argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Две-три идеи за реорганизация  (Прочетена 5715 пъти)

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

В момента форума има 25 активни подфорума. Двадесет и пет!!! В поне половината се пише по веднъж на няколко месеца. Има такива с почти дублиращи се функции, остарели такива и прочее неща, които водят дотам форума да заема по два-три екрана, повечето от които е мъртво пространство. Тук ще пусна малко коментари и идеи по част от подфорумите. Които не ги спомена според мен са си добре за момента. И така ето и едно по едно:

1. Радио Неко - малко ми е странен този подфорум. Защо е толкова нагоре? Той по-важен ли е от студентските форуми, факултетите и т.н.? Най-активната му тема (единствената по-активна, като гледам) се е обърнала на a-la-Public (ей сега я заглеждам за пръв път). Понеже не го следя, не мога да коментирам повече и нямам конкретно предложение освен може би да се премести в секция "Други" или поне най-долу на секцията за ПУ.

2. "Студентски съвет" и "Студенти" да се слеят. Предполага се че тематиките им са тясно свързани, все пак. Да не говорим че поне половината теми в "Студентски съвет" (да не кажа 90%) така като ги гледам са си за секция "Студенти" тъй или иначе.

3. "Импулс" да се прати в архив. Вече почти година липсва изобщо причината за съществуването на тази секция. Пък ако случайно се възроди отново клуба, темите му може да се пускат в секция "Студенти" тъй или иначе.

4. "AIESEC - Plovdidv" да се слее с "INFO" и "Трудова борса" от секцията Други. Много са близки по тематика (да не кажа, че АИЕСЕЦ и ИНФО се припокриват 99%). И трите секции впрочем страдат от "Архивност" - всичко по-старо от месец в тях е неактуално. Не знам дали има опция за автоматично местене на теми в подфорум "Архив" след изтичане на месец (примерно), но ако има ще е добре да се активира за тези подфоруми (или обединената им версия, ако се приеме предложението)

5. Подфорума "free ping" да се преименува на "Електронни услуги на ПУ" и да отиде пред подфорумите "library" и "Teachers" (които е добре да се разпишат на български като "Библиотека" и "Преподаватели"). Просто от съображения за активност.

6. Факултетните секции... ясно че трябва да ги има и то точно в този им вид, но си мисля, че могат да се пренаредят, че сега са малко... хаотични. Активността едва ли може да е критерий, защото тя зависи от момента. Мислех за азбучен ред, ама то всичко е Факултет по нещо си. Може да е по азбучен ред на поддомейните в uni-plovdiv.bg, знам ли... То могат и така да си седят, де, това поне е толкова проблем, колкото странност.

7. За "INFO" и "Трудова борса" си казах вече.

8. "Photo@Argon" ми е странен. Каква точно му е идеята? Няма линк към фотогалерията (която може би в скоро време ще населя с мои снимки, като ми се отвори време за това), почти нищо не се обсъжда... Поне не пречи там долу, просто споделям, че ми е малко странен. Ако се прекръсти на "Фотография" и да стане форум за обсъждане и споделяне на това изкуство може би ще е по-ясно. И да има отгоре една темичка съдържаща линк към фотогалерията на Аргона, че който иска да качи нещо да знае къде може. Може и линкове към други сайтове за качване на снимки.

9. "ECL"???  :? :-o :roll: :? :s: .... WTF, mate!!!

10. Секция Архив съдържа 9 подфорума. ДЕВЕТ!  :-o :? Бива да остане само една "Архив" (на кирилица), "Кошче" за съвсем изтритите (и няма да е лошо да мога да местя теми и мнения оттам обратно на другите подфоруми - ако нещо е "неправомерно изтрито" да може да се възстанови) и "КСК от минали години" (за това може би има смисъл да е в отделна секция, макар че според мен и то може да върви в общия архив)


Ми... това е. Те станаха повечко от две-три, ама нали е от сърце... :) Очаквам похвали (да бе, да), критики (ако има и аргументирани ще е супер), оплюване, алтернативни предложения и въобще всякакви реакции. Не държа особено много на което и да е от предложенията си. Не знам какви аргументи е имало при създаването на настоящата ситуация както е. Просто споделям идеи и се надявам да съм се аргументирал достатъчно добре, за да няма нужда да се доизяснявам.
Активен
Физически Факултет

GIGATA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #1 -: 17.04.2008, 21:42:52 »

 :y:
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #2 -: 18.04.2008, 09:14:52 »

6. Факултетните секции... ясно че трябва да ги има и то точно в този им вид, но си мисля, че могат да се пренаредят, че сега са малко... хаотични.

Абсолютно. Не може ФМИ като най-развития факултет да е на трето място. Каквото и да е разместването, ФМИ трябва да е на първо място. Тва е моето мнение и не мисля, че има смисъл да споря с някого, за да доказваме очевидни неща.
Активен
Too short signature limits.

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #3 -: 18.04.2008, 14:16:42 »

Здравейте и съжалявам за късното включване. Темата е хубава и отдавна мислих да я постава, за съжаление обаче с нисък приоритет в task-list-а ми. Ето и моето мнение по въпросите.


1. Радио Неко - малко ми е странен този подфорум. Защо е толкова нагоре? Той по-важен ли е от студентските форуми, факултетите и т.н.? Най-активната му тема (единствената по-активна, като гледам) се е обърнала на a-la-Public (ей сега я заглеждам за пръв път). Понеже не го следя, не мога да коментирам повече и нямам конкретно предложение освен може би да се премести в секция "Други" или поне най-долу на секцията за ПУ.

"Радио Неко" е в секцията "Пловдивски университет", където му е мястото. То не е част нито от факултетите, нито от другите неща около ПУ/дорума. Кое е по-нагоре и по-надолу е независимо от каквито и да са приоритети. Не приемам предложението.


2. "Студентски съвет" и "Студенти" да се слеят. Предполага се че тематиките им са тясно свързани, все пак. Да не говорим че поне половината теми в "Студентски съвет" (да не кажа 90%) така като ги гледам са си за секция "Студенти" тъй или иначе.

"Студентски съвет" е за организацията, а "Студенти" за студентите в ПУ. Това е обяснението за наличието на два форума. Практиката обаче показва, че смисъла и темите в двата форума са много близки и в тоя смисъл предлагам "Студенти" да се слее със "Студентски съвет". Приемам предложението. В крайна сметка всичко е за студентите :)


3. "Импулс" да се прати в архив. Вече почти година липсва изобщо причината за съществуването на тази секция. Пък ако случайно се възроди отново клуба, темите му може да се пускат в секция "Студенти" тъй или иначе.

Напълно съгласен.


4. "AIESEC - Plovdidv" да се слее с "INFO" и "Трудова борса" от секцията Други. Много са близки по тематика (да не кажа, че АИЕСЕЦ и ИНФО се припокриват 99%). И трите секции впрочем страдат от "Архивност" - всичко по-старо от месец в тях е неактуално. Не знам дали има опция за автоматично местене на теми в подфорум "Архив" след изтичане на месец (примерно), но ако има ще е добре да се активира за тези подфоруми (или обединената им версия, ако се приеме предложението)

AIESEC е международна организация, към която тая дълбок респект - към нея и членовете й. Няма общо нито с INFO нито с каквото и да е друго в този форум. "INFO" и "Трудова борса" нямам против и дори мисля за удачно да се слеят. Не, всичката автоматика е спряна - няма автоматично местене на каквото и да е.


5. Подфорума "free ping" да се преименува на "Електронни услуги на ПУ" и да отиде пред подфорумите "library" и "Teachers" (които е добре да се разпишат на български като "Библиотека" и "Преподаватели"). Просто от съображения за активност.

Смисъла от "library" и "Teachers" е ясен и той е напълно различен от IT обслужването на ПУ. В този смисъл обобщаването и сливането на тези 3 отделни неща не намирам за удачно. Всяко има точен смисъл и област на приложение.

6. Факултетните секции... ясно че трябва да ги има и то точно в този им вид, но си мисля, че могат да се пренаредят, че сега са малко... хаотични. Активността едва ли може да е критерий, защото тя зависи от момента. Мислех за азбучен ред, ама то всичко е Факултет по нещо си. Може да е по азбучен ред на поддомейните в uni-plovdiv.bg, знам ли... То могат и така да си седят, де, това поне е толкова проблем, колкото странност.

Моментната подредба е по време на стартиране на съответните форуми. Тя се е наложила и мисля, че ако почнем да ги местим по какъвто и да е друг критерии ще е по-ясно, допълнително ако го сменяме критерия "Азбучен ред" на нещо си (име, име на адрес и т.н.) е най-логичния. Относителни/субективни критерии като развитие, обич на студентите хубава сграда и т.н. мисля, че не бива да се споменават - имаме горчив опит с мерене на муслуки/пишки и според мен бива да избягваме такива пожароопасни теми.


7. За "INFO" и "Трудова борса" си казах вече.

Съгласен!


8. "Photo@Argon" ми е странен. Каква точно му е идеята? Няма линк към фотогалерията (която може би в скоро време ще населя с мои снимки, като ми се отвори време за това), почти нищо не се обсъжда... Поне не пречи там долу, просто споделям, че ми е малко странен. Ако се прекръсти на "Фотография" и да стане форум за обсъждане и споделяне на това изкуство може би ще е по-ясно. И да има отгоре една темичка съдържаща линк към фотогалерията на Аргона, че който иска да качи нещо да знае къде може. Може и линкове към други сайтове за качване на снимки.

Ок, пусни теми и популяризирай идеята. Не подкрепям преименуване/премахване на форума - знаеш, че фотографията е в сърцето ми и ако искаш "обективни" критерии /що да остане/ ще те залея с такива :)


9. "ECL"???  :? :-o :roll: :? :s: .... WTF, mate!!!

Питай Емил, той имаше идеи за развитие на този форум.


10. Секция Архив съдържа 9 подфорума. ДЕВЕТ!  :-o :? Бива да остане само една "Архив" (на кирилица), "Кошче" за съвсем изтритите (и няма да е лошо да мога да местя теми и мнения оттам обратно на другите подфоруми - ако нещо е "неправомерно изтрито" да може да се възстанови) и "КСК от минали години" (за това може би има смисъл да е в отделна секция, макар че според мен и то може да върви в общия архив)

Архив е подсекция, в която се складират стари форуми (или от която се възкрасяват такива - това още не се е случвало). В моите настройки съм си я свил и въобще не ми се показва нито и обръщам внимание.


---


Нещата със сливане на форуми се състоят в преместване на темите една по една в избрания форум (няма друг начин). Това като глобален модератор можеш да направиш, а след като го сториш ще махна празния стар форум.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #4 -: 18.04.2008, 16:49:15 »

За пета точка явно пак не съм обяснил както трябва - не искам да се сливат, а да се разместят, за да може по-активния да е по-отгоре. Доколкото това е доста условен критерий, спокойно може и да се пренебрегне. Виж, за имената имам по-сериозно настояване, доколкото все пак е български форум, писането на кирилца е задължително и изведнъж... така де. Това се отнася и за free ping, INFO, photo@argon и... май това бяха. English си е друга работа, нали :) .

AIESEC сигурно е готина организация, съгласен съм. Но предлага ли тя нещо повече от стажантски програми, обменни програми и разни интересни за студентите неща и то нарядко. За година и половина почти не са напълнили и една страница с теми, а тези, които ги има са над 50% вече просто неактуални. Отделен слабо посещаван форум е по-зле, отколкото ако е част от един по-активен форум. По принцип разбиването на много подфорумчета вреди, особено на по-неактивните. Защото аз, например, като не видя нова тема в подфорума и дори и не влизам. А ако всеки ден има по нещо ново (дори да е на малко по-различна, но все пак близка тематика) ще влизам и може и да заглеждам и старите (или пък залепените най-отгоре теми. А много хора просто не посещават по-маргиналните подфоруми. Ако има един такъв "Студенти", в който да има всичко за студентите - учебни проблеми и други неща по самия образователен процес, стажантски и обменни програми, бригади, оферти за работа (това пак си касае студентите), дейност на Студентски съвет, място на студентите в ПУ, AIESEC и изобщо всичко за студента наедно, то в такъв подфорум ще влизат много хора и ще виждат и новите теми и за дейностите на СС, и за АИЕСЕЦ, и за международните програми, и за всякакви неща, които сега са по някакви забити подфоруми, които хората просто прескачат. Изобщо фрагментирането на един форум е лошо нещо. И то най вреди на по-малките фрагменти.
Активен
Физически Факултет

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #5 -: 18.04.2008, 19:00:28 »

Привет, съжалявам за недочитането на нещата - моя грешка... уфф липсата на време и юркането ми по прекалено много задачи не е готино... ама.

Та по точка 5 - съгласен съм с теб. Нямам против и промяна на имената на български и кирилица, имаш право.

Относно AIESEC имай предвид, че това е друга студентска организация със своето място в ПУ. Не бих си позволил да оценявам работат й, но се изкушавам да ги сложа (по моите виждания) на светлинни години преди СС (друга студентска организация) - повече на бира. Популярност от друга страна не бива да е критерии за затваряне на форум (виж някой почти мъртви факултетски форуми)... Като се замисля обаче разбира се виждане е, че интересите на студентите могат да се бутнат в общ форум за студенти и там да са всичките студентски организации... нямам против да го направим, но лично аз не съм отговорен за това! Помисли, предложи, поеми отговорност лично ти и го правим, аз не мисля, че това е най-уместното.

Фрагментирането на форум не е лошо нещо, особенно ако той претендира да обхваща по-широк кръг потребители, проблеми и отвореност. Тук има много железни аргументи "за" фрагментирането и ти първи поставяш на дискусия обратната концепция.

В заключение това е мое мнение на човек, който е живял с тоя форум от създаването му - всичко това е моето виждане, което не налагам - помисли/помислете над него.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #6 -: 18.04.2008, 20:16:40 »

6. Факултетните секции... ясно че трябва да ги има и то точно в този им вид, но си мисля, че могат да се пренаредят, че сега са малко... хаотични. Активността едва ли може да е критерий, защото тя зависи от момента. Мислех за азбучен ред, ама то всичко е Факултет по нещо си. Може да е по азбучен ред на поддомейните в uni-plovdiv.bg, знам ли... То могат и така да си седят, де, това поне е толкова проблем, колкото странност.

Моментната подредба е по време на стартиране на съответните форуми. Тя се е наложила и мисля, че ако почнем да ги местим по какъвто и да е друг критерии ще е по-ясно, допълнително ако го сменяме критерия "Азбучен ред" на нещо си (име, име на адрес и т.н.) е най-логичния. Относителни/субективни критерии като развитие, обич на студентите хубава сграда и т.н. мисля, че не бива да се споменават - имаме горчив опит с мерене на муслуки/пишки и според мен бива да избягваме такива пожароопасни теми.

Няма нищо пожароопасно. Материалът от дискусии е предостатъчен, за да се отсее кой факултетен форум трябва да е на по-предна позиция от другите. Хайде наредете ги по активност и всичко си идва на мястото. Никакъв субективизъм няма. Така се уважават посетителите. В момента субективизма е, че на първо място е форумът на факултет с най-малка активност и това е нелогично.
Активен
Too short signature limits.

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #7 -: 18.04.2008, 23:50:42 »

За момента ще се въздържа от повече коментари, само ще се постарая да намеря времето да източа всичко от СС към Студенти и от Трудова борса към кошчето и ИНФО. За смяната на имената ще трябва админ обаче. Това са нещата, по които гледам че имаме пълно съгласие и са според мен относително безспорни. За всичко друго бих искал да чуя повече мнения. Просто не съм убеден в пълната правота на моята позиция, но и не мога да приема на 100% твоите. А той май за някои от нещата и не може да се каже кое е вярно и кое - не, а е по-скоро въпрос на предпочитание. В който случай май една анкетка за най-масовите предпочитания е най на място.

По въпроса за фрагментирането може да се изкажем леко понаучному - твърде голямото фрагментиране (отделна секция за всяка тема или нещо от сорта) е определено недобро, крайното окрупняване (само една секция за всичко) също е доста неудачно. Щом като двата екстремума не вършат работа, търсим оптимума някъде по средата :wink:. Сега проблема е, че тоз оптимум не е лесен за намиране, пък и не за всеки е един и същ. Аз споменах, че имам опит със силно "раздробени" форуми, в които именно по-неактивните секции страдат от деленето. Но пък съм наясно и че има причини един форум да стои отделно, дори и с малко активност. Специално за АИЕСЕК май е най-добре да си кажат те - дали предпочитат отделен техен си форум с техен си модератор и те да си го управляват или ще им е по-добре слети към по-голямата обща секция за студенти, където ще имат може би по-голяма аудитория.
Активен
Физически Факултет

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #8 -: 20.04.2008, 11:47:03 »

Съгласен съм се повечето от нещата, които lowstef предложи.  :y: Виждам, че и Наско се е съгласил с повечето от тях... Супер!  :wink:

Колкото до факултетие - това тук не е някакво състезание, така че дискутирането на това кой факултет трябва да е по-нагоре по еди какви си критерии е просто глупаво! Не мисля за умесно да се разместват, защото потребителите са вече свикнали с тях.

За преименуването на всички секции на български съм 100% ЗА!  :wink:
Активен
Nobody likes a smart ass...

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #9 -: 20.04.2008, 12:53:14 »

След като няма никакво значение как са наредени, хайде да сложим най-посещаемия форум сред факултетните където му е мястото.

scientist guy, наричаш ме глупак, така ли? Тъй като глупаците говорят глупости ще го счета за лична обида.
Активен
Too short signature limits.

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #10 -: 20.04.2008, 14:49:38 »

Понякога и умните хора говорят глупости. Също както и някой глупак може да каже нещо много умно (често без да го осъзнава). Така че нека не се хващаме за дреболии и да се правим на тънкообидни. Големи и умни хора сме, не ни отива.

За подфорума на ФМИ имам едно особено мнение. Не отрицателно, не и положително, просто... особено. Засега ще си го спестя обаче. Може би скоро и да го споделя все пак де...

Пренареждането на подфоруми по активност е малко... произволно. Излиза, че Public трябва да е най-отгоре, така ли? Във ПУ факултетите, поне на книга, са все още равни. Поставянето на един пред останалите е рисков ход. Да, във ФМИ има най-голяма активност, но защо е така? Част от факторите за тази по-голяма активност със сигурност заслужават уважение и може би трябва да послужат за поука на останалите. Друга част от факторите обаче (по мое лично мнение, с което не ангажирам никого)... не са толкова достойни за преклонение, така да го кажа. Поне не на този форум. И въпроса става дали едно отличаване ще насърчи положителните неща (и да "вдъхнови" и другите факултети) или отрицателните. Имам опасения, че може да е повече второто. Може и да греша, де.

Иначе е много лесно да предложа пренареждане на факултетите по времето на създаването им, при което нашия ще е най-отгоре или поне един от първите, вместо да е последен.

Иначе може и жребий да се хвърли за реда. Ежегоден. Да няма недоволни. Или да вземем да вкараме ротационен принцип с ежемесечна смяна. Всеки един признак е също толкова произволен, колкото и всеки друг един признак за подредба сред ужас равните факултети. А пък да правим многофакторен анализ само за да разместим няколко секцийки... :roll:
Активен
Физически Факултет

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #11 -: 20.04.2008, 16:03:10 »

За подфорума на ФМИ имам едно особено мнение. Не отрицателно, не и положително, просто... особено. Засега ще си го спестя обаче. Може би скоро и да го споделя все пак де...
ФМИ е форум, а не подфорум.

Пренареждането на подфоруми по активност е малко... произволно. Излиза, че Public трябва да е най-отгоре, така ли? Във ПУ факултетите, поне на книга, са все още равни. Поставянето на един пред останалите е рисков ход. Да, във ФМИ има най-голяма активност, но защо е така? Част от факторите за тази по-голяма активност със сигурност заслужават уважение и може би трябва да послужат за поука на останалите. Друга част от факторите обаче (по мое лично мнение, с което не ангажирам никого)... не са толкова достойни за преклонение, така да го кажа. Поне не на този форум. И въпроса става дали едно отличаване ще насърчи положителните неща (и да "вдъхнови" и другите факултети) или отрицателните. Имам опасения, че може да е повече второто. Може и да греша, де.
Хубаво, че пишеш нещо, само дето не ми даваш никаква информация за това какво е сега и какво може (и е хубаво) да бъде за в бъдеще. За мен в момента факултетните форуми не са наредени добре. Активността е една от основните причини.

Иначе е много лесно да предложа пренареждане на факултетите по времето на създаването им, при което нашия ще е най-отгоре или поне един от първите, вместо да е последен.
Мисля, че и по този критерии ФМИ ще е първи в листата. А е малко дразнещо да казваш колко е лесно ти да предложиш нещо и то веднага ще стане на магия. Кой си ти всъщност? Айде да оставим егото ти настрана от дискусиите вече, че почва да писва.
Активен
Too short signature limits.

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #12 -: 20.04.2008, 19:07:22 »

След като няма никакво значение как са наредени, хайде да сложим най-посещаемия форум сред факултетните където му е мястото.

scientist guy, наричаш ме глупак, така ли? Тъй като глупаците говорят глупости ще го счета за лична обида.

Ееей ама как ми преиначи думите...  :hihi: Да съм казал нещо за теб? Или за твоите изказвания? Просто изказах мнение...  :yawn:
Активен
Nobody likes a smart ass...

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #13 -: 20.04.2008, 21:22:33 »

Окей, айде тогава по-следващата седмица да си направим една бира и да говорим. :) И без туй са почивни дни повечето.
Активен
Too short signature limits.

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #14 -: 20.04.2008, 23:55:40 »

Форум - цялото. Секции - ПУ, Факултети, Други, Архив. Подфоруми - всички по-дребни неща (отделните факултетни, Public, Радио Неко и т.н.). Аз така ги именувам, защото така ги знам. Извинявам се ако има някаква друга официална терминология и съм объркал нещо. Макар че... Както и да е.

След като админа каза, че няма намерение да размества факултетните... както и да се наричат, айде да спрем обсъждането им. Поне докато не излезем на бира с него и да се опитаме да го убедим в това или онова. Мир, братя! :-) :wink: :handshake:

И моля, нека не си мерим първенството - Университета е почнал като институт за природо-математични науки, имало е от самото начало и физика, и математика, и други неща, които сега си имат факултет. Няма едни първи. Исках да дам пример, че може да се измисли критерий, според който почти всеки факултет може да претендира за по-предно място, ако не за най-предното. Филолозите ще кажат, че ректора е "техен" вече 2-3 мандата, някой друг ще измисли нещо друго. Вие си имате активност, химиците предоставят основния отговорник по всичко интернетско в ПУ (Наско Терзийски), юристите все ще измислят нещо (бива ги  :wink:) и т.н...

Лесно е да предложа, да. Иска се работещ компютър с интернет и малко свободно време. Ти също можеш, както и всеки друг. Виж, да се приеме е трудно, което си личи и тук.  :-) Аз лично много ще се радвам, ако има и други опитващи се да мислят по подобряването на форума. Като цяло.

За моето его не знам. Може би наистина понякога самочуствието ми е по-голямо от полезното и/или заслуженото. Понякога може и по-малко да е. Обаче вниманието, което отделяш на темата започва да ме притеснява. Не съм чак толкова важен. Та, моля те, спри да обсъждаш скромната ми личност и психологичния ми профил. Голям форум сме, има много хора, сигурно всеки се дразни на някого, всеки е дразнещ за някого, но повечето не го показват така отявлено.


ПП Аз съм "ЗА" бирата. И за изясняването на позициите. Винаги съм смятал, че на живо се разбирам по-добре с хората.
« Последна редакция: 20.04.2008, 23:58:11 от lowstef »
Активен
Физически Факултет

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #15 -: 21.04.2008, 09:17:59 »

Ще се пие бира, видяло се е.
Активен
Too short signature limits.

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re: Две-три идеи за реорганизация
« Отговор #16 -: 23.04.2008, 09:57:58 »

9. "ECL"???  :? :-o :roll: :? :s: .... WTF, mate!!!

Питай Емил, той имаше идеи за развитие на този форум.

Нямам вече. Ако има някакво развитие то, ще е след време и определено не под това име. От доста време се каня да предложа този подфорум да го разкараш от форума.
Активен