argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 88   Надолу

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332570 пъти)

danito89

  • Гост
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1200 -: 05.03.2010, 16:10:25 »

Пълна подигравация е всичко просто нямам дума е това е България. За да ти вземат парите всичко правят, но ти да получаваш има да чакаш. Просто лично аз за пореден път виждам,че много много за студентите не пряват да не кажа нищо. В другите държави ги е страх от студенти те да се дигнат на протести,а ние и да се дигнем нищо ново. Нервите си хабим това е...
Активен

isojama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1201 -: 05.03.2010, 16:43:02 »

Ето какво получих аз.
"Здравейте,
да, правилно ви разбрахме - моля да посочите в кое учебно заведение се обучавате, за да можем да направим проверка защо има забавяне в стипендиите."

и отговора ми
"Става въпрос за Русенския Университет, а също така имам и колеги от Пловдивския Университет които и те чакат за същото.Благодаря предварително."
Активен

myzrael

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1202 -: 05.03.2010, 18:32:02 »

Ето какво получих аз.
"Здравейте,
да, правилно ви разбрахме - моля да посочите в кое учебно заведение се обучавате, за да можем да направим проверка защо има забавяне в стипендиите."

и отговора ми
"Става въпрос за Русенския Университет, а също така имам и колеги от Пловдивския Университет които и те чакат за същото.Благодаря предварително."

на теб пак са ти отговорили.Аз преди 2-3 седмици им писах-отговор никакъв.Вчера пак им писах и отговор -Йок.Аман вече от тях взеха ни за маймуни и миналата година ни разиграваха и сега пак.
Активен

natasha_ul

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1203 -: 05.03.2010, 18:56:58 »

Kакво означава това, че и единственото, което СС може да направи е да пише писма като всички нас?! Нали имате съвети, говорите с ръководството - питайте тях, искайте обяснение. Аз отидох при Капка и освен хубавото конско, което получих, че аджеба сега хората си имали друга работа и не им било до мен, получих и отговор от сорта на "Е те май са ви ги привели." И като гледам сега вярно ще дойде МАЙ докато ни ги приведат  :-D Не очаквам СС да се занимава само с нашите пари, но на фона на всички тука дискусии, дебати, гадания, ала-бала... излезте със становище, хвърляйте по един-два коментара по развоя на събитията. Не става въпрос само за парите и финансовата гледна точка. Става въпрос за това, че най-накрая студентското съсловие трябва да бъде взето насериозно.
Активен

samsung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1204 -: 05.03.2010, 21:42:24 »

Че с какво друго има да се занимава СС,ако не с проблемите на студентите!!!Ако някой ги кара да решават проблемите на Хайти,Руанда и световната общност,моля спрете! :wink:
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1205 -: 06.03.2010, 22:15:51 »

Aз съм в 4-ти курс на една от трудните хибридни специалности в университета и до сега СС-овците никога не са ме респектирали.Сега може да пускате високопарни мнения във форума и да стряскате зайците с ангажираността си към техните проблеми.Забравяте обаче, че има и трезво мислещи студенти, които виждат, че не сте никак ефективни.Последния пример 87093728762348234 души които чакаха да си подадат документите за стипендия в последния ден, връщани по  много пъти..За мен това са истинските проблеми на студентите, а не дали улица ще пресича бараките и библиотеката.Прекалено идеализирате дейността си и това дразни, драги СС 
Активен

samsung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1206 -: 07.03.2010, 10:45:57 »

 :y:
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1207 -: 07.03.2010, 12:09:08 »

Много е просто.СС е фактически част от университета, не от студентите.А университетът няма полза от силен СС.Това за студентско самоуправление и т.н........   :drunk: :drunk: :drunk:  ........Всички тук знаем за шуробаджанащината в СС, писали сме, виждали сме я , участвали сме в нея.Наясно сме с пародиите около всяка кампания за стипендии и общежития.Всяка година!!!СС  няма интерес да иска промяна на нещата, защото е участник в тази пародия.
Ето последният пример около кампанията с обикновенните стипендии-2 човека работят реално по документите, другите СРАВНЯВАТ, данните от документите :-D :-D :-D с тези в молбите и драскат по молбите.Едно "същество" дойде и предложи да се внесе ред с въпросен списък относно поредност на подаване на документите.Разбира се оказа се че това нямаше никакъв смисъл.И станаха последните първи!!!В никакъв случай не обвинявам някого.Просто желаещите да участват в СС не са много.
В случая обаче така или иначе по въпроса за евростипендиите не виждам какво може да ни помогне СС.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

Annie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1208 -: 07.03.2010, 17:49:33 »

Aз съм в 4-ти курс на една от трудните хибридни специалности в университета и до сега СС-овците никога не са ме респектирали.Сега може да пускате високопарни мнения във форума и да стряскате зайците с ангажираността си към техните проблеми.Забравяте обаче, че има и трезво мислещи студенти, които виждат, че не сте никак ефективни.Последния пример 87093728762348234 души които чакаха да си подадат документите за стипендия в последния ден, връщани по  много пъти..За мен това са истинските проблеми на студентите, а не дали улица ще пресича бараките и библиотеката.Прекалено идеализирате дейността си и това дразни, драги СС 

Ами който не е доволен, нека да дойде - Студентски съвет е отворен винаги за нови членове. Заповядай и се опитай да направиш нещо съществено, щом смяташ , че досега нищо не се прави! Опитахме се да направим още едно място за приемане на документи и да удължим срока, но при удължане щяха и самите стипендии да се забавят с по 1 месец. Макар че проблемът въобще не е в срока, мястото или опашките, а там, че всеки чака последния момент. Първата седмица нямаше абсолютно никой пред стая 133 и изведнъж последните 3 дни всички се сетиха, че идва краят на срока. Ами Студ.съвет не ви е виновен в случая! Относно Европейските стипендии са писани какви не оплаквания до къде ли не, но все пак Студентски съвет не е ръководството на  университета и не той дава парите, така че освен оплаквания и запитвания да се пращат, друго не може да се направи. И все пак някой недоволен, ако мисли, че би се справил по-добре  -  нека да заповяда да опита да разреши всички проблеми на университета, да видим какво ще успее да направи и после пак ще си говорим!
Активен

alele

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1209 -: 07.03.2010, 19:22:28 »

Ами който не е доволен, нека да дойде - Студентски съвет е отворен винаги за нови членове. Заповядай и се опитай да направиш нещо съществено, щом смяташ , че досега нищо не се прави! Опитахме се да направим още едно място за приемане на документи и да удължим срока, но при удължане щяха и самите стипендии да се забавят с по 1 месец. Макар че проблемът въобще не е в срока, мястото или опашките, а там, че всеки чака последния момент. Първата седмица нямаше абсолютно никой пред стая 133 и изведнъж последните 3 дни всички се сетиха, че идва краят на срока. Ами Студ.съвет не ви е виновен в случая! Относно Европейските стипендии са писани какви не оплаквания до къде ли не, но все пак Студентски съвет не е ръководството на  университета и не той дава парите, така че освен оплаквания и запитвания да се пращат, друго не може да се направи. И все пак някой недоволен, ако мисли, че би се справил по-добре  -  нека да заповяда да опита да разреши всички проблеми на университета, да видим какво ще успее да направи и после пак ще си говорим!


колежке
точно по тези твои думи имам коментар
и този коментар ще бъде суров и безпощаден
относно опашките незнам кой е виновен дали студентите или студентски съвет но главният ВИНОВНИК е УЧЕБЕН ОТДЕЛ
защо 3 дена преди крайният срок ли?
много просто защото 5 ПЪТИ СЕ РЕДИМ НА ОПАШКАТА ПРЕД ИНСПЕКТОРКАТА ЗА ДА МИ КАЖАТ "ОЩЕ НЕ СА ГОТОВИ ПРОТОКОЛИТЕ"
А ТЕ НЕ СА ГОТОВИ ЗАЩОТО ПРЕПОДАВАТЕЛИТЕ НЕ СА СИ ДАЛИ ОЦЕНКИТЕ, А НЕ СА ГИ ДАЛИ ЗАЩОТО НЕ СА ИМ ГИ ПОИСКАЛИ

ТАКА ЧЕ НЕ МИ ГОВОРИ КОЙ Е ВИНОВЕН ЗА ОПАШКАТА ЗАЩОТО АЗ ЛИЧНО ПРЕРЕДИХ 100 ЧОВЕКА ЗАЩОТО ТЕ ЧАКАТ ДА РАЗБЕРАТ ДАЛИ ЩЕ МОЖЕ ДА СИ ПОДАДАТ ДОКУМЕНТИ, ДАЛИ ЩЕ МОЖЕ ДА ВЗИМАТ ИЛИ ПРОСТО ДА ПОПИТАТ ЗА НЕЩО НЕ ЗА ДОКУМЕНТИ, А САМО ДА ПОПИТАТ
И ТЕЗИ ИНДИВИДИ ИМАХА НАГЛОСТТА ДА МИ КАЖАТ "ТИ КЪДЕ СЕ ПРЕРЕЖДАШ?"
ЗАЩОТО ПОЛОВИНАТА НА ОПАШКАТА СТОЯТ БЕЗ ПОПЪЛНЕНИ ДОКУМЕНТИ И ВЪТРЕ В СТАЯ 2х2 СИ ГИ ПОПЪЛВАТ И ВМЕСТО ДА МИНАТ ЗА 2 МИНУТИ ТРЯБВА ДА СЕ БАВЯТ ПО10

ТАКА ЧЕ ЗА ДРУГАТА КАМПАНИЯ ЖЕЛАТЕЛНО Е ДА СЕ ПРЕМЕСТИМ ПРИ ПОДАВАНЕТО НА ДОКУМЕНТИ В 13 АУДИТОРИЯ (КЪДЕТО БЯХМЕ ЗА ОБЩЕЖИТИЯ) - там мисля че беше
тогава няма да го има това блъскане
така че отностно това какво могат да направят СС за евро стипендиите - могат да отидат и да попитат директно Борисов, или министъра на образованието нали все пак СС на ПУ беше обявен за един ор най-добрите в страната
обикновените студенти не могат да стигнат там където може СС и не ми казвайте че не могат нищо да направят, защото тогава няма да има никъква полза от тях
Активен
Ф И Ф

princesa_shisha

  • Гост
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1210 -: 07.03.2010, 20:01:18 »

Колега, не става въпрос какво занимава нас, а какви правомощия имаме ние в случая. А по този проблем те са същите като вашите и единственото, което ние можем да направим е да пишем писма, каквито вече са написани и изпратени.
Относно оправданията и прочие - смятам, че всеки един от нас на абсолютно добра воля отделя от времето, силите и желанието си, за каквато и да е инициатива, за да се налага да се оправдава някой, за работа, която е свършил!
Еретични казваш ? Да.... както казах, ако на някой му пукаше, щеше да дойде и да види,  по БНТ Пловдив ни излъчваха на живо, ноо... все пак тук не се касае за банкова сметка и пари, които да се дадат, що ли на някого да му пука, а ?
Драга ми колежке,сега и аз вече мисля да се включа,за да излея яда си!!!Това ли мислиш, че може само да направи СС....ами няма просто кого да заблуждаваш-мисля , че всеки различен от първокурсник знае какво може , какво не може и всъщност какво точно прави СС.Всички знаем и защо по - голямата част от студентите се натискат да бъдат в СС....За твое сведение и за такова на всички останали, никой там не работи безвъзмездно и на добра воля- това го разправяй на някой будала!!!!!Както всеки един от нас и вие се будате там точно заради банковата ви сметка :)
Активен

princesa_shisha

  • Гост
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1211 -: 07.03.2010, 20:09:43 »

Ами който не е доволен, нека да дойде - Студентски съвет е отворен винаги за нови членове. Заповядай и се опитай да направиш нещо съществено, щом смяташ , че досега нищо не се прави! Опитахме се да направим още едно място за приемане на документи и да удължим срока, но при удължане щяха и самите стипендии да се забавят с по 1 месец. Макар че проблемът въобще не е в срока, мястото или опашките, а там, че всеки чака последния момент. Първата седмица нямаше абсолютно никой пред стая 133 и изведнъж последните 3 дни всички се сетиха, че идва краят на срока. Ами Студ.съвет не ви е виновен в случая! Относно Европейските стипендии са писани какви не оплаквания до къде ли не, но все пак Студентски съвет не е ръководството на  университета и не той дава парите, така че освен оплаквания и запитвания да се пращат, друго не може да се направи. И все пак някой недоволен, ако мисли, че би се справил по-добре  -  нека да заповяда да опита да разреши всички проблеми на университета, да видим какво ще успее да направи и после пак ще си говорим!


колежке
точно по тези твои думи имам коментар
и този коментар ще бъде суров и безпощаден
относно опашките незнам кой е виновен дали студентите или студентски съвет но главният ВИНОВНИК е УЧЕБЕН ОТДЕЛ
защо 3 дена преди крайният срок ли?
много просто защото 5 ПЪТИ СЕ РЕДИМ НА ОПАШКАТА ПРЕД ИНСПЕКТОРКАТА ЗА ДА МИ КАЖАТ "ОЩЕ НЕ СА ГОТОВИ ПРОТОКОЛИТЕ"
А ТЕ НЕ СА ГОТОВИ ЗАЩОТО ПРЕПОДАВАТЕЛИТЕ НЕ СА СИ ДАЛИ ОЦЕНКИТЕ, А НЕ СА ГИ ДАЛИ ЗАЩОТО НЕ СА ИМ ГИ ПОИСКАЛИ

ТАКА ЧЕ НЕ МИ ГОВОРИ КОЙ Е ВИНОВЕН ЗА ОПАШКАТА ЗАЩОТО АЗ ЛИЧНО ПРЕРЕДИХ 100 ЧОВЕКА ЗАЩОТО ТЕ ЧАКАТ ДА РАЗБЕРАТ ДАЛИ ЩЕ МОЖЕ ДА СИ ПОДАДАТ ДОКУМЕНТИ, ДАЛИ ЩЕ МОЖЕ ДА ВЗИМАТ ИЛИ ПРОСТО ДА ПОПИТАТ ЗА НЕЩО НЕ ЗА ДОКУМЕНТИ, А САМО ДА ПОПИТАТ
И ТЕЗИ ИНДИВИДИ ИМАХА НАГЛОСТТА ДА МИ КАЖАТ "ТИ КЪДЕ СЕ ПРЕРЕЖДАШ?"
ЗАЩОТО ПОЛОВИНАТА НА ОПАШКАТА СТОЯТ БЕЗ ПОПЪЛНЕНИ ДОКУМЕНТИ И ВЪТРЕ В СТАЯ 2х2 СИ ГИ ПОПЪЛВАТ И ВМЕСТО ДА МИНАТ ЗА 2 МИНУТИ ТРЯБВА ДА СЕ БАВЯТ ПО10

ТАКА ЧЕ ЗА ДРУГАТА КАМПАНИЯ ЖЕЛАТЕЛНО Е ДА СЕ ПРЕМЕСТИМ ПРИ ПОДАВАНЕТО НА ДОКУМЕНТИ В 13 АУДИТОРИЯ (КЪДЕТО БЯХМЕ ЗА ОБЩЕЖИТИЯ) - там мисля че беше
тогава няма да го има това блъскане
така че отностно това какво могат да направят СС за евро стипендиите - могат да отидат и да попитат директно Борисов, или министъра на образованието нали все пак СС на ПУ беше обявен за един ор най-добрите в страната
обикновените студенти не могат да стигнат там където може СС и не ми казвайте че не могат нищо да направят, защото тогава няма да има никъква полза от тях

Искам и тук да допълня нещо,защото съм почти съгласна с колегата.Така, вярно е че не 133 се грижи за това ние да си получаваме успеха навреме или със закъснение,но едно нещо спрямо политиката при подаване на документите именно за обикновените стипендии....факта, че аз не съм успяла да дойда още първата седмица не ме оправдава,но предпоследния ден когато чаках на опашката един единствен човек си направи труда да излезе и да провери нечии документи.Кажете ми къде бяха всички в последните 2 дни от срока,къде бяха всички , които работят там....защо нямаше хора още от 8.00 сутринта, които да се погрижат да кажат кой да чака и кой не....кой да дойде наследващата сутрин и кой изобщо да не идва?????Кажете ми къде бяха тези хора,всичките хора които работят в 133 отново "безвъзмездно" и на добра воля?Защото мисля , че точно в такъв момент като краен срок мисля, че всички трябваше да са там и да си вършат работата,а не някакви олигофрени със успех 4.20 да се чудят нали разбираш...чакай азз да прередя хората , за да разбера дали изобщо ще мога да си подам документите :?
Активен

Annie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1212 -: 07.03.2010, 20:43:34 »

Ами не знам за такива сметки и т.н. аз лично отидох в СС с желанието да направя максимално много за колегите си ( като цяло, не само курса ) съмсем безвъзмездно и съм свидетел, че работа наистина се върши. Може наистина да се желае още, но останалите студенти не могат да обвиняват СС за проблемите на ръководството! Доколкото познавам и другите колеги от СС всеки дава всичко възможно от себе си, но на фона на толкова много студенти винаги ще има кой да е недоволен :)
Активен

danito89

  • Гост
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1213 -: 07.03.2010, 20:51:35 »

Само няколко неща ще кажа не съвета е виновен,а преподавателите и инспектори те. Аз лично с успех 5.50 не можах да подам документи,защото по един от предети те нямаше протоколи до петък и незнаех колко имам,защото не исках да имам 3 на редовния изпит,а повече. И инспекторката ми каза,че нищо не може да направи.Така,че каквото е било било е каквото са могли СС е направил това е....както казва колежката все някой ще е недоволен
Активен

Annie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1214 -: 07.03.2010, 20:54:37 »

Само няколко неща ще кажа не съвета е виновен,а преподавателите и инспектори те. Аз лично с успех 5.50 не можах да подам документи,защото по един от предети те нямаше протоколи до петък и незнаех колко имам,защото не исках да имам 3 на редовния изпит,а повече. И инспекторката ми каза,че нищо не може да направи.Така,че каквото е било било е каквото са могли СС е направил това е....както казва колежката все някой ще е недоволен

Специално за тези протоколи много сме се разправяли, защото с много специалности е така. Румен Киров каза, че за съответните преподаватели ще има административни санкции - не че е голямо успокоение, за тези, които не са успели да си подадат документите заради тях, но пак е нещо.
Активен

alele

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1215 -: 08.03.2010, 09:04:55 »

Специално за тези протоколи много сме се разправяли, защото с много специалности е така. Румен Киров каза, че за съответните преподаватели ще има административни санкции - не че е голямо успокоение, за тези, които не са успели да си подадат документите заради тях, но пак е нещо.
[/quote]


ще видим
аз ще повдигна въпроса а после като (ако) има резултат ще кажа
 :)
макар че ефективно наказание досега няма, причината е неизвестна
Активен
Ф И Ф

Annie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1216 -: 08.03.2010, 09:07:20 »

Специално за тези протоколи много сме се разправяли, защото с много специалности е така. Румен Киров каза, че за съответните преподаватели ще има административни санкции - не че е голямо успокоение, за тези, които не са успели да си подадат документите заради тях, но пак е нещо.


ще видим
аз ще повдигна въпроса а после като (ако) има резултат ще кажа
 :)
макар че ефективно наказание досега няма, причината е неизвестна
[/quote]

Ами мисля, че първо трябва да се подаде оплакване срещу съответния преподавател и тогава ще има санкции.
Активен

danito89

  • Гост
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1217 -: 08.03.2010, 12:58:36 »

Пак е нещо мен не ме е много много яд но има колеги,които са на общежития и ако сега трябваше да подават документи аз незнам какво биха направили при мисълта,че незнаят по някой предмет дали са скъсени.Малко гадно се получава но това е България:).
Честит празник на всички колежки от мен :)
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1218 -: 08.03.2010, 15:57:18 »

Темата е за Европейските стипендии, не измествайте фона...
По непотвърдена информация стипендиите трябва да бъдат преведени до средата на МАРТ, но колко е верно един господ знае.
Парите за евростипендии не идват от УНИВЕРСИТЕТА, а от Министерството и тук не сте прави да критикувате университета, защото той е свършил каквото му е зададено от МОМН. Никой от министерството не дава ясна информация, защо се бавят парите. Някой казват, че чакали списъци от университетите с ИБАН-и, други казват съвсем различни неща.

Та според мен, ако реши министерството да ни преведе пари по сметките, ще го направи. Ако пък не, трябва да им покажем, че неможе по такъв начин да се подиграват със студентската общност и ако не изпълняват това, което е предвидено като проект за финансово подпомагане на студенти, няма да го забравим на следващите избори.
Активен
С. Цветков

drago876

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1219 -: 08.03.2010, 19:08:56 »

Колеги, да попиатм имате ли представа на какво основание са ни намалили университетските стипендии от 100-90 на 90-80 лв.?
Активен
Страници: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 88   Нагоре