argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос към полските филолози  (Прочетена 727 пъти)

Dan4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30

Здравейте колеги!
Аз изучавам история 2 курс и реших да направя изследване за полската история през Средновековието. Но за съжаление почти липсва информация на български език. Затова се чудех дали изучавате Странознание на Полша или някаква подобна дисциплина, в която се говори за историята на Полша? Видях, че има славянска библиотека, но там всичко е на полски. Изучавате ли и средновековна полска литература?
Според Вас кой от Вашите преподаватели би могъл да ми даде информация?
Имате ли представа откъде мога да намеря някакви книги за Полша без книжарниците и библиотеките?
Поздрави.
PS: В коя стая се намира катедрата по славянски филологии? Къде се намира секретарката на вашата филология?
Активен

A_S_T_R_A

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Въпрос към полските филолози
« Отговор #1 -: 28.11.2011, 15:07:33 »

Здравей, Данчо :)
Дано да успея поне малко да ти помогна. Завършила сък полска филология и мога да ти дам няколко съвета :)
Странознание се учи, мисля, че го водеше доц. Петрова, която е историк. Учи се във втори курс, май през зимния семестър. Потърси в програмат в коя зала и кога се карат занятията. Полска литература преподава доц. Калина Бахнева (часовете са винаги в петък, виж в програмата на четвърти и пети курс). Курсът включва включва Средновековие, сигурно ще ти помогне много. Можеш да потърсиш и из мрежата, ето едно предложение от мен: http://staropolska.pl/ang/index.html  Хубавото е, че има версия на английски език. Аз съм съгласна да ти помогна при преводите, стига да откриеш неща, които биха ти свършили работа :)
Поздрави!
И да пишеш как върви работата!
Деси Димитрова
Активен