argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: информационно право, информация и право???  (Прочетена 3220 пъти)

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165

Понеже не видях дали някъде из форума има започната тема по този въпрос, реших да попитам:  :wink: относно тези две дисциплини - има ли учебници, под каква форма е изпитът, защото не виждам никъде дори конспекти за тези две дисциплини. Всяка информация ще бъде полезна.

Благодаря предварително и весели празници  :sun:
Активен
Победата обича упоритите

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165

Моля да бъда извинена - има започната тема, но няма отговор  :-(
Все пак , ако някой преглежда скоро форума, да драсне някой ред   :blush:
Активен
Победата обича упоритите

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547

Здравей Дес,

Информация и право е супер елементарна история: нашия изпит беше да напишем 2-3 реда на WORD и да ги форматираме или да се направи някаква елементарна таблица на EXCEL. Нямаше човек който да няма 6.
За него не ти трябва да учиш, достатъчно е да се оправяш с MS Office.

Информационно право не съм карал, ама един приятел от СУ, където също преподава доц. Кискинов ми беше споменал че малко гадничко било, ма и то се взимало.
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Desislava Yotova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
  • There are no great victories at bargain prices!

Това, което аз научих, е че на едните лекции не било позволено да се водят записки, но пък изпитът е устен и минавал прилично (май беше информационно право)...
Но не е ли малко странно по Информация и право изпитът да е само това? И то в 21 век?
Наистина имаме нужда от щедри на информация другарчета  :-D
« Последна редакция: 15.03.2009, 15:48:06 от Desislava Yotova »
Активен

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165

Благодаря за бързите отговори  :-)
Активен
Победата обича упоритите

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54

Миналата година ни обясниха, че "Информация и право" отпада вече и се замества от "Информационно право".
Проф. Кискинов води последната дисциплина и качва лекциите си в сайт, от който можете да ги свалите, след като сте му дали юзърнейм, с който той ви регистрира.
Дисциплината като цяло е много смислена, изучават се българските и европейски закони и практики в областта на информационното право в сравнителен и исторически план.
Изпитът е писмен, минава сравнително лесно, оценките са прилично завишени.
Активен

vs_valio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84

днес бях в ректората и на таблото бяха задраскани тези дисциплини това може да означава че отпадат но смятам утре да отида да видя какво прави Петето Лупова  :-) :-D да си побъбрим и да разучим как стоят нещата
Активен
VS

vs_valio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84

айде малко по нова информация днес бях "на гости" на Петето Лупова и тя ми каза че отпадат тези  дисциплини а и междудругото питах и за отценки по административно и пак няма
Активен
VS

drago

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32

Добре, че си ти да ни осведомяваш с информация.

За много години-жив и здрав
Активен

vs_valio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84

благодарим за много и на тебе е все пак Петето е мой човек много се "Обичаме" с нея  :-) :-D :-P :hihi:
Активен
VS

vs_valio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84

тоя семестър сме по царски имаме само два предмета Вещно Право и теория на МИО Честито програмата е излезнала почваме на 17 отпаднало е и Обичайното право
Активен
VS