argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ОТКРИВАНЕ НА УЧ. 2007/08 Г. В ПУ И ПОСРЕЩАНЕ НА ПЪРВОКУРСНИЦИТЕ ВЪВ ФМИ  (Прочетена 8831 пъти)

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
« Последна редакция: 10.09.2007, 17:51:38 от mircho »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Според мен всеки първокурсник трябва да отиде ;)
смях и е интересно :) не е скучна история изобщо
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors

Според мен всеки първокурсник трябва да отиде ;)
смях и е интересно :) не е скучна история изобщо

Първокурсниците - ясно ...

според мен и ние трябва да идем да се видим/пийнем по бира ;)
Пък и да се запознаем с новите попълнения :)

Кой ще идва?
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

AddaLlace

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 279
Активен
Гергана Панчева
Поздрави от
         The Bash Master Club

Форум на свободата http://smfc.xaxa.eu

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

кой ще носи бира ?
ще дойда и аз сигурно
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435

Каква приятна изненада, откриване в 11ч., човек може да се наспи.  :rock: Обикновенно в даскало винаги ни искаха 7:30-8:00 за подобни тържества.
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335

А как изглеждаха нещата миналата година може да видите в галерията ФМИ в снимки в сайта на факултета (http://fmi-plovdiv.org/gallery/ - последните 2 албума на стр. 1).

 
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/

Този пък кой е!? Нейде съм го виждал.  :roll:
Активен
Too short signature limits.

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435

Доста познати лица виждам, МГ в атака :)
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Този пък кой е!? Нейде съм го виждал.  :roll:

аз не съм го виждал до ся.. което е странно взимайки предвид ръста му
Активен

Breadfan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67

Там пише, че разписаниетое обявено, но всъщност е обявено само за задочниците на страницата...
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors

Не остана ... още една седмица и идва посрещането ...

... исках да питам all ... понеже има традиция когато се посрещат 1вокурсниците, да се дава думата
на стари студенти в общия случай ... и си мислех, че ще е добре всеки да подготви 2-3 заглавия на книги, които
смята за добри ... и да ги публикуваме в една тема с линкове от местата, от където могат да се свалят например.

По този начин хем ще направим една яка агитация и повече хора ще посещават форума, хем ще се предостави
едно от най-важните за един първокурсник неща:

1. Информация за технологиите които фирмите реално използват още от 1ви курс, което би им дало възможност да изберат насока в която да се развиват, а не да се лутат например като мен до 4ти курс и реално да изостават (например Joke знаеше, че иска да се занимава с Java още от day one! И яко четеше за Java ... за това сега, когато се заговори за Java - Joke е вашия човек!)

2. Добра литература + видео самоучители + total training курсове нещо много важно според мен още повече пък в началото!

3. 1/2 от тях ако започнат да използват форума активно, ще се дигне информираността на студентите и например няма да има обявени места за специализации и курсове с пълни стипендии, за които няма достатъчно кандидати

Какво ще кажете по въпроса ... по 1 книга/total training kit или online tutorial на български или английски (за предпочитане на български) ако постне всеки ще станат достатъчно :)
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side

JOKe си нямаше идея за Java в 1-ви курс, помня че зарибяваше C++. НО почна от 2-ри май което си е пак ранна ориентация. Иначе подкрепям идеята!
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Според мен хората не трябва да се стрескат от 1жи курс
да аз четях C++ в началното
реално за Java ми наливаше точно Breadfan и Kas :) но реално започнах да я уча от 2ри курс благодарение на Николай Манчев видях за какво иде реч и че нещата могат да стават по рано
според мен Ники ако ти се говори толкова спокойно може да им кажеш как стоят нещата според мен хората в 1ви курс още не знаят къде се намират не знаят какво е да идеш на изпит не знаят какво ще учат  и не биха тръгнали да учат от Day One
Активен

Георги Соколов

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
    • website

Не знам за другите работи ама аз ще донеса бирата щом няма кой друг - да вземем да се натряскаме и тогава да обсъждаме проблеми от такова естество.
Активен
Компютрите не правят това което искаш да правят. Правят това което им кажеш да правят!

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors

Според мен хората не трябва да се стрескат от 1жи курс
да аз четях C++ в началното
реално за Java ми наливаше точно Breadfan и Kas :) но реално започнах да я уча от 2ри курс благодарение на Николай Манчев видях за какво иде реч и че нещата могат да стават по рано
според мен Ники ако ти се говори толкова спокойно може да им кажеш как стоят нещата според мен хората в 1ви курс още не знаят къде се намират не знаят какво е да идеш на изпит не знаят какво ще учат  и не биха тръгнали да учат от Day One

@Joro ;)
     ше пийнуваме биричка ... нема как :D

@Joke
... принципно си прав ... даже си много прав ..., но тогава не знаех от къде да чета ... човек ... тогава си купих две тухли за advanced MFC изчетох началото и нищо не разбрах и така и не ги пипнах повече ... и т'ва щото нямаше кой да каже ... човек земи си тая книга дръпни си тия примери виж ей от тука можеш да прочетеш тоя туториал ... да мина плавно през материала ... общо взето от университета до 4ти курс вече си натрупал достатъчно обща култура, че да се справиш със самоподготовката по кой да е език за програмиране ... но номера е да фанеш една технология от 1ви втори курс и паралелно със всичко останало да четеш за нея ... като завършиш пак ще си имаш обща култура, но ще си гуру на тема т'ва с което си се хванал от 1ви курс!
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

да ве така е прав си ама преподавателите са тези които трябва да насочват и то повреме на лекции или упражнения не че думите им тежат повече но просто повече хора биха ги чули
да не говорим че все пак има математици в 1ви курс къде ще ги занимаваш с програмиране :) може да са влюбени в математиката в което няма нищо лошо :)
според мен всеки може да прави каквото реши :) щом ти си страдал от това чудесно кажи им :) излез и им кажи на мен кирчо ми каза чети тази книжка за C++ реално аз 1 месец преди да започнем четях книжката :) така че има идея кажи им :)
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/

Ники, идеята не е лоша да се систематизира така информацията за литературата с коментари от студенти.

Найдене, мисле, че не си съвсем прав. Зайците не са чак толкова заблудени. Това не е гимназията. :) Пък и ако гледаме реално на нещата, ако това нещо помогне и на двама студенти да се ориентират професионално с година-две по-рано, то пак ще си струва, нали така? :)
Активен
Too short signature limits.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

реално не смятам че би афектирало дори и на 2ма студенти
Активен

Иван Енев

  • Гост

да не говорим че все пак има математици в 1ви курс къде ще ги занимаваш с програмиране :) може да са влюбени в математиката в което няма нищо лошо :)
Това, че хората разбират и от математика, не ги прави лоши програмисти както мнозина си мислят, даже напротив...
Активен