argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Специалност ИНДУСТРИАЛЕН МЕНИДЖМЪНТ не призната за икономическа?  (Прочетена 3222 пъти)

val_ley

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

       Зравейте, в момента сам приета магистратура по специалност "международна търговия" - 4 семестъра обучение, а съм завършила преди това магистратура в Техническия У-тет, специалност "индустриален мениджмънт".
      По принцип всички завършили икономически специалности учат магистратура - 2 семестъра обучение.
      Миналата година на хора, завършили моята специалност им е била признато предишното обучение като икономическо и са учили 2 семестъра "международна търговия", а на мен ми казаха, че за тази година такова правило няма да важи. 
      Моля, ако имате някаква информация - за това как така едната година може да се признава едно обучение, а на следващата не може, да ме посъветва какво да правя, защото не смятам, че е справедливо?
      Благодаря
Активен

Icy_cold

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Здравей,

И аз съм завършила, но бакалавър ИМ в ТУ - Пловдив. Колеги, завършили преди мен, и вече завършващи магистратурите си, са ги признали като икономисти, но от тази години нас ни причисляват към филологиите и други специалности (не че имам нещо против тях, не ме разбирайте погрешно), които през обучението си не са имали и един учебен час по икономика. Не мисля, че това е редно, но и не виждам как може да ги опровергаем. Според мен става дума за пари, защото ако учим само 2 семестъра, университета губи по 1100лв. на човек от нас. А специално ние, които сме завършили 2007г, сме 20 човека приети за 4 семестъра, вместо за 2 сем. За ИМ-то без значение каква магистратура са записали ФМ или МТ, първата година ни е губене на време.

Друг факт да спомена - в учебния план на Индустриален Мениджмънт съотноешението икономически предмети спрямо инженерни е 60:40 в полза на икономическите предмети...... плус това тези същите предмети са ни преподавани от доценти и професори предимно от ПУ.

Просто това е поредната безмислица.....
Активен

val_ley

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

         Благодаря за отговора - аз все пак ще се опитам да се свържа с декана и да видим, какво ще каже, поне да пробвам всички възможни варианти.
 Голям абсурд е цялата ситуация.
Активен

iwanowa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65

Най-накрая се постави и този проблем във форума :D. Няма никаква логика години наред Индустриален мениджмънт да се е признавала за икономическа специалност, а от тази година да не е. То не само е не логично, ами е глупаво.
Активен
Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.

iwanowa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65

         Благодаря за отговора - аз все пак ще се опитам да се свържа с декана и да видим, какво ще каже, поне да пробвам всички възможни варианти.
 Голям абсурд е цялата ситуация.

Наистина добре ще е да се организираме и да протестираме.
Активен
Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.

Icy_cold

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

А деканът на ФИСН е доц. Иван Иванов (много готин човек), който по стечение на обстоятелствата, той също преподава въпросните икономически специалности в ТУ - филиал Пловдив.

Успех!! Ако имаш нужда от помощ пиши!
Активен

dani_b_i

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27

    :-( Здравейте и от мен!
     Аз също съм от прецаканите. Учила съм "Индустриален мениджмънт" и сега съм 4 семестъра "Финансов мениджмънт". Видях, че предметите, които ще учим първите 2 семестъра сме ги учили. Че това си е загуба на време, на пари и нерви! Какъв е смисъла??? Говорих по този въпрос с нашата инспекторка и тя каза, че още не са решили дали ще ни признаят за икономисти. На 17-ти, когато ни раздадат книжките, щели да ни кажат.
     Да видим какво ще стане и да се организраме - просто няма смисъл да губим 1 година!
Активен

iwanowa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65

Има ли някакво развитие на проблема? :
Активен
Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.