argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Малко информация за Английска филология  (Прочетена 6176 пъти)

wdas

  • Гост

Понеже не успях да намеря много информация,реших да питам тук хората който в момента учат в ПУ - Английска филология - първо в какъв формат е изпита (за влизане)както и какъв материал влиза(учебници ,издатели и от кои години) ,освен засилено обучение на Английски разбрах че трябва и 2ри чужд език вярно ли е , ако да мога ли аз да избера какъв точно?3 Кажете впечатленията си на нивото на преподаване и няколко думи за опита ви там (първа втора година и тн.)
Очаквам вашите мнения :)
« Последна редакция: 23.02.2011, 13:13:02 от wdas »
Активен

wdas

  • Гост

толкова ли сте заети всички 40 прегледа и никой нито дума  :mmm:
Активен

anns

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
  • английска филология

В справочника за кандидат-студенти има информация за изпита. Втори език не  се учи в ПУ. За нивото на преподаване... по някой дисциплини трябва да се самообразоваш. Прочети старите мнения във форума, все още са актуални и ще придобиеш представа. :wink:
Активен

wdas

  • Гост

Да си кажа , защо питах първо за изпитите тук а не взех справочник, в момента не съм в Пловдив и ще имам път след 1-2 месеца и понеже се подготвям по общи неща преговарям и ми се искаше да знам поне по кой учебници (класове и издателства) да се подготвям за тея 1-2 месеца да не ги пропилявам... ако някой сподели поне това ще съм мн благодарен  :wink:
Активен

Invictus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Да си кажа , защо питах първо за изпитите тук а не взех справочник, в момента не съм в Пловдив и ще имам път след 1-2 месеца и понеже се подготвям по общи неща преговарям и ми се искаше да знам поне по кой учебници (класове и издателства) да се подготвям за тея 1-2 месеца да не ги пропилявам... ако някой сподели поне това ще съм мн благодарен  :wink:

То сега балът е толкова нисък, че който не го приемат друго, записва АФ. А това за самообразоването е вярно и важи за доста дисциплини. Ако искаш истинска АФ и желаеш да се посветиш на специалността, по-добре кандидатствай в СУ или ВТУ.
Активен

wdas

  • Гост

В такъв случай мога ли да я запиша задочно (АФ) и примерно да уча редовна форма друга специалност?
Защото не искам да ходя в София в пък във В.Търново няма как в момента.
Активен

Invictus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

В такъв случай мога ли да я запиша задочно (АФ) и примерно да уча редовна форма друга специалност?
Защото не искам да ходя в София в пък във В.Търново няма как в момента.

Не, АФ няма задочна форма, но пък много хора не идват на лекции и упражнения и пак завършват. След втори курс можеш да запишеш паралелно второ висше - Маркетинг например.
Активен

wdas

  • Гост

Странно как ще ми разрешат да уча 2 при положение че дори 1 то няма задочна форма?
Или маркетинга има?

Жалко че скоро нямам път но,реших друго имам един приятел който ще мине да ми вземе справочника и ще ми го прати като колет,но за съжаление след 1-2 седмици чак.
Благодаря за информацията, ако някой сподели още нещо няма да се разсърдя :)
Активен

anns

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
  • английска филология


Можеш да кандидатстваш с матура, FCE, CAE, TOEFL 


Един по избор от:
- Английски език
- Държавен зрелостен изпит по английски език по коефициент 0.8
- Оценка от международни изпити по английски език(по приравнителна скала)
(ушесторена)
Активен

anns

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
  • английска филология

тук има информация за изпита

http://slovo.uni-plovdiv.bg/?page_id=2867
Активен

Invictus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Странно как ще ми разрешат да уча 2 при положение че дори 1 то няма задочна форма?
Или маркетинга има?

Жалко че скоро нямам път но,реших друго имам един приятел който ще мине да ми вземе справочника и ще ми го прати като колет,но за съжаление след 1-2 седмици чак.
Благодаря за информацията, ако някой сподели още нещо няма да се разсърдя :)


Не знам точно каква е продецурата, но имам колеги, които освен филологията, завършиха и по още едно висше от икономическия факултет. Ето оттук можеш да изтеглиш справочника на ПУ за 2008 (само този намерих). Не вярвам в новия да има някакви съществени промени:
http://www.uni-plovdiv.bg/GetResource?id=398&ln=1 Успех!
Активен

wdas

  • Гост

мерси и на двама ви за информацията,ще я прегледам обстойно
Още един въпрос само, има ли предварителни изпити и ако да кога и може би цена (за изпита по АФ)
или трябва да чакам за юни/юли ?
Активен

Invictus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

мерси и на двама ви за информацията,ще я прегледам обстойно
Още един въпрос само, има ли предварителни изпити и ако да кога и може би цена (за изпита по АФ)
или трябва да чакам за юни/юли ?


Има един предварителен юни и един редовен юли. Виж датите в сайта на ПУ.
Активен

wdas

  • Гост



Има един предварителен юни и един редовен юли. Виж датите в сайта на ПУ.
Записването за предварителния става до 20 май , но имам въпрос кога ще разбера дали съм го изкарал , дали съм приет и тн и ако не кога мога да се запиша за Юли месец редовния ? И също така (донесоха ми справочника) и вътре няма никакви документи за попълване (както е обикновенно в другите ВУЗ)
:)
пс:Преди да съм забравил може ли някойда ме насочи при записването на изпита къде трябва да ида и какви пари да нося с мен?
Активен

Invictus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42



Има един предварителен юни и един редовен юли. Виж датите в сайта на ПУ.
Записването за предварителния става до 20 май , но имам въпрос кога ще разбера дали съм го изкарал , дали съм приет и тн и ако не кога мога да се запиша за Юли месец редовния ? И също така (донесоха ми справочника) и вътре няма никакви документи за попълване (както е обикновенно в другите ВУЗ)
:)
пс:Преди да съм забравил може ли някойда ме насочи при записването на изпита къде трябва да ида и какви пари да нося с мен?


Резултатите излизат около седмица след изпита, а класиранията са август. Ако не ти хареса оценката от предварителния, можеш да се явиш и на редовния, но и в двата случая трябва да се запишеш и за редовен, независимо дали ще се явяваш на него.
Активен