argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Изпит по Нова Английска Литература help!  (Прочетена 2584 пъти)

ligeia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • The owls are not what they seem...

Моля ви кажете ми как протича изпитът, от къде да се готвим, лекциите достатъчни ли са.... такива неща.. Всичко което ми кажете ще ми е от полза. Изпитът ни е при Я. Роуланд
Активен

fierynook

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re: Изпит по Нова Английска Литература help!
« Отговор #1 -: 31.01.2008, 22:07:53 »

Ами изпита няма да бъде от лесните. Ще има две части - теоретична и практична. Теоретичната би трябвало да засяга термините които са споменавани по време на лекциите при Кацарова и в упражненията при самата Роуланд. Също така има списък от термини в листовете на Роуланд, предполагам, че и от тях ще даде. Практичната част ще е разсъждение върху част от произведение или (както предполагам ще стане) върху някое стихотворение. Друго не знам, надявам се да съм помогнала поне малко...   :sun: Успех на всички!!!    :mooning:
Активен

nupi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Изпит по Нова Английска Литература help!
« Отговор #2 -: 29.09.2009, 11:14:39 »

Някой има ли ги темите по нова английска литература? Моля някой да ми помогне при д-р А. Аспарухов. :cry: :s:
« Последна редакция: 29.09.2009, 11:27:37 от Диана »
Активен

Invictus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Изпит по Нова Английска Литература help!
« Отговор #3 -: 29.09.2009, 16:56:22 »

При Роуланд изпитът е лесен. Проверете си термините в интернет и прочетете малко резюмета, ако не сте чели произведенията, от sparknotes.com, но не плагиатствайте! Ще ви хване! Иначе тя пише сравнително високи оценки. Ще го вземете.  :wink:

П.П - на мен, доколкото си спомням, ми се падна да обясня понятието хронотоп в контекста на Wuthering Heights. Втората част беше анализ на пасаж от някое от произведенията, което е по-лесната част. Не се хвърляйте в свободни размисли. Обърнете внимание на символите, темите и т.н...
« Последна редакция: 29.09.2009, 17:00:22 от Invictus »
Активен