argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: въпрос - трудово право  (Прочетена 926 пъти)

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
въпрос - трудово право
« -: 24.07.2010, 17:39:29 »

Привет!
Имам пред себе си следния казус:
Служител на фирма е назначен на работа от март месец. Очаква в началото на август дете и се интересува дали може да му се дадат допълнителни дни отпуск за раждане на 1-во дете, освен няколкото дни, които има като отпуск , считано от месеца на постъпването досега.
Бих искала да попитам дали старите разпоредби от от 2009 чл.50, ал.6 във връзка с чл.49 КСО , както и чл.163 КТ важат ли и към днешна дата. Т.е дали му се полагат допълнителни дни отпуск и дали може да получи някакво обезщетение.
Ще бъда много благодарна, ако споделите мнението си или поне ми дадете насоки къде да търся отговора на въпроса си в нормативната уредба.
Благодаря предварително!
Активен
Победата обича упоритите

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:въпрос - трудово право
« Отговор #1 -: 26.07.2010, 21:43:48 »

Виж КТ  глава 8  ,Отпуски  Раздел първи .Дано да откриеш отговора на твоя въпрос. За теб ли става въпрос или по принцип?Пиши на лична,ако те интересуват подробностти.инж.Марин Янков 6 курс ,Право , ПУ[ quote author=dess link=topic=13273.msg108836#msg108836 date=1279982369]
Привет!
Имам пред себе си следния казус:
Служител на фирма е назначен на работа от март месец. Очаква в началото на август дете и се интересува дали може да му се дадат допълнителни дни отпуск за раждане на 1-во дете, освен няколкото дни, които има като отпуск , считано от месеца на постъпването досега.
Бих искала да попитам дали старите разпоредби от от 2009 чл.50, ал.6 във връзка с чл.49 КСО , както и чл.163 КТ важат ли и към днешна дата. Т.е дали му се полагат допълнителни дни отпуск и дали може да получи някакво обезщетение.
Ще бъда много благодарна, ако споделите мнението си или поне ми дадете насоки къде да търся отговора на въпроса си в нормативната уредба.
Благодаря предварително!
[/quote]
« Последна редакция: 26.07.2010, 21:48:13 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
Re:въпрос - трудово право
« Отговор #2 -: 26.07.2010, 22:19:24 »

Благодаря за съвета!  :bow: Мился, че вече открих точно това, което ме интересува :)  :sun:
Активен
Победата обича упоритите