argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Куманова  (Прочетена 8935 пъти)

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Куманова
« -: 04.12.2007, 01:25:00 »

Здравейте колеги! Скоро проведох проучване относно мнението ви за Куманова. И предполагам както повечето очакват не чух много добри думи за нея. Нека всеки даде мнението си за или против оставането и на работа. Все пак е от много голямо значение испектора, който работи с толкова много студенти да е коректен и лоялен...явно при нея не се наблюдават тези качесва. Нека всеки изрази гласа си.
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re: Куманова
« Отговор #1 -: 04.12.2007, 16:19:35 »

Много странна постановка на въпроса ЗА или ПРОТИВ, пък варианти ДА или НЕ -Какво "Да" и какво "Не"
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Куманова
« Отговор #2 -: 04.12.2007, 17:12:55 »

Ivan_Ivan  сега май е по добре?
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re: Куманова
« Отговор #3 -: 04.12.2007, 17:35:16 »

Сега е перфектно  :y:
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Куманова
« Отговор #4 -: 04.12.2007, 18:20:47 »

Всеки, който иска тя да бъде отстранена от длъжност да даде ЗА нейното отстраняване. Моля всеки гласувал да обосновава гласа си, защо мисли така. Това е много важно също!!!
Активен

AALLYY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Куманова
« Отговор #5 -: 04.12.2007, 18:44:28 »

Съгласна съм с теб колега или да си променя отношението спрямо студентите, или да се маха :y:
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: Куманова
« Отговор #6 -: 05.12.2007, 12:59:48 »

Гласувах с "все тая". Докарвала ме е до сълзи, треперя, когато трябва да отида при нея, но пък 90% от инспекторките са така (или почти така). Затова ми е безразлично.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Куманова
« Отговор #7 -: 05.12.2007, 17:19:21 »

Виждате що за безочие става въпрос хора? Моля ви нека всеки
даде примери за подобно отношение то е много важно...определете сами съдбата си!!! Все пак инспекторите са хората, които ни ориентирват във всеки проблем и ни помагат, а не да ни докарват до сълзи и да излизаме от кабинета и по нервни от вкякога!!! Маймунчо благодаря ти за подкрепата. Представете си на вас се случи да ви докарат до сълзи и да треперите? Отговора ти "все тая" го разбирам, че изпитваш пълно безочие към нея....тези отговори също ще се вземат под внимание. По добре сама да си подава отставката!
« Последна редакция: 05.12.2007, 17:21:56 от FlexFit »
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Куманова
« Отговор #8 -: 05.12.2007, 17:20:51 »

ALLYY идеята ти да промени отношението си към студентите също не е лоша. Обаче нека да го документира писмено и да гарантира подобно нещо! При следващо оплакване да следва дисциплинарно уволнение....
« Последна редакция: 05.12.2007, 17:22:35 от FlexFit »
Активен

risha

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Куманова
« Отговор #9 -: 05.12.2007, 17:33:44 »

FlexFit напълно те подкрепям  :bravo: Ще ви дам един пример за Куманова. Вече се страхувам да влизам при нея в кабинета и съвсем сериозно. Идвах да си изимам портокол да се явя на един изпит. Тя като започна да ме обижа, как съм могла да вляза в кабинета да и отнема от ценното време, което и без това е толкова кратко  :bravo: браво какво друго мога да и кажа. Още немога да забравя как ме разплака! Ето сега това е начин новия декан да докаже, че си заслужава и да я смени! Тя е жена с характер и сама ще си подаде оставката няма да падне толкова ниско да я уволнят! Браво FlexFit достоен си за уважение. Време беше някой да предприеме такова дейстие. Твърдно зад теб сме!!!  :bravo:
Активен

alkaidaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Куманова
« Отговор #10 -: 05.12.2007, 20:26:28 »

Позор е все още тази арогантна жена Куманова да е инспектор!!! Махнете я тя е срам за нашия университет. Продулжавайте в същия дух колеги  :y:
Активен

monopollyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Куманова
« Отговор #11 -: 05.12.2007, 21:45:28 »

Чета и не мога да повярвам на очите си!  Най-корумпирания човек в Пловдивския университет. Преди време се случи да влача 2 изпита и тази Куманова ми искаше пари да продължа, представяте ли си? Апък уж по закон мога да си продължа обучението. И аз какво да направя платих си. Работих цял месец за тези пари, тъй като семейството ми е бедно да ги дам на тази шматка уж да се изуча. След време същатата тази г-жа ме изключи. Какво да говоря. Тя е много корумпирана!  :headbang: Маймунчо съчувствам ти  :s: Жалко за хората които са пострадали от нейното държание.
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Куманова
« Отговор #12 -: 05.12.2007, 22:16:58 »

ОСТАВКА!!!!!!!
Активен

alkaidaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Куманова
« Отговор #13 -: 05.12.2007, 23:02:55 »

Предлагам тази Куманова сама да си подаде оставката :-X :-X :-X Нека да не петним името на университета. Скоро се хвалих на един приятел, че в нашия университет нямало корупция....
monopollyy ти защо не заведе дело срещу нея или не се оплака някъде?
Голям позор ще е след такива разкрития да остане на работа, а и ме съмнява това да е единствения случай де.
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Куманова
« Отговор #14 -: 06.12.2007, 00:26:35 »

БОЖЕ МОЙ!!!  monopollyy много гадно е това което ти се е случило идва ми да се разплача съвсем сериозно. Никой да не е на твоето място...баси ужаса!!! Хорааа членове на ЕС сме как може да има такова безобразие кажете ми? Хора внедрени в системата на образованието ни диктуват дали да продалжим или не въпреки възможностите ни.....
ТОВА Е АБСУРДНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Трябва за изчистим държавата си от такива корумпирани хора.....
А Куманова е за съд, ако това е вярно с подкупа..........
Активен

galia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Куманова
« Отговор #15 -: 06.12.2007, 14:01:00 »

ДОСТАТЪЧНО ГОСПОДА!ПРЕМИНАХТЕ ВСЯКАКВА ГРАНИЦА!
1. НИКОЙ ДО СЕГА НЕ Е ИЗЛИЗАЛ РАЗПЛАКАН ОТ МОЯ КАБИНЕТ.
2. АКО ВИЕ СТЕ ЧЕСТНИ И ДОБЛЕСТНИ,НЕКА ЗАСТАНЕМ ЕДИН СРЕЩУ
ДРУГ И ГЛЕДАЙКИ СЕ В ОЧИТЕ,ДА ГО ПОТВЪРДИТЕ./ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЗА
ВАС Г-Н MONOPOLLYY И Г-Н FlexFit/
В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ ВСИЧКО НАПИСАНО ОСТАВА ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ.
СРЕЩА ПО ВСЯКО ВРЕМЕ-КАБИНЕТ 235 ИЛИ ПРИ ПРЕКИЯ МИ НАЧАЛНИК-
Г-Н ДИМИТЪР БОЙКОВ-КАБИНЕТ 211.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Куманова
« Отговор #16 -: 06.12.2007, 15:00:37 »

Аз не познавам лично вашата инспекторка Куманова, нито имам представа относно обективната страна на вашия проблем, който се обсъжда тук. Въпреки това, след цялата дискусия, която изчетох, аз напълно подкрепям последния пост на galia. И то поради няколко причини:

1. В България типично хората, в това число и студентите, постоянно се оплакват от нещо - от бавност, лоша администрация, нарушение на права и прочее. НО никой почти никога не предприема някакви мерки за осуетяването на подобна ситуация/ проблем. Всички мрънкат, а не правят нищо, за да се промени това.

2. Типично за българина срещу някой се изливат какви ли не обвинения без конкретни доказателства и напълно анонимно. Това въобще релевантно поставен проблем ли е?! За мен лично не е.

3. Никой не се съобразява с човека отсреща. Ясно е, че всеки е най-важен за себе си и че всичко свързано с него е от изключителна важност, но все пак сме хора и трябва да влизаме в положение.

От казаното до тук, може би ще си навлеча гнева на студентите от този факултет. Но искам да уточня, че нямам за цел за заемам ничия страна, а само и единствено да ви подтикна към правилно, цивилизовано и ефективно разрешаване на възникналия проблем. Моят съвет е (колкото и пословично да звучи) да предприемете един от следните начини за решаване на проблема, вместо да сипете обвинения и да мрънкате:

1. Пишете една съвсем обикновена жалба до Студентски съвет и я предавате на някой от вашите представители или директно на някой от членовете на същия. В жалбата посочвате от кого се жалвате, какви нарушения конкретно са направени от същия, в какво се изразяват, системни ли са, кога се е случило и доказателства за това. При липса на писмени доказателсва се посочват студентите, които са били обекти на нарушението и които ще са в качеството на свидетели.
 За връзка със СС вижте тук: studenti-pu.org

Ако не искате да ангажирате Студентски съвет, макар че на него това му е работата:

2. По гореописания начин вместо жалба пишете един доклад и лично го предавате на прекия шеф на инспекторката, в случая г-н Димитър Бойков.
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re: Куманова
« Отговор #17 -: 06.12.2007, 15:16:54 »



2. Типично за българина срещу някой се изливат какви ли не обвинения .................. напълно анонимно. Това въобще релевантно поставен проблем ли е?! За мен лично не е.



2. По гореописания начин вместо жалба пишете един доклад и лично го предавате на прекия шеф на инспекторката, в случая г-н Димитър Бойков.



Напълно бих се  съгласил с това, което пишеш, ако живеехме в цивилизована държава. Преди да продължа искам да подчертая че не взимам ничия страна в проблема нито пък имам някого предвид, както се казва "всяка прилика с лица и събития е случайна".    Та както казах живеем в България, където връзкарството е основен начин за намиране на работа. Давам пример: Леля ми е шеф на дадена организация, наема ме на работа , аз не с и върша работата, на кого клиента ще се оплаче- на леля ми. Кръгът се затвори, нали ?!
В 90 % от случаите, служителите, които си позволят грубо и арогантно отношение го правят, защото се чувстват недосегаеми, а се чувстват недосегаеми, защото било то прекият им шеф или друг висшестоящ им е или роднина, или приятел от казармата, или брат на брата на приятеля на дъщеря му или т.н Да преминем на въпроса с анонимността. Пак във връзка с казаното по горе е най-добре да си останеш анонимен, защото от хората които всеки ден в различни институции ни нагрубяват зависи работата ни, образованието ни и живота ни. Един свеж пример е това което и днес ще дават в "Господари на ефира". Чухте ли какво отговори професора на въпроса на момичето: "Ще се оплача на деканката" -отговора беше: " И к`во от това, мислиш, че ще ти повярва" .  Всички достижения на цивилизацията в областта на обслужването и администрацията  с много малки и рядки изключения не важат за България. Тук ставаме все по-дивашка държава, където да си потърсиш правата е истинско геройство, и където справедливостта много рядко е налице.

Относно Куманова нямам мнение, не ми е била инспектор.
« Последна редакция: 06.12.2007, 15:34:48 от Ivan_Ivan »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Куманова
« Отговор #18 -: 06.12.2007, 15:18:37 »

Ivan_Ivan не разбирам смисъла на цитата. Какво искаш да кажеш?
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re: Куманова
« Отговор #19 -: 06.12.2007, 15:33:13 »

Ivan_Ivan не разбирам смисъла на цитата. Какво искаш да кажеш?

П.С Kelli_Mutu Без да искам натиснах запази след цитата, затова така се получи.
Сега май има смисъл цитата.  :-D
Активен