argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: PHP курс в ПУ “Паисий Хилендарски” през учебната 2011/2012 година  (Прочетена 3539 пъти)

viscomp

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

През учебната 2011/2012 година Факултетът по математика и информатика към Пловдивски университет “Паисий Хилендарски”, със съдействието на фирма “Вискомп”, организира за трети път факултативна дисциплина по обектноориентирано програмиране на PHP в три части в рамките на трите семестъра, като обучението включва курс за начинаещи и напреднали и завършва с практически проект върху изучения материал.

Лекциите ще се провеждат всяка събота с начало 08.10.2011 в продължение на цялата учебна година, с изключение на официалните ваканции на университета, с начало 9 часа сутринта и продължителност 4 учебни часа.

Записването ще започне на 19.09. (понеделник) в 10 часа и ще завърши на 05.10. (сряда) в 18 часа на адрес: http://phplab.viscomp.bg/ или в учебен отдел на Факултета по математика и информатика в ПУ. Регистрацията е свободна за всеки желаещ да получи достъп до материалите от курса, а записването е задължително за тези, които възнамеряват да посещават лекциите и упражненията.

Факултативната дисциплина е за студентите от ФМИ от всички курсове и специалности, като записването ще бъде възможно до изтичане на срока или запълване на бройката свободни места в залата.

Ако проявявате интерес да посещавате курса, но не сте студенти във ФМИ, можете да се обърнете към ръководството на университета или Снежана Ямалиева (секретар) и Надя Милева (организатор) на тел: 032/261 799.

Съществува възможност за напредналите студенти, които нямат нужда да посещават първата част на дисциплината, да се запишат директно за втората или третата, но при условие, че има свободни места и се справят успешно с входящия тест, който проверява подготовката на студента, за да бъде допуснат на по-горно ниво.

На всички, завършили успешно третата част на курса и получили отлична оценка на практическия проект върху него, “Вискомп” предоставя възможност за кандидатстване по свободните позиции във фирмата без изпитен тест.

Програмата на лекциите можете да намерите на: http://phplab.viscomp.bg/ и сайта на Пловдивски университет.
Активен

foobarski

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

...
Ако проявявате интерес да посещавате курса, но не сте студенти във ФМИ, можете да се обърнете към ръководството на университета или Снежана Ямалиева (секретар) и Надя Милева (организатор) на тел: 032/261 799.
...

Звънях на посочения телефон, но за съжаление жената, която се обади, нямаше никаква информация.
Активен

todor_angel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

...
Ако проявявате интерес да посещавате курса, но не сте студенти във ФМИ, можете да се обърнете към ръководството на университета или Снежана Ямалиева (секретар) и Надя Милева (организатор) на тел: 032/261 799.
...


И аз звънях на този телефон, съответно жената , която вдигна ( не беше Надя Милева ) , нямаше информация. На сайта ми дава постоянно грешка: "Трябва да изберете валиден графичен формат!".
Пробвах с няколко снимки, вкл. и тази от jobs.bg.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Пишете лично съобщение на потребителят Viscomp тук във форума.
Активен

kom6u

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121

А упражненията кога се провеждат обикновено, защото не е упоменато. А и също - проблем ли е ако се пропускат някои лекции, а после си наваксваш от качените на сайта.
Защото едва ли всеки може да си предвиди всички съботи за година напред. Да не се окаже, че за няколко пропуснати изключват...  :wink:
Трябва ли да се записвам/регистрирам всеки триместър или важи за целия курс?
« Последна редакция: 22.09.2011, 01:02:32 от kom6u »
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог

Не съм записвал този курс, понеже е наличен само за редовните, а аз съм задочно, но реших да вляза да видя какво е (не ме разбирайте грешно). Като за начало, не държаха на присъствие. Но имаше накрая много весела случка... курса завършва с проект, който според обещанията трябваше да е лесен. И наистина не беше нищо кой-знае какво, но може би 95% от студентите пропищяха.

Личното ми мнение е, че курса е на високо ниво. Но малкото часове и големия обем от информация налагат той да бъде в по-голямата си част преподаване на теория. Общо взето практическата част се оставя за самостоятелна работа, но всеки си казва, че е лесно... а резултатите накрая са плачевни. И не курса е виновен за това :)

kom6u: ако нещо не се е променило - всичко е в събота. Понякога цял ден теория, понякога теория и упражнения. Лекциите ги публикуваха на сайта си, така че не ви обременяват да пишете като роботи. Съответно знаеш и какво си пропуснал, ако не отидеш. Ако решиш сериозно да подходиш към курса, той ще ти даде всичко, което ти трябва като знания по PHP. Останалото е практика, практика и практика :)
Активен

Михаил Петров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
  • информатика 1 курс редовно обучение

lamerko

Един въпрос по отношение на курса понеже си ходил.Необходимо ли е повреме на лекията да се носи компютърна апаратура?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Не е нужно - в 546 или 547 зала има достатъчно компютри. Е, който си носи лаптоп - може да си го ползва.
Активен

kom6u

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121

Трябва ли да се записвам/регистрирам всеки триместър или важи за целия курс?
Въпросът ми остава отворен. Да не се окаже, че ако не успея да се вредя за втория триместър ще си остана с началното ниво (което всъщност си го знам)   :mmm:
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Според мен, запишеш ли се 1-вия - си записан за 3-те, освен ако не се откажеш изрично.
Активен

kappanen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Добър ден на всички!

Тъй като видях в сайта на ФМИ ,че и външни лица могат да посещават курса,искам да задам един въпрос:
Възможно ли е да заплатя първият модул и след това ако реша да продължа да заплатя следващият  преди началото му т.е. задължително ли е да се плаща за трите модула в началото или може да се заплати преди началото на  първият сумата от  250 лв и съответно преди началото на вторият и третият съответната сума? 
                                                                                                                       Благодаря предварително!
Активен

stekabg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Имали ограничения за студенти в задочна форма на обучение?
Активен

chemi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Имали ограничения за студенти в задочна форма на обучение?

В съобщението е казано ясно: "Факултативната дисциплина е за студентите от ФМИ от всички курсове и специалности".  Следователно няма никакви ограничения, ако си студент (какъвто и да е) в този факултет.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Да, стига да могат да посещават занятията всеки петък или събота.

Обикновено факултативните/избираемите за задочниците се правят по време на очните им занятия в 3-4-5 дни подред (за да станат 15-20 учебни часа).
Активен

viscomp

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Привет, колеги,

Извинете ни затова, че не отговаряме своевременно на всички ваши въпроси - ние самите все още нямаме информация за много от детайлите. Три-годишният ни опит показва, че по-скоро би следвало да приемаме за нормално подробностите да се изясняват в последния възможен момент.
Надяваме се, че в следващите 2-3 дни ще имаме повече информация и ще я публикуваме на сайта си.

lamerko

Един въпрос по отношение на курса понеже си ходил.Необходимо ли е повреме на лекията да се носи компютърна апаратура?

@Михаил Петров: Не се изисква да носите компютри, макар че понякога може да бъде полезно. От факултета все още не могат да ни обещаят, че двете големи зали ще са на наше разположение през целия триместър, така че за упражненията, които провеждаме в малка зала с 15 компютъра е повече от очевидно, че при 50-60 записали се, няма да има компютър за всеки.

Трябва ли да се записвам/регистрирам всеки триместър или важи за целия курс?
Въпросът ми остава отворен. Да не се окаже, че ако не успея да се вредя за втория триместър ще си остана с началното ниво (което всъщност си го знам)   :mmm:

@kom6u: В канцеларията записват за всеки триместър отделно. В този смисъл ние също третираме всеки от трите курса отделно от другите и съответно даваме възможност всеки да се запише за този, който предпочита. Ако вие искате да посещавате и трите, със сигурност има хора, които не искат. Има хора, които искат да посещават само последните 2 части от курса например.

Според мен, запишеш ли се 1-вия - си записан за 3-те, освен ако не се откажеш изрично.


@Светослав Енков: Не е така, от канцеларията ни дават празен формуляр за записване в началото на всеки курс. :)

Получаваме доста въпроси, свързани със заплащането на курсовете. Искаме да ви обърнем внимание, че заплащането на курсовете от външни за университета лица е инициатива, измислена и провеждана изцяло от администрацията на Факултета по Математика и Информатика и ние нямаме нищо общо с нея. В този смисъл отправяйте всички въпроси относно заплащане към канцеларията.

Атанас Василев
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Исках да кажа, че ако се запише 1-вият, би следвало да има право да изкара и трите, но и да се откаже от 2 и 3 части. И други такива комбинации, както вие обяснихте.
Активен

Михаил Петров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
  • информатика 1 курс редовно обучение

Един административен въпрос.Регистрацията на посоченият в първият пост сайт е екивалентна на записване в учебен отдел, тоест не е енеобходимо да се извършат и двете действия.Аз съм първокурсник.
Активен

viscomp

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Един административен въпрос.Регистрацията на посоченият в първият пост сайт е екивалентна на записване в учебен отдел, тоест не е енеобходимо да се извършат и двете действия.Аз съм първокурсник.

Да, ако сте записани за курса при нас, не е нужно да се записвате в уч. отдел. Ние ще ви добавим в списъка преди да го предадем официално.
Активен