argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: български и руски език  (Прочетена 7894 пъти)

van4eto_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
български и руски език
« -: 01.09.2008, 13:58:41 »

 :-) здравейте колеги ! молбата ми е някой ако има програмата да я прикачи ако може  :-) и да ви питам за специалноста - какво мислите за нея ? някой ако е за втора година вече нека да си каже мнението . Благодаря Ви предварително   :sun:  :sun:
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re: български и руски език
« Отговор #1 -: 01.09.2008, 23:53:30 »

да не би случайно да си се записала тази специалност :roll:
Активен

van4eto_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: български и руски език
« Отговор #2 -: 02.09.2008, 11:40:31 »

дааааа ! записах се  :-) :-)  :s:
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re: български и руски език
« Отговор #3 -: 02.09.2008, 12:42:33 »

 :D значи сме колежки.приятно ми е Поля :-P
Активен

manuf

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: български и руски език
« Отговор #4 -: 02.09.2008, 21:03:17 »

Момичета,мога само да ви посъветвам да се стягате за много здраво учене,както по български език,така също и  по руски.Имате два много тежки изпита ,без които е немислимо да продължите във втори курс.Единият е при известния на всички студенти Доц.Д-р Чобанов-не си и мислете да преписвате,защото номерът не минава,а другият, най-важният,  ви изпит е практически руски,не го ли вземете  повтаряте годината.Изчаквате една година и започвате със следващия първи курс.Не искам да ви плаша, но ние останахме от 28 човека около 10 или малко повече,като тази бройка е доста голяма в сравнение с други години.Между другото ,вие учили ли сте досега  руски?Ако не сте, не ми се мисли.Все пак успех в БЕРЕ!!! :y:
« Последна редакция: 03.09.2008, 01:58:33 от manuf »
Активен

ElItO

  • Гост
Re: български и руски език
« Отговор #5 -: 03.09.2008, 09:36:04 »

Ние имаме лекции заедно с БЕРЕ /задочно/ и мога да Ви кажа, че от група около 25 души останаха 4-5 , другите окапаха някъде по трасето :s:Успех, наистина се пригответе за яко четене, ако имате желание да учите точно това ще успеете!!!
Активен

van4eto_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: български и руски език
« Отговор #6 -: 03.09.2008, 10:35:03 »

 :s: ох аз до сега не съм учила руски! и малко се притесних от коментарите , но ще го видим какво е ! поля а ти учила ли си руски ?  :-)
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re: български и руски език
« Отговор #7 -: 03.09.2008, 12:00:51 »

мм не,но се надявам,че няма да е особено трудно. :-D
Активен

van4eto_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: български и руски език
« Отговор #8 -: 03.09.2008, 12:35:21 »

дано да си права  :-) ! а ти имаш ли скайп  :roll: така май ще ни е по лесно да си пишем  :-)
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re: български и руски език
« Отговор #9 -: 03.09.2008, 13:13:17 »

писах ти го на лично съобщение.ще чакам да се включиш после  :handshake: :-)
Активен

manuf

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: български и руски език
« Отговор #10 -: 03.09.2008, 16:20:05 »

Напротив,езикът е един от най-трудните за учене в света.Ако не се лъжа е на 3-то място по трудност ,така че не се залъгвайте,че ще минете ей така без учене,а за да си вземете практическия руски няма как да не се чете,защото материалът е изключително много за първи курс.Записали сте нещо много сериозно,което не се взема с пищови. :cry:
Активен

Mr Ned

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: български и руски език
« Отговор #11 -: 03.09.2008, 19:31:50 »

Polq_ ти първа година ли си БЕРЕ  :-P
Активен

Mr Ned

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: български и руски език
« Отговор #12 -: 03.09.2008, 19:34:04 »

хахах незнам ама мен ме боли ръката от Доц.д-р Чобанов и нещо немога да запиша повечето работи  :cry:
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re: български и руски език
« Отговор #13 -: 03.09.2008, 23:24:55 »

Да...и нещо мн зехте да ме плашите бе хора  :-(
Активен

manuf

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: български и руски език
« Отговор #14 -: 04.09.2008, 00:27:28 »

Не ти казвам всичко това,за да те плаша,а само ,защото това е самата истина.Има куп други неприятни изпити ,за които ще разберете,когато се явите на тях.Но най-големи трудности ще срещнете с Доц.Чобанов,който изпитва устно,а и материалът е му е много обемист.Както ви казах ,другият проблемен изпит е практическият руски,който е задължителен ,за да преминеш във втори курс-няма начин да го влачиш.Няма да ви бъде лесно и при Доц. Зидарова,ние извадихме късмет,защото изпитът ни беше на 8-и март,а по принцип къса половината от явилите се на изпит.Но при вас най-лошото е ,че не сте учили езика.Това са реалностите,така че стягайте коланите КОЛЕЖКИ- БЕРЕ..... :#4:
Активен

van4eto_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: български и руски език
« Отговор #15 -: 04.09.2008, 10:06:06 »

ох , по всичко изглежда ,че ще е адски трудно!  :-( а аз се бях настроила точно в обратната посока  :-D
Активен

TressJolie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re: български и руски език
« Отговор #16 -: 04.09.2008, 11:06:15 »

Знаете ли, не се настройвайте негативно, може и да ви хареса, ако наистина имает желание да учите това. Аз съм БЕРЕ вече 4-ти курс и трябва да ви кажа, че се иска огромно желание, защото руският никак не е лесен. Аз не бях учила руски преди това, както и повечето колеги. Резултатът- още втория семестър всички започнаха да ходят на уроци, защото програмата е направена така, че лекциите изобщо не са достатъчни. Има безумни изпити, като стара руска литература +фолклор /2 в 1/, но има и много лесни, така че предполагам, че всичко е въпрос на нагласа.....
Активен

ElItO

  • Гост
Re: български и руски език
« Отговор #17 -: 04.09.2008, 11:34:55 »

В никакъв случай не съм съгласна, че изпита при Чобанов е най- труден. Какво ще кажете за старобългарски тогава, да не говорим пък за историческата граматика :?, а за практическия руски са ми казвали колежките от БЕРЕ, че получават стомашни проблеми 2 месеца преди датата му :drunk: Само не се шашкайте, ако сте решили наистина да учите, ще се справите и, да, с пищови просто нЕма да стане...
« Последна редакция: 04.09.2008, 11:37:48 от ElItO »
Активен

van4eto_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: български и руски език
« Отговор #18 -: 04.09.2008, 11:56:18 »

 :-) ами тогава остава само и единствено да се стягаме ! мерси за информацията  :sun: :sun:
Активен

van4eto_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: български и руски език
« Отговор #19 -: 04.09.2008, 16:33:14 »

а какви предмети се изучават още в тази специалност   :roll:
Активен