argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: И аз да питам за избираема дисциплина  (Прочетена 1127 пъти)

ipb

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43

Здравейте

Аз съм Информатика задочно II курс и искам да питам как и кога става процедурата по записването и също така как става оценяването.
Гледам по графика че имам избираеми дисциплини последните два дена и те ще са по цял ден.През това време ли си получаваш оценката или се явяваш на някоя по-късна дата за изпит?

И още един въпрос извън темата, за задочниците, които работят:
Как успявате да ходите на лекции като само събота и неделя са почивни дни и дори и едната събота няма да е почивна?
Аз като гледам този семестър има една събота и две недели на които мога да присъствам.
Започна да ми става неудобно всеки път да се моля на колегите за лекции и тем подобни.
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:И аз да питам за избираема дисциплина
« Отговор #1 -: 11.12.2010, 08:18:57 »

За това си има отпуск. Когато си започнал да учиш е трябвало да уведомиш работодатела за това. Ако той е съгласен, ти ще се възползваш от допълнителен платен отпуск, извън годишния полагаем. Ако не се съгласи - тогава си остава вариант за годишния или неплатен такъв.  но в случая има много по-голям проблем - дали е възможно въобще да излезеш на обявените дати. Е например при мен е много трудно - на практика ще мога да взема само два дена, въпреки, че ми трябваха 2 седмици.
Активен

ipb

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:И аз да питам за избираема дисциплина
« Отговор #2 -: 12.12.2010, 17:54:39 »

Отпуск декември месец е мисия невъзможна.Тогава се изкарва половината от годишния оборот на фирмата и всички трябва да са онлайн. :-D

А с избираемата дисциплина какво е положението?
Разбрах че на 17.12 ставало записването в 330 стая, сутринта по някое време, обаче ми трябва да знам как става оценяването.

Избираемата е само вторник и сряда демек работни дни и мен ме няма.
Дават ти материал и ти казват да се явиш на еди коя си дата за изпита.Нещо такова ли е?

Ако се наложи мога да издеиствам единия от двата дни като почивен за сметка на някоя събота.
« Последна редакция: 12.12.2010, 17:58:31 от ipb »
Активен

kaia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:И аз да питам за избираема дисциплина
« Отговор #3 -: 13.12.2010, 10:43:14 »

Всяка избираема е разли1на...на някои дават проект на друга контролни...трябва да прочетеш анотацията на избираемите там попринцип пише и като запишеш е хубаво да идеш да видиш все пак за кво става въпрос...
Активен
Щастието се състои и в това да побеждаваш злото в себе си!!!

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:И аз да питам за избираема дисциплина
« Отговор #4 -: 13.12.2010, 11:29:11 »

Ами, това е положението!

Скоро ще въведем дистанционно обучение, но и при него ще се налага за някои упражнения и изпити да се идва на място и пак ще има недоволни (в смисъл не могат да дойдат). Няма угодия. Пак се благодарете, че нямаме заверки, тогава ставаше страшно, ако се заяде някой, че не си му присъствал или не си предал всички проекти и контролни.

За избираемите сме максимално толерантни. Повечето избираеми са без изпит - текуща оценка, но зависи от самата дисциплина дали го позволява и от решението на преподавателя. Комуникирайте по-често и по-навреме с преподавателите и с учебен отдел, не разчитайте само на този форум.

Успех Ви желая на всички (е, с 2-ри курс Информатика задочно ще се видим по АСД на 15, 18, 19 и 20 декември на упражненията - аз давам материалите и онлайн и може и да не се присъства на всички занятия, но поне на 1 от 3-те е добре да се 'видим').
« Последна редакция: 13.12.2010, 11:30:56 от Светослав Енков »
Активен

ipb

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:И аз да питам за избираема дисциплина
« Отговор #5 -: 13.12.2010, 16:50:12 »

А текуща оценка какво означава?
При повечето избираеми по време на двете определени по график дати ли се изкарва или след това?
Трябва ми за да знам тогава ли да си преместя почивката или я пиша по време на лекцийте по АСД. 8-)
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re:И аз да питам за избираема дисциплина
« Отговор #6 -: 13.12.2010, 17:43:04 »

А текуща оценка какво означава?
При повечето избираеми по време на двете определени по график дати ли се изкарва или след това?
Трябва ми за да знам тогава ли да си преместя почивката или я пиша по време на лекцийте по АСД. 8-)

Кой от следните отговори не ти е ясен?
Всяка избираема е разли1на...на някои дават проект на друга контролни...трябва да прочетеш анотацията на избираемите там попринцип пише и като запишеш е хубаво да идеш да видиш все пак за кво става въпрос...

...
... Комуникирайте по-често и по-навреме с преподавателите и с учебен отдел, не разчитайте само на този форум.

...

Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:И аз да питам за избираема дисциплина
« Отговор #7 -: 13.12.2010, 18:16:54 »

Текуща оценка е оценка, поставена по време на преподаването. Т.е. няма дата за изпит. Малък проблем е, че няма и дата за поправка. Евентуално на ликвидация е длъжен някак си да те 'изпита' преподавателят (и не е длъжен да ти пише оценка, различна от 2-ка).
« Последна редакция: 13.12.2010, 18:23:24 от Светослав Енков »
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:И аз да питам за избираема дисциплина
« Отговор #8 -: 14.12.2010, 11:32:08 »

И аз да питам... Ако някой е питал - кога е записването за избираемите? И има ли някакви лимитити, че май изнесената информация е доста оскъдна...
Активен

ipb

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:И аз да питам за избираема дисциплина
« Отговор #9 -: 14.12.2010, 22:48:49 »

За задочниците записването започва от 17.12 9 часа пред 330 стая.
Аз смятам да пиша "Иновационни технологии в обучението".
http://www.fmi-plovdiv.org/index.jsp?id=1145&ln=1
На пръв поглед изглежда приятно, а и щом не е математика - значи ще е супер. :-D
« Последна редакция: 15.12.2010, 07:18:28 от Светослав Енков »
Активен