argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: български и руски език  (Прочетена 7893 пъти)

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re: български и руски език
« Отговор #20 -: 04.09.2008, 20:14:09 »

ем кво да се шашкаме повече..квато и друга специалност да бяхме писали пак нямаше да е лесно и пак щеше да ги има сложните изпити.... :-)стига да имаш желание всичко се научава :-P
Активен

beauty

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: български и руски език
« Отговор #21 -: 04.09.2008, 20:30:21 »

Здравей Поля, харесва ми упоритостта ти!Разбира се, че навсякъде има трудности, въпросът е да имаш желание да ги преодоляваш!Аз съм същата специалност, вече втори курс с всички взети изпити от първи път!Така е, при Чобанов изпитът беше устен, от два курса пусна няма и десетина човека, но аз бях сред щастливите  :-) Много е важно да отиваш на лекциите му, да си записваш всичко!Моите бяха много подбробни, от там си четох и успях!А колкото до практическия руски, никога досега не съм учила руски!Беше ми трудно!Два месеца преди изпита се записах на уроци, ходих два пъти седмично/е, понякога прескачах  :wink:/,е, и него си взех!А ти все пак си и редовно обучение, което е един голям плюс!Така че, стискам ти палци, горе главата и напред!  :wink: както на теб, така и на всички, които са в тази специалност!
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re: български и руски език
« Отговор #22 -: 04.09.2008, 20:57:44 »

Мерси :-)
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re: български и руски език
« Отговор #23 -: 05.09.2008, 00:25:17 »

Здравейте колежки!Аз също да не ви плаша,но само от 1-ви курс и ще съжалявате,че сте влезли в тази специалност!Аз съм в 3-ти курс за 4-ти ноооооооо мн.е трудно!И не е само Чобанов,мн.са неприятните изпити мноооооооооогооооооооооооо,при Ваня Зидарова се преписва,не ги слушаите има и дисциплини по Руски,в които се преписва нашият целият курс така си вземаме изпитите по Руски,но практическият сорри ще трябва да учите и то здраво и гледаите да не ви се паднат гадните даскали щото ще ви скъсат буквално!Само със записването в тази специалност сте се набутали здраво,съжалявам,но е факт,но ние по големите ще помагаме!Ааааааааааа забравих да кажа ние колко бяхме в началото.....22 човечета и останахме 12 :hihi: :-D ние маи бием рекордите до сега за най многоброен 3-ти курс статистиката е сериозна и доста се отказват,но вие не се предавайте ще се справите!Ами нз.какво др.да ви пиша освен успех с Руския  :-D и се стягайте,а Историческата граматика в 3-ти е мнооооооооооооогггггггггоооооо гаден изпит,но ще видите!УСПЕХ!!!!!Пишете ако нещо др.ви интересува!
Активен

van4eto_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: български и руски език
« Отговор #24 -: 05.09.2008, 08:57:31 »

 :s: :s: :s: ох то си е казано в една песничка ...изпити тежки ...  :-D ама ще е такова какво да правим ! дано поне дани се отдава руския  :hihi: а за програмата - дали е излезнала вече  :roll:
Активен

beauty

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: български и руски език
« Отговор #25 -: 06.09.2008, 18:02:25 »

Здравей Жоро!Аз искам да те попитам, след като вече почти си завършил тази специалност, ако се обърнеш назад и ти предстои отново да избереш какво да следваш, би ли избрал отново бере?Имам и още едно въпросче, мислиш ли, че имаш някакви знания по руски език?В смисъл дали тези години не са ти били напразно блъскане без много основателни знания!Интересувам се, защото аз се двоумя какво да запиша-дали бере, или бф!Аз всъщност мисля, че съм взела своето решение, но ми е интересно твоят отговор-от страна на вече завършващ!Благодаря ти предварително! :-)
Активен

nissan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
    • http://music.veks.net
Re: български и руски език
« Отговор #26 -: 07.09.2008, 15:48:06 »

Ето ме и мене Любо , първа година БЕРЕ , задочно и ще се радвам да се запознаем с новите колеги :) на ЛС давам Скайп ... който иска нека пише ... :-)
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re: български и руски език
« Отговор #27 -: 07.09.2008, 19:56:00 »

Ммм никой ли няма,който да е редовно освен мен и Ванчето  :-(
Активен

van4eto_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: български и руски език
« Отговор #28 -: 07.09.2008, 20:21:25 »

а искам да ви попитам за още едно нещо ,което ме интересува  :roll: как става разделянето на групите? по азбучен ред или по ред на записване ?  :-) :-)
Активен

bbb

  • Гост
Re: български и руски език
« Отговор #29 -: 07.09.2008, 20:29:44 »

По факултетен номер...
Активен

van4eto_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: български и руски език
« Отговор #30 -: 07.09.2008, 22:18:28 »

 :bow: :bow: :bow: мерси много за инфото !
Активен

van4eto_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: български и руски език
« Отговор #31 -: 09.09.2008, 13:12:41 »

ох сетих се за още едно нещо,което ме интересува ! колко всъщност са изпитите на първокурсниците - първи семестър и втори  :roll: :roll: :roll:
Активен

ElItO

  • Гост
Re: български и руски език
« Отговор #32 -: 09.09.2008, 15:28:22 »

ТОВА Е ЦЕЛИЯТ УЧЕБЕН ПЛАН НА БЕРЕ
Тази информация е от специализирания сайт на филологическия факултет, защо не се поровиш там :roll:
« Последна редакция: 09.09.2008, 15:45:39 от ElItO »
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re: български и руски език
« Отговор #33 -: 10.09.2008, 00:25:30 »

А като сме 30 човека приблизително курс няма да ни разделят на групи,нали? :-D
Активен

HolyPriest

  • Гост
Re: български и руски език
« Отговор #34 -: 10.09.2008, 01:18:48 »

Van4eto_t, и двете специалности са трудни за реализиране след завършване, имам предвид реализация, която е различна от това да си учител. Българската филология, доколкото съм чувала от много страни, е най-авторитетната специалност във филологическия факултет и дава най-добра основа за журналистиката например. В никакъв случай не подценявам останалите филологии. Лично аз смятам, че "чиста" филология ще е по-полезна в бъдеще, отколкото хибридите.
Успех  :y:
Активен

nissan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
    • http://music.veks.net
Re: български и руски език
« Отговор #35 -: 10.09.2008, 22:25:41 »

А заверки някой търси ли на първи курс , тъй като аз не съм стъпил още на ни една лекция , а те ще свършат
Активен

ElItO

  • Гост
Re: български и руски език
« Отговор #36 -: 11.09.2008, 10:12:38 »

Ми търсят естествено, няма да ти заверят семестъра иначе.
Активен

sweetnight

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: български и руски език
« Отговор #37 -: 11.09.2008, 17:06:46 »

а искам да ви попитам за още едно нещо ,което ме интересува  :roll: как става разделянето на групите? по азбучен ред или по ред на записване ?  :-) :-)
Разделянето на групи в специалност БЕРЕ става на напреднали и начинаещи. Пак са направили великата простотия да приемат в тази специалност с езикова култура. Да кажа мнението си за специалността? Ще кажа - не е трудно за човек, учил някога руски; много е трудно за човек, който не го е учил. На мен лично проблемни ми бяха повече българистичните дисциплини, защото е много сухо и досадно..., но както каза една преподавателка - вие сте студенти, трябва да учите и неща, които не ви харесват. Специалността е с реализация "УЧИТЕЛ ПО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА И РУСКИ ЕЗИК И РУСКА ЛИТЕРТУРА"....поне това трябва да пише в дипломата накрая. Има 2 варианта да се развива човек в друга посока: единия е лесният - на държавния изпит по руски език, вместо есе накрая пишеш езиковедския въпрос и тогава си филолог...иначе си даскал, това е. Другият разбира се е магистратура - нищо по-лесно от това да запишеш магистратура, така че желая ви успех на всички. Аз съм отвратена от ПУ, след 25 септември се надявам да не го гледам и на снимка. Който се е захванал с това трябва да учи яко, инак ще завършвате като нашия випуск - 4 човека.
« Последна редакция: 11.09.2008, 19:11:27 от sweetnight »
Активен

van4eto_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: български и руски език
« Отговор #38 -: 14.09.2008, 22:30:07 »

а искам да ви попитам и още нещо!  :roll: кога е възможно прехвърлянето от една специалност в друга? и изобщо възможно ли е ? :-(
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re: български и руски език
« Отговор #39 -: 15.09.2008, 14:56:59 »

Здрасти Бюти,ами да ти кажа честно като се замисля за предишните години бих се записал,защото знам къде,колко и с колко е нужно,за да се вземе един изпит иначе не препоръчвам на никого моята специалност,защото си е трудно и то меко казано трудно,но мен лично не ме притеснява дайе съм се замислял дали да не се пробвам да кандидатства с Руски и ако се пробвам може и да го взема.Така 4е с това за кандидатстудентския изпит ти отговарям дали съм научил Руския,да научих доста неща и ако човек внимава и заляга най вече на граматиката ще се справя доста добре с езика и ще мойе да контактува спокойно!А за БФ там е ок само от страна на това че нямаш Руски дисциплини!
Активен