argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Стипендии  (Прочетена 4747 пъти)

baabyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Стипендии
« -: 02.10.2012, 20:52:19 »

Някой знае ли кога се подават документи за стипендии ? Ако има актуална информация може ли да я споделите?
Активен

chaushev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Стипендии
« Отговор #1 -: 10.10.2012, 19:06:16 »

Не знам кой курс си, но колко по-рано свикнеш, че в ПУ (и други университети като цяло в страната) информацията се взима само на място, толкова по-добре. Не разчитай на информация от сайта. И мен ме интересува, за да знам си направя планове кога и как ще подавам, но инфо за сега няма. Дочух нещо за нови заявления ...и за това няма инфо.
Активен

PONY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Стипендии
« Отговор #2 -: 29.11.2012, 11:25:29 »

Някой може ли да ми разясни за изплащането на стипендиите? Благодаря предварително
Активен

Castiel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Стипендии
« Отговор #3 -: 29.11.2012, 20:29:39 »

Някой може ли да ми разясни за изплащането на стипендиите? Благодаря предварително

+ 1  :-)
Активен

ruskinchetoocb

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Стипендии
« Отговор #4 -: 30.11.2012, 10:48:45 »

Ами до колкото си спомням на 15 число се превежда стипендия по картата. Сега на 15 декември би трябвало да бъдат преведени 3 наведнъж. Не знам дали няма да има промяна, но преди беше така.
Активен

Vas3to_90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
  • Превод и бизнес комуникация
Re:Стипендии
« Отговор #5 -: 30.11.2012, 12:51:40 »

Изплащането става по банков път. Парите се превеждат в карта. Мисля, че може само с карта на UniCredit, но не знам от къде се вади, дали от Ректората или от другаде.
Активен

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Стипендии
« Отговор #6 -: 17.01.2013, 23:23:15 »

Здравейте, в първи курс съм и доколкото знам втория семестър имаме право на стипендии. Въпросът ми е кога са сроковете за подаване на документи за кандидатстване за стипендия и при инспекторката ли се подават? Доколкото разбрах има стипендия по успех, при която се изисква успех над 5,50 и такава, която се води социална за успех над 4,50 и се гледа и доходът на член от семейството
Активен

aMoPe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 720
  • Маркетинг Р, IV курс
Re:Стипендии
« Отговор #7 -: 21.01.2013, 13:28:45 »

Здравейте, в първи курс съм и доколкото знам втория семестър имаме право на стипендии. Въпросът ми е кога са сроковете за подаване на документи за кандидатстване за стипендия и при инспекторката ли се подават? Доколкото разбрах има стипендия по успех, при която се изисква успех над 5,50 и такава, която се води социална за успех над 4,50 и се гледа и доходът на член от семейството
Още не са излезнали датите за стипендиите за първия семестър. :) Инспекторката заверява документите, и ги подаваш при Капка Цветкова - 131 кабинет. За стипендията по успех се гледат и доходите на семейството(трябва да ги представиш и тях) и минималната оценка не е 5.50, а зависи от успеха на кандидаствалите. За социалната не знам зависи - ако си сирак, полусирак, доходи и т.н.
« Последна редакция: 21.01.2013, 13:35:20 от Нина Манева »
Активен
You must be the change you wish to see in the world!

ruskinchetoocb

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Стипендии
« Отговор #8 -: 14.02.2013, 15:36:12 »

Здравейте!
При починал родител документа за наследствена пенсия също ли трябва да бъде помесечно от август 2012 до януари 2013г?
Активен

Tiiti

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Стипендии
« Отговор #9 -: 14.02.2013, 16:30:27 »

Успехът ми е на е над 5, но имам брат, който е магистър, а също така и работи. Какви документи трябва да представя - само,че е учащ или доходите му? или и двете.. някой наясно ли е?
Активен

Dementia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Стипендии
« Отговор #10 -: 15.02.2013, 23:39:40 »

Успехът ми е на е над 5, но имам брат, който е магистър, а също така и работи. Какви документи трябва да представя - само,че е учащ или доходите му? или и двете.. някой наясно ли е?
Да, и мен ме интересува абсолютно същото. И също така искам да попитам дали текущите оценки се вписват в стипендията, защото по Езикова култура не са ни нанесени оценките още и не знам кога ще ни ги нанесат, пък това се води текуща оценка, но ни беше финалното контролно и приключваме...
Активен

aMoPe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 720
  • Маркетинг Р, IV курс
Re:Стипендии
« Отговор #11 -: 16.02.2013, 17:44:50 »

Оценките като сте си ги получили, независимо дали са ви в книжките се нанасят в протокол, който се дава на съответната инспектор/ка. Всички оценки влизат независимо дали са текущи или не. :)
Активен
You must be the change you wish to see in the world!

aMoPe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 720
  • Маркетинг Р, IV курс
Re:Стипендии
« Отговор #12 -: 16.02.2013, 17:45:54 »

Ходете при Капка Цветкова, когато имате такива въпроси, защото само тя ще ви даде коректен отговор, защото всичко е относително :) Или пък, ако познавате човек от комисията. :)
Активен
You must be the change you wish to see in the world!

Dementia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Стипендии
« Отговор #13 -: 17.02.2013, 00:35:42 »

Ами в понеделник мисля да отида до инспекторката да я попитам, а относно оценките - не са нанесени и в протокола още...
Активен

amelie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72
  • Приложна лингвистика, III курс
Re:Стипендии
« Отговор #14 -: 17.02.2013, 17:29:20 »

Най-вероятно пропускам нещо, но защо в списъка с класирането пишеше, че размерът на стипендията е 120лв, а ни превеждат по 110?
Активен
we are the last beatniks, the lost heretics

aMoPe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 720
  • Маркетинг Р, IV курс
Re:Стипендии
« Отговор #15 -: 17.02.2013, 20:59:23 »

Най-вероятно пропускам нещо, но защо в списъка с класирането пишеше, че размерът на стипендията е 120лв, а ни превеждат по 110?
Няколко дни след това преместнаха, че нямат достатъчно бюджет и ни орязаха по 10 лв :)
Активен
You must be the change you wish to see in the world!

amelie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72
  • Приложна лингвистика, III курс
Re:Стипендии
« Отговор #16 -: 18.02.2013, 08:02:57 »

Ясно, благодаря. :)
Активен
we are the last beatniks, the lost heretics

marielka8030

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
  • Бизнес информационни технологии, редовно
Re:Стипендии
« Отговор #17 -: 18.02.2013, 12:02:16 »

Някой може ли да ми каже колко точно превеждат по сметката, защото стипендията е 120лв. за 5 месеца, това са 600лв. На картата са ми преведени 550лв. А знам че целите стипендии са били преведени на 14ти.
Някой знае ли защо е така? Защо се губят 50лв.?
Активен
I want to REFRESH my mind,DELETE all the problems,UNDO all my mistakes & SAVE all the happy moments!

marielka8030

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
  • Бизнес информационни технологии, редовно
Re:Стипендии
« Отговор #18 -: 18.02.2013, 12:03:59 »

Извинявам се, не видях че вече е отговорено :)
Активен
I want to REFRESH my mind,DELETE all the problems,UNDO all my mistakes & SAVE all the happy moments!

pufity90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Стипендии
« Отговор #19 -: 22.02.2013, 18:38:21 »

( Събира се брутният доход от всички приложени документи, полученият сбор се дели на шест и след това на броя на членовете  на семейството. ) Относно това ме интересува мене, аз имам брат,който не учи и не работи...члена на семейството ни е 4 души,мисълта ми е дали на 3 да го деля или на 4... Ако някой знае моля да каже,ще съм много благодарна :)
Активен