argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Защо кандидатствате в ПУ?  (Прочетена 8147 пъти)

elisavetastaneva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Защо кандидатствате в ПУ?
« -: 18.09.2009, 19:21:16 »

Каква е причината да кандидатствате или да учите в ПУ? Защото сте от Пловдив, защто не са ви приели другаде или защото този университет е с нещо по-добър от другите? Аз искам да кандидатствам в ПУ икономика догодина, но бихте ли ми казали на какво ниво е икономиката там? Примерно може ли да се сравнява с тази в УНСС или в Свищов, по-добра ли е в Пловдив, по-лоша или на същото ниво? Благодаря предварително!
Активен

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия
Re:Защо кандидатствате в ПУ?
« Отговор #1 -: 18.09.2009, 19:26:20 »

Тук могат да се чуят различни мнения аз лично кандидатствах в ПУ не само защото съм от Пловдив,но и защото имам много познати завършили ПУ  и от които знам,че образованието тук е на ниво,има добри преподаватели и базата е доста добра (поне където съм била в ректората и нова сграда).Според мен си заслужава да се учи в ПУ а и не е случайно,че идват хора от другия край на България да учат тук а не в тяхния си град,но хора различни мнения различни. :)
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re:Защо кандидатствате в ПУ?
« Отговор #2 -: 18.09.2009, 19:32:31 »

Аз съм от град на 350 км от Пловдив. Не е малко, но унито е толкова яко и толкова много го обичам :inlove:
Някой път се налага да търпиш разни бюрокрации, но къде ги няма?
ПУ е правилното решение. Само да знаеш, че за икономика ти трябва много висок бал - отсега се стягай и си сядай на дупето да учиш здраво за изпити :wink:
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Защо кандидатствате в ПУ?
« Отговор #3 -: 18.09.2009, 20:46:05 »

В някои отношения ПУ е сред първите в страната и на прилично европейско ниво. В други отношения си е... абе не зле, щото и по-зле има в милата ни татковина, но да речем, че търпи сериозно подобрение. Конкретно за икномиката аз точно не бива да говоря, защото според мен никъде не си струва да я учиш. Но това няма общо с университетите. И е лично мое мнение, почти сигурно погрешно :-)
Активен
Физически Факултет

Juliq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Защо кандидатствате в ПУ?
« Отговор #4 -: 19.09.2009, 08:50:19 »

Ще съм първа година и не мога да коментирам преподаватели и ниво на образованието, но системата за кандидатстване в ПУ е най-реална според мен от училищата в които кандидатствах. Университети с уж добро име, имат нелепи измислени тестове и малоумни системи за оценяване.
И наистина си трябва много висока оценка за икономическите специалности. Аз лично се бях отчаяла и бях записала в друг университет. Това, че съм губила нерви, пари и съм предпочела ПУ въпреки по-добрата специалност в другия университет трябва да ти говори, че ПУ беше университетът в който исках да вляза. И нито съм от Пловдив, нито ми е близо...
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Защо кандидатствате в ПУ?
« Отговор #5 -: 19.09.2009, 10:00:30 »

Моята специалност я има само в ПУ и СУ. Кандидаствах тук, защото тук повече ми харесва как е направена. Радвам се, че пренебрегнах отрицателните мнения за ПУ, които се оказаха преувеличени. А нивото на образование е високо, има преподаватели и учени на европейско ниво, добра материална база (за Биологическия факултет поне) и хора, които са готови да те научат на неща извън програмата и наистина им се занимава със студенти. Иначе и ПУ си има недостатъци, както навсякъде, но определено се радвам че уча тук. :-)
Активен

Daichi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Защо кандидатствате в ПУ?
« Отговор #6 -: 19.09.2009, 13:06:45 »

Не ми се пишат фермани, а и ще съм 1-ва година и не познавам преподавателите още, така че....

Само ще кажа, че кандидаствах само и единствено в ПУ, и те взеха че ме приеха.  :hihi: И поне за сега съм много доволен от избора си. Сградите ми харесаха ...бла-бла...

А за УНСС, нз точно как стои работата там, но чух ( чувам ) не много добри приказки за там. Не че за ПУ ги няма. Всеки университет в БГ си има недостатъци. А и както знаем, ние като народ сме винаги недоволни, така че винаги ще има тем подобни писания/изказвания.
Активен

Huskarl2006

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
  • Политология
Re:Защо кандидатствате в ПУ?
« Отговор #7 -: 19.09.2009, 19:56:20 »

Кандидатствах единствено в ПУ, основно от практическа гледна точка, най-близо ми е. Не вярвам на всеобщите илюзии, че като завършиш "елитен/вървежен" университет ще потече мед и масло в живота ти. Ученето е индивидуален процес, зависещ единствено от теб самия. Материалната база не ме интересува много, много.. преподавателите също.. а хартийката, наречена диплома, която получаваш пък най-малко ме интересува. Хората май не разбират какъв е смисъл от ученето в университет, но да не минавам в сериозен оф-топик.

Ако знаеш какво искаш и как да го постигнеш, избери практичния (близост,разходи) подход.
Активен
Нищо

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Защо кандидатствате в ПУ?
« Отговор #8 -: 20.09.2009, 00:13:28 »

Аз кандидатствах на няколко места, включително и в родния ми град Велико Търново. В ПУ много ми харесаха специалностите.
Ако трябва да сравняваме ПУ и ВТУ по условия ПУ бие :)
ВТУ е зле в материално отношение. Като бях на изпит там... катедрите все едно са ядени от термити  :-D
Обаче пък информатиците във ВТУ имат някакъв готин 3D телевизор :) Много исках да го видя.
Активен