argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Starobylgarski  (Прочетена 11100 пъти)

Betelgeize

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Starobylgarski
« Отговор #20 -: 03.07.2007, 18:38:29 »

Не мисля, че системата му за оценяване беше особено обективна. Той просто приема, че всички студенти са глупави и незаинтересовани да научат каквото й да е било, а на тези, на които е решил да пише 3, им повтаряше :"Вие нищо не знаете". :s:  Просто съжалявам, че вложих толкова усилия да уча по предмета му. Този семестър ми трябва добър успех, но той на никого не писа повече от 4. 
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: Starobylgarski
« Отговор #21 -: 04.07.2007, 12:30:35 »

 :y: ако беше прочела предния ми пост, щеше да си подготвена за това ;) нищо ново през годините... предубеден е вече и за бъдещите студенти, така че не се притеснявай - не си единствената ощетена  :blush: дано поне ти е казал какво означава фамилията ти  :hihi:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: Starobylgarski
« Отговор #22 -: 04.07.2007, 18:12:50 »

Gabby, аз пък съм чувала за една шестица при Пенев, но жената в момента е на 42  :-D В нашия курс максимумът беше петица.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

Betelgeize

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Starobylgarski
« Отговор #23 -: 04.07.2007, 19:26:06 »

Той пише повече от 4 само ако асистентката е там и лобира за студентите, които са ходили редовно и са работили  :y: (при нас обаче не дойде  :no:)
Активен

AiKiDoKa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • Snow of the Sahara Desert...
Re: Starobylgarski
« Отговор #24 -: 12.08.2007, 00:29:10 »

Старобългарският е прекрасен  :inlove: Така и не разбрах защо цяла учебна година колегите ми роптяха срещу този "език свещен на нашите деди".
На мен изключително много ми вървеше, а и гл. ас. Джелъова е прекрасен човек.Много помагаше по време на всички упражнения.Може би повечето ще
ме помислят за луда, но ако към ПУ или някъде другаде в Пловдив се провеждат курсове по старобългарски език или някакви други древни езици,
с удоволствие бих се записала.
А иначе, на изпита имам 5.Мина леко. :-)

П.С.:Въпрос: На фонетиката на компа, къде й е ер-малък?!  :blush:
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: Starobylgarski
« Отговор #25 -: 12.08.2007, 18:31:30 »

И аз обожавам старобългарския :-)
AiKiDoKa, едва ли някъде ще намериш такива курсове извън университета, най-малкото защото едва ли ще има други желаещи освен теб :wink: При добро желание можеш да говориш с преподавателите в университета (най-горещо ти препоръчвам Станка Козарова: старогръцки, латински, старобългарски и - доколкото съм чувала - санскрит) и да се захванеш да учиш самостоятелно под нечие ръководство.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

AiKiDoKa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • Snow of the Sahara Desert...
Re: Starobylgarski
« Отговор #26 -: 12.08.2007, 21:19:18 »

Благодаря ти,Маймунчо :)
Аз сигурно ще бъда единствения "луд навитак".Хи Хи  :-D
А имаш ли представа дали Козарова организира такива курсове въобще?
Водеше ми "Езикознание" 1ви курс, 1ви семестър.
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: Starobylgarski
« Отговор #27 -: 13.08.2007, 17:39:15 »

Курсове не организира, защото навитаците са (сме) малко, но за индивидуална работа смятам, че ще се договорите.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

Graal4i

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Starobylgarski
« Отговор #28 -: 23.08.2007, 21:05:54 »

Карачорова наистина е точна, обаче тва за Зидарова и професионалист...  :-D магаре и космос. Тая жена друго незнае да прави освен да си чете нейния учебник по лексикология, който само с речник може да се чете, толку "хубаво" е написан
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: Starobylgarski
« Отговор #29 -: 12.06.2008, 16:27:45 »

Някой може ли да сподели по-подробно как протича изпитът при проф. Добрев :-) :y:

До колкото аз съм чувал, ако си при проф. Добрев, той само ти дава да прочетеш 3 реда и ти пише заветната 3-ка.

 :roll: А ако някой иска да получи оценка по-висока от заветната тройка :roll: За да ти пише по-висока оценка, Добрев изисква ли и още нещо (например да му обясниш някоя конструкция и т.н.....).

« Последна редакция: 12.06.2008, 16:34:22 от Καθαρός »
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: Starobylgarski
« Отговор #30 -: 12.06.2008, 20:58:47 »

Изпитът при проф. Добрев наистина е върху 3-4 реда текст. Обясняваш му разните особености, които се срещат вътре, и нямаш проблеми :) Работата е там, че в 3-4 реда може да се срещнат мнооооого особености и ако ги познаеш, си изкарваш шестицата.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

Erelwind

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72
Re: Starobylgarski
« Отговор #31 -: 13.06.2008, 13:05:27 »

Хаха :) Старобългарски :) от спец. Български и Английски 1ви курс има няма 10 човека допуснати до изпит :) Аз не съм от тях :) Но това не е толкова лошо :) за сесията ми останаха с един изпит по-малко :) Мисля, че без старобългарския са 7  :-D
Активен

Лисичка

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • Smile to hide the pain...
Re: Starobylgarski
« Отговор #32 -: 14.06.2008, 00:29:21 »

Ами и в Българска филология положението не е по-различно, допуснати са само 15 човека  :?
Активен
Заключи ме в очите си...

mi6lence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re: Starobylgarski
« Отговор #33 -: 23.06.2008, 20:53:27 »

Колеги.... няма от какво да се притеснявате за този изпит.Справите ли се с практическата част.... останалото вече е лесно.Доц.Карачорова е много точна и не пише лесно 2-ки..-трябва абсолютно нищо да не знаете,за да ви скъса.Изпитът не е толкова сложен,колкото изглежда. :wink:
Активен

Blooded Diamond

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Starobylgarski
« Отговор #34 -: 26.06.2008, 15:40:33 »

Моят изпит по Старобългарски език беше при доц.Цибранска  :y: Много се радвам,че бях при нея.Още от лекциите ми хареса отношението й към студентите и начинът й на преподаване. Наистина помага, ако не сте се справили напълно с практическата част и като цяло изпитът при нея минава спокойно. На мен ми писа 6  :rock: Лекциите са напълно достатъчни, за да се вземе изпита,дори и да започнете да учите няколко дена преди него (както направих аз  :wink:), но си признавам, че ми беше интересно  :-)
Активен

rensita

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
  • DO WHAT YOU WANT!!!
Re: Starobylgarski
« Отговор #35 -: 25.07.2008, 20:20:28 »

Да отбележа и аз нещо за този изпит!!! Карачорова е супер точна, Вълчанова също, лично аз се освободих от този изпит след като правихме контролна за да бъдем допуснати до изпита!!! Споко хора изпита не е труден само трябва да си ходил на упражнения и да си внимавал на лекции!!! Аз лично имам 6-ца, но на колегите ми има бе6е доста трудно даже само 15 човека бяхме допуснати до изпита, само аз и още една колежка се освободихме, но от тези, който си взеха практическата част никой не скъсаха!!! Аз съм специалност БЕИ! Ако ви трябва още информация питаите!!!  8-)
Активен

kanelka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Starobylgarski
« Отговор #36 -: 06.08.2008, 20:39:34 »

Здравейте! Някой знае ли кога е поправката по старобългарски език за БФ
Активен

bbb

  • Гост
Re: Starobylgarski
« Отговор #37 -: 09.08.2008, 21:08:28 »

На 11.09 е стб ез. - поправка
Активен