:08 от user_8262 »
Активен
Live in drive,drive in live and feel the beat of your Cuore Sportivo!

yanama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #6 -: 07.09.2007, 12:33:45 »

Аз също преди няколко седмици се записах първи курс СФ, значи сме колеги. Но трябва да си вземеш нов именник и нова студентска книжка, не целият комплект, а само тях. Студентската книжка трябва, за да ни нанасят оценките от изпитите по журналистика. Така че ще се наложи да минаваш цялата процедура наново.
Активен

Gogata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #7 -: 11.09.2007, 11:20:44 »

Благодаря колежке! :wink: Имаш едно кафенце от мен :-P
Активен
Live in drive,drive in live and feel the beat of your Cuore Sportivo!

yanama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #8 -: 14.09.2007, 10:16:03 »

 :-D Добре започвам годината.  :-P Записа ли се вече?
Активен

Gogata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #9 -: 15.09.2007, 11:29:26 »

Да :-) Вчера се записах :-P  А някаква програма ще имаме ли и евентуално тя как ще се съчетава със СФ,имаш ли представа?
Активен
Live in drive,drive in live and feel the beat of your Cuore Sportivo!

yanama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #10 -: 16.09.2007, 22:00:36 »

Мисля, че лекциите ще са вторник и четвъртък от 13.30, а как ще се съчетават нямам представа. Като си видим програмите ще се реши и този въпрос. Ако науча повече подробности ще пиша, обещавам  :-D.
Активен

HuBeHkaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #11 -: 16.09.2007, 23:19:45 »

Здравейте.Аз също ще сам 1-ва година СФ. Исках да попитам дали знаете има ли възможност да се запиша от втори курс за специализацията?Ако се обадя в учебения ни отдел дали ще ми дадат необходимата информация?Колко е таксата тази година?Благодаря предварително  :-) От написаната инфо в сайта,така и не разбрах каквото ме интересува
Активен
Ако твърде дълго гледаш в бездната, тя ще погледне в теб...

HuBeHkaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #12 -: 16.09.2007, 23:23:11 »

Извинявам се за допуснатите правописни и пунктуационни грешки по-горе.Но по това време на денонощието биричките идват повечко :-D
Активен
Ако твърде дълго гледаш в бездната, тя ще погледне в теб...

yanama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #13 -: 16.09.2007, 23:24:11 »

Да, мисля, че можеш да се запишеш и от 2-ри курс. Таксата е 150 лева тази година.
Активен

HuBeHkaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #14 -: 16.09.2007, 23:37:48 »

Благодаря за бързия отговор. На мен ми казаха,че можеш да се запишеш чак като завършиш( и то от две места) и затова се притесних. Тъкмо ще кажете дали сте доволни,но като гледам учебния план ми се струва страшно интересно.Аз имам опит от около 9 месеца във вестник, но без никаква предварителна подготовка и ми се струва ползотворна една такава специализация. Само това ме притеснява, че самата ни специалност е доста трудна,няма ли да дойде нанагорно  :-) но без да се опита няма как да се знае.
Активен
Ако твърде дълго гледаш в бездната, тя ще погледне в теб...

yanama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #15 -: 16.09.2007, 23:56:13 »

Права си, има голяма вероятност да ни дойде "леко " нанагорно, но нещата са интересни и доста свързани и едва ли ще е много голям проблем. А ти с какъв език си?
Активен

HuBeHkaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #16 -: 17.09.2007, 11:01:41 »

С полски,а ти? Аз ей сега ще звънна да поразпитам. Мен ме интересува и специализацията по туризъм.Дори повече в момента. Дано да мога да си ги изкарам и двете  :-)Но предполагам,че за 5 години ще имаме време за всичко.Ако науча нещо по интересно ще пиша
Активен
Ако твърде дълго гледаш в бездната, тя ще погледне в теб...

yanama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #17 -: 18.09.2007, 17:19:01 »

Аз съм със сърбо-хърватски. Мен също ме интересуваше специализацията по туризъм , но нея ще оставя за към 3-ти курс. Знам , че семестърът тази година ще е 220 лева. Дано да съм ти помогнала мъничко  :wink: .
Активен

HuBeHkaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Специализация по журналистика
« Отговор #18 -: 18.09.2007, 23:01:56 »

:) Мерси.Аз обаче се отказах от журналистиката,а туризма го оставих за 2-ри курс.Стреснаха ме и реших първата година да се отдам изцяло на езика и да не рискувам със странични занимания.А ние ще се засечем,ще имаме често заедно лекции.Ще чакам да разкажеш впечатления от специализаията  :wink:
Активен
Ако твърде дълго гледаш в бездната, тя ще погледне в теб...

polinceto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
журналистика
« Отговор #19 -: 20.09.2007, 19:53:16 »

искам да ми разясни някой какво ще рече специализация журналистика? значи изкарвам бакалавър и после спец. журналистика, ама какво образование ще се води, няма да имам магистратура? и също колко продължава специализацията :s:
« Последна редакция: 21.09.2007, 00:05:18 от Kelli_Mutu™ »
Активен