argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: стипендии  (Прочетена 34217 пъти)

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: стипендии
« Отговор #80 -: 15.03.2009, 21:55:30 »

katrrin_ май първо ще трябва да се ориентираш в обстановката и след това да изказваш простите си коментари. 1-во неможе класирането за стипендийте да е излезнало в биологическия факултет, при положение че го няма в таблото на СБК в ректората. 2-ро От предходния факт стигаме до заключението че си гледала списък за някаква друга стипендия, за която са кандидатствали студенти от биологическия факултет по някаква си тяхна програма с реферат или семинар. 3-то администрацията в неделя почива и няма никакъв шанс да видиш класирането.
Инспекторката на Биологическия факултет е на 5 м от СБК в Ректората, т.е. точно срещу таблото на СБК.Аз не виждам логика да е там, при условие че БФ се намира в Стария град, но не и никой не го интересува.
Активен

tiger4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: стипендии
« Отговор #81 -: 15.03.2009, 22:18:05 »

Драги колеги,резултатите от стипендиите си бяха изнесени точно там където се изнасят винаги-ректората,етажа където подавахме,на стълбището си има инфо табло,всичко си беше изкарано,аз бях в 10 часа и резултатите бяха налице,не знам какви биологически,фиологически и тем подобни факултети говорите  :-D
Активен

katrrin_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: стипендии
« Отговор #82 -: 16.03.2009, 06:20:36 »

колега и аз не знам.аз просто казах че са изнесени резултатите и те ме нападнаха с някакви биологически факултети!!!!! :hihi:
« Последна редакция: 16.03.2009, 08:08:03 от katrrin_ »
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #83 -: 16.03.2009, 15:00:28 »

А имали второ класиране за стипендите или само това е?
Активен

no name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re: стипендии
« Отговор #84 -: 16.03.2009, 15:25:24 »

В крайна сметка някой ще каже ли със сигурност дали са излезли или не?
Благодаря!
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #85 -: 16.03.2009, 15:29:18 »

Да излезнали са
Активен

SUN`way

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re: стипендии
« Отговор #86 -: 16.03.2009, 15:45:59 »

danito89, има. Поне миналата година имаше.
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #87 -: 16.03.2009, 15:53:32 »

Благодаря много за информацията :bow:
Активен

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: стипендии
« Отговор #88 -: 16.03.2009, 16:55:40 »

Е,няма ли да качат класирането в нета? :roll: :roll: :roll:
Активен
The best yet to come!!!

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: стипендии
« Отговор #89 -: 16.03.2009, 17:02:16 »

Е,няма ли да качат класирането в нета? :roll: :roll: :roll:
Миналият семестър не го направиха.
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #90 -: 16.03.2009, 17:33:33 »

А някой можели да даде инфо за стипендиите дали има второ класиране ако да как се протича и кога излизът резулатите Благодаря Предварително :-)
Активен

tiger4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: стипендии
« Отговор #91 -: 16.03.2009, 18:35:23 »

няма второ,трето и т.н класиране.направи ми впечатление,че за първи път бяха изнесени всички подали-като  на неодобрените беше отбелязано доход,успех,коефициент без да е вписана стипендията.предишните години,такова нещо нямаше,все пак честито на спечелилите,а на тези,които не са успели-надеждата остава за следващия семестър   :-)
Активен

Frizera

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: стипендии
« Отговор #92 -: 16.03.2009, 20:15:15 »

Искам да поясна, че резултатите не са окончателни. Крайните резултати ще излезнат на 18 Март, след като се проверят всички документи и най вече доходите на родителите. При отчитане на нередности кандидата се дисквалифицира.
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #93 -: 16.03.2009, 20:19:59 »

И аз дочух такова нещо и ,че има кандидати които още се обмислят и не са решили каква стипендия ще им дават тъй че който не се  е класирал има шанс да се класира и вземе :)
Активен

Boyana89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: стипендии
« Отговор #94 -: 16.03.2009, 21:28:18 »

Ако наистина има такова нещо , защо изкарват списъка неска , а не на 18-ти ? За да разочароват някой студент и да му стане гадно ли ? Много яко  :rock:
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re: стипендии
« Отговор #95 -: 16.03.2009, 21:33:13 »

Класирането е това което виждате, ако някой има проблем (грешни данни) може да се свърже със СБК (социално битова комисия), за да съобщи за случая и да бъдат взети мерки за отстраняването на съответния проблем.
Активен
С. Цветков

Slack

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: стипендии
« Отговор #96 -: 16.03.2009, 22:46:33 »

В крайна сметка това класиране вярно ли е? Всеки казва различно. Според мен ако не е вярно, не би трябвало да бъде изнесено.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re: стипендии
« Отговор #97 -: 16.03.2009, 23:01:03 »

тоя предварителен списък е абсолютен цирк. това-онова, ала-бала. при успех 5,00 излиза, че може би не успехът ми е прекалено нисък, колкото това, че заради “високия” ми доход не съм се “класирал” за стипендията. от една страна, стипендията се дава за успех. от друга, търсят се какви ли не доходи, включително дали братята/сестрите ти (1, 2 и т.н.) получават детски. от една страна, всеки, изкарал успех над определената граница, има право на стипендия. което се решава и разпределя на основата на т. нар. доход на член от семейството. от друга страна, защо изобщо се дава стипендия на хора (вярно, с успех над 5,50), които имат “доход на член от семейството” над 1500 лв.? да кажеш, че се кандидатства за социална стипендия, да гледат “дохода”. но тя хем е за успех, хем не е. ЦИРК!!! :#2:
Активен

SUN`way

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re: стипендии
« Отговор #98 -: 17.03.2009, 02:50:45 »

И защо пък тези с доход над 1500 лв. да не взимат стипендия, след като са си я заслужили с успех от изпитите? А и припомням, че при формулата за изчисляване на коефициент, определено превес има успеха пред дохода, тоест успеха има доста по-голяма тежест.
Иначе съм съгласен - трябва да има отделно стипендия за успех и социална. Макар че при социалната ще се надпреварват да укриват доходи и... не се знае къде ще му излезе края.
А за т.нар. европейски стипендии нещо чува ли се? Някой да има инфо?
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: стипендии
« Отговор #99 -: 17.03.2009, 09:05:48 »

Няма "социална" стипендия. Социалните помощи са в съответното министерство. Ако имам успех 6.00 трябва да взимам стипендия, ако ще дохода ми да е 5000 лева на човек. Друг е въпроса, че лично аз, ако още се класирах за стипендии и имах доход над 1000 нямаше да подам документи, просто нямаше да се занимавам със всичките процедури за едни пари, които на някого другиго може и да му трябват. За съжаление доходите на семейството ми никога не са били и наполовина на това, особено пък преди 4-5 години, когато си подавах съвестно документи за стипендия (процедурата хич не беше по-лека от сегашната, за разните оплакващи се мрънкалници) и си взимах 60-те лева на месец.

Изобщо не мога да разбера това студентско "съсловие", обаче. Ако класирането се забави, за да проверят всичко, ще има "Ама що се бавят, колко трябва да чакаме, нервни сме". Ако пуснат по-рано с предупреждение, че има доуточняване "Ама за какво го пускат като не е окончателно". Няма начин да сте  доволни, нали?  :-X &%*$(($*%&(#)$@#$@ :roll:
Активен
Физически Факултет