argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос към някой по-информиран за премествания от други университети в ПУ  (Прочетена 1234 пъти)

Katerinaaa

  • Гост

Ето го и проблема ми.. Искам да се преместя от Висше училище по Агробизнес и развитие на регионите в ПУ-то във икономическия факултет със специалност ''Стопанско управление'', 2ри курс съм със същата специалност във ВУАРР и искам да я продължа в ПУ. Обаче.. препратиха ме при г-н Димитър Бойков,който ми обясни, че трябва да си взема академична справка, добре ама аз като не съм наясно какво е това, отидох до моя университет и попитах колко струва и като ми казаха 180 лв останах като гръмната естествено... Върнах се при този господин.. попитах за какво ми е, за какво служи тя и той ми обясни, че с нея отивам при някакъв си друг човек не запомних.. той щял да ми каже дали ще ме върне в 1ви курс или ще с продължа 2ри курс 2рия семестър в ПУ-то.. а ако ме разбирате.. не мога да дам 180 лв за един лист хартия и накрая да ми кажат, че ще ме върнат примерно в 1ви курс ако нещата не се получат както трябва.. искам някой ако може да ми каже, има ли човек, който да ми обясни, имам ли шанс да продължа обучението си в ПУ-то и какви преравнителни изпити имам да правя, и изобщо имам ли такива... Надявам се да има някой от тук, който може да ми помогне..  :s:
« Последна редакция: 11.11.2013, 17:39:52 от Katerinaaa »
Активен

Arln

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43

Като за начало: "Академична справка" е официален документ, заверен от съответото ВУЗ, в което са вписани всички дисциплини, по които сте се обучавала до момента на издаване, включително хорариум на лекции и упражнения, кредити, и оценка за всяка една дисциплина. Един вид пълен отчет за обучението Ви до момента. Принципно, за студенти би трябвало въпросната справка да е безплатна - все едно за уверение за БДЖ да Ви искат 50лв ... Тънката част е с прехвърлянето на оценките от изпитите - всеки преподавател има различно виждане за своята дисциплина и съответно признаването на успеха Ви е по преценка на преподавателят в съответната дисциплина в ПУ. Деканът на факултета, в който ще кандидатствате одобрява формално искането Ви за признаване на обучението Ви до момента, но реално трябва да говорите с всеки преподавател поотделно - в повечето случаи ще Ви поискат конспекта, по който сте се явявала на изпит по съответната дисциплина + академичната справка. Най-добре е първо да посетите учебен отдел на икономически факултет и с помощта на инспектора да намерите преподавателите и да говорите с тях. После мислете за академична справка. Сто и осемдесет лева е абсурд. Пълен.
Активен

Katerinaaa

  • Гост

Да пълен абсурд е .. аз искам да знам дали със сигурност мога да продължа обучението си в ПУ, да знам,че оценките ми ще бъдат признати и т.н. и тогавааа вече може би ще се примиря да ги дам тези пари за тази справка, и след това да се изместя.. Това, което казвате да търся всеки отделен преподавател.. ох, звучи много сложно, което си е.. и може би трудно .. но в краен случай, ако не намеря друго решение може би това ще да е..
Активен

xxansxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.

И аз сам в подобна ситуация.Сега съм 1-ви курс в Югозападния унивеситет и искам да се прехвърля в ПУ.Уча икономика и искам да се прехвърля ако може със стопанско.Изпратих няколко съобщения до ПУ но някой не бяха изчерпателни и ми казаха да се срещна с зам. Декана.Разрових се из интернет но и там няма кой знае каква информация.Ако някой е преминал през това моля да сподели,защото и мен ме интересува какви суми трябва да платя и дали ще продължа във втори курс,защото от там нищо не ми казват.
Активен

Arln

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43

Може би трябва да се срещнеш със заместник-декана?
Активен