argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: изпит по антична литература при проф.Клео Протохристова  (Прочетена 7493 пъти)

karlota

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

моля тези,които знаят какъв е изпитът да пишат,защото няма конспет.Тези,които вече са се явявали нека да обяснят,а който не е,но знае нека също пише. :bow: :s:
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

 Ами няма конспект, но пък за сметка на това има от всичко-и упражнения, и лекции. Изпитът се състои в нейния кабинет и то само с хората, които са изкарали поне 3 на тестовете. Изпитват и двете и не може да се каже при коя е по-леко. Може да ти се падне абсолютно всичко. И като казвам "да ти се падне" нямам предвид да си изтеглиш въпрос-дават ти го произволно. Хубаво е да си чел нещата и да помниш вековете.
 На поправката (пожелавам да не стигате до там) минават Клео и Диана и раздават листчета. Ако са в добро настроение ще ти прочетат листчето и ще те питат "Чел ли си го" и при добро желание ще ти го сменят ако не си чел, а при лошо настроение ще те навикат хубаво пред всички и ще те изгонят. Затова можеш да се пробваш и да излъжеш ако знаеш анализ на нещо, но не си го чел.
 Хубаво е да си прочел учебника "От разказа към мита"-ще ти бъде от голяма полза. Успех  :y:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Empress

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Не,при нас имаше конспект! Но въпреки че бях научила почти всичко,бях обвиненан,че не сам чела хахаха и евентуално ме скъса.... Само с Разказа към мита няма да минеш, има един милион статии и книжки,които са препоръчани... ако искаш,като имам време мога да ти изброя някои поне... Но не се надявай много да минеш...
Активен

mimeto8812

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Някой може ли да ми напише какво съдържа този конспект кои произведения трябва да се четат?Моля ви спешно е !
Активен

kanelka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте! Някой знае ли на коя дата е поправката за Българска филология 1-ви курс?
Активен

Лисичка

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • Smile to hide the pain...

Аз мисля, че поправката е на 8-ми септември  :s:
Активен
Заключи ме в очите си...

kanelka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Изпитът по Античност беше най-ужасният от всички изпити и от 1-вия, и от 2-рия семестър,дори на поправката не знам дали ще минат пак повече от 10 човека :s: :s: :?
Активен

bbb

  • Гост

Някой има ли представа дали поправката по античност ще е писмена или ще бъде устен изпит?
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

обикновено поправките и ликвидациите са писмени
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

suzy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Аз съм се явявала на поправка по античност и тя беше писмена.
Активен

bbb

  • Гост

Също искам да ви попитам изпитът под формата на тест ли беше или дават определено произведение и съответно въпрос свързан с него?
Активен

Lanna

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45

Също искам да ви попитам изпитът под формата на тест ли беше или дават определено произведение и съответно въпрос свързан с него?

Наистина би било добре някой от колегите, явявал се вече на поправка да сподели под каква форма протича изпита и дали наподобява теста, който се дава преди сесията!
Аз лично така и не разбрах защо не съм допусната на редовния, при положение, че бях предала всички поставени ни задачи и на теста не писах само по един от 20 въпроса, а съм сигурна, че поне 90% от написаното беше вярно.По-късно се усетих, че в бързината съм допуснала една-две грешки, но чак пък да са фатални!
  :s:
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

не ви ли изкараха оценки от тестовете? при нас изкараха резултатите и тези, които имаха над 3, бяха допускани до изпит.
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

bbb

  • Гост

не ви ли изкараха оценки от тестовете? при нас изкараха резултатите и тези, които имаха над 3, бяха допускани до изпит.

Това беше за редовния изпит,поправката няма общо...
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

така де, нали казваш, че на редовния не си била допусната, пък не си знаеш какво си писала и какво не и затова се учудвам, че не са ви изнесли оценки. Апък ако са ти писали две и затова не си допусната, не се притеснявай-може да си писала по всички въпроси верни неща, но това не ти гарантира нищо (знам от личен опит) А който не е допуснат до редовен заради теста, няма проблем да се яви на поправката (поне при нас беше така)
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

bbb

  • Гост

така де, нали казваш, че на редовния не си била допусната, пък не си знаеш какво си писала и какво не и затова се учудвам, че не са ви изнесли оценки. Апък ако са ти писали две и затова не си допусната, не се притеснявай-може да си писала по всички въпроси верни неща, но това не ти гарантира нищо (знам от личен опит) А който не е допуснат до редовен заради теста, няма проблем да се яви на поправката (поне при нас беше така)

Поради здравословни причини не успях да се явя на теста ,вследствие на което,съответно,не бях и на редовния изпит...Затова сега ми е интересно как и под каква форма протича поправката...Иначе благодаря много за инфото,Gabby  :wink:
Активен

Lanna

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45

така де, нали казваш, че на редовния не си била допусната, пък не си знаеш какво си писала и какво не и затова се учудвам, че не са ви изнесли оценки. Апък ако са ти писали две и затова не си допусната, не се притеснявай-може да си писала по всички въпроси верни неща, но това не ти гарантира нищо (знам от личен опит) А който не е допуснат до редовен заради теста, няма проблем да се яви на поправката (поне при нас беше така)
Това се отнася за мен-писах по 19 от 20 въпроса, а оценката не си я знам.Както и всички останали, защото бяха изнесени на списък само имената на допуснатите без никакви оценки, без нищо повече-само имена и факултативни номера!  :?
Но както и да е нито ми е в интереса да задава въпроси, нито пък да се правя на заинтересована и компетентна.Сега мисля за поправката и наистина, ако можеш да ни дадеш някаква информация ще сме ти много благодарни, защото поправката е на 8.09.
  :roll:
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

Преди поправката беше писмена, Диана Николова минаваше да раздава въпроси - по 2 на листче  (едно произведение и един въпрос от лекциите), провеждаше се в аудитория с още няколко курса наведнъж, после си разбираш оценката и нямаш среща нито с Клео, нито с Диана. Така беше и на ликвидация. Но миналата година поправките са си били устни - като на редовен изпит. Влизаш в кабинета, задава ти се въпрос (не си теглиш нищо, а те ти избират за какво да те питат) и сядаш да пишеш за 20-30 мин. После сядаш при някоя от двете и те правят на 2 стотинки  :roll:  Шегувам се естествено... но във всяка шега има 50% истина  :headbang:  Обикновено по изпити Клео не е на себе си и доста се заяжда, но колкото и да се заяжда, ако си знаеш, няма да те лиши от заслужената оценка, така че не се притеснявайте като ви мъмри. Успех на всички и ползотворно четене  :y:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Lanna

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45

Благодаря ти много за полезната информация! :-)При нас се очертава да е писмен.А би ли ми казала, ако си спомняш как точно бяха формулирани въпросите и най-вече отнасящия се за произведението?
Активен

Empress

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

на 8 септ. , но в колко часа?????????
Активен