argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 88   Надолу

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332570 пъти)

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1380 -: 16.04.2010, 19:11:29 »

напливът за този семестър е внушителен - за 1088 стипендии се конкурират около 3500 студенти... :handshake: :rock:
Активен

shushi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1381 -: 16.04.2010, 19:42:31 »

някой да знае случайно някаква информация относно бала за педагогическия факултет г/д с колко ще се вземе стипендия ?
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1382 -: 19.04.2010, 16:54:36 »

за този факултет може и да е над 5.50, ако повечето от първокурсниците са си взели изпитите по свирене на акордеон, рисуване с пастели, и боравене с гланцово блокче :-) :-D :-P. сори, че не съм сериозен, но като знам какви изпити имат в първи курс физическото възпитание и предучилищната педагогика...
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1383 -: 19.04.2010, 20:07:19 »

за този факултет може и да е над 5.50, ако повечето от първокурсниците са си взели изпитите по свирене на акордеон, рисуване с пастели, и боравене с гланцово блокче :-) :-D :-P. сори, че не съм сериозен, но като знам какви изпити имат в първи курс физическото възпитание и предучилищната педагогика...

 :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:   :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

PS: м/у другото има изпит по четене на детски приказки, щот един приятел дет учи за деска учителка трябваше да научи червената шапчица и хензел и гретел  :-D :-D :-D :-D :-D
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1384 -: 23.04.2010, 10:43:23 »

хм... :-D :-D изпит по четене на хензел и гретел. успех на тези твои колеги. предполагам няма да имат проблем. дано обаче във фисн минимумът за втория семестър не се повиши драстично в сравнение с минимума от втория семестър на миналата година, че да не вземе и 5,50 да се окаже недостатъчен успех. :headbang:
Активен

danito89

  • Гост
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1385 -: 23.04.2010, 14:48:35 »

Незна за какво коментирате точно тоя факултет. Ужасно грозно е какви изпити имат си е техен проблем и не е толкова лесно. Просто нямям думи елате и учете педагогика, като знаете толкова много...
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1386 -: 23.04.2010, 23:14:35 »

Благодаря за поканата.То там само с такава се влиза.Направи справка за минималния приемен бал и току виж се оказало,че е най-нисък за целия университет.И да не говорим, че в 3 изречения имаш 3 грешки от различно естество... По-добре си ми е хибридът, който ми тегне на шията вече 4 години :-D
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1387 -: 24.04.2010, 20:03:55 »

Незна за какво коментирате точно тоя факултет. Ужасно грозно е какви изпити имат си е техен проблем и не е толкова лесно. Просто нямям думи елате и учете педагогика, като знаете толкова много...

че не е лесно, не е! Все пак се изисква определено усилие за да запомниш името на предмета по който се явяваш, от колко часа е изпита, в коя аудитория е, и не на последно място да прочетеш десетина страници лекции в кафето преди изпита. Бая зор е тва. Ние сме лесни - 1 учебниче 1000 и стр и още толкова доп. материали не е кой знае какво  :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1388 -: 25.04.2010, 11:39:20 »

Най-тъпото нещо е да избивате комплекси на тема   "най-лесна специалност".
Първо, че става дума за един университет и второ-разликите в общата картина на оценките не са съществени в различните факултети на ПУ
Така например аз твърдя и че в юридическия всеки трети е отличник и прагът  за ЕВРОстипендия миналата година в моя(юридическия) факултет беше 5.42.
Ми вземете колегите в ТУ, в медицинските университети ще видите, че там баловете падат драстично.
Факт е, че когато става дума за ПУ,ВТУ,ЮЗУ....... и СУ "отличници" има бол и въобще докато в тези университети студентите реват заради 4-ки, то в техническите или медицински университети хората се радват да си вземат изпитите, защото знаят, че тяхната тройка гарантира доста повече неща, отколкото наще 6-ци.Нещо сбъркано има в системата като че ли. :-D :-D :-D
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1389 -: 25.04.2010, 11:54:33 »

Това което пише колегата съвсем не е вярно.Не всеки 3 е отличник,може би 5 или  6 да , но не и всеки 3-ти.Защо смятам че е така? Ами коя година са се дипломирали всички .?Има хора които се явяват 4-5 години след семестриалното завършване и то не са малко  а други пък изобщо не успяват да се дипломират.  От моя опит смея да твърдя че медицината и правото са двете най -тежки спициалностти във ВО.Вярно е че през първите години на следването оценките са общо взето по високи , но към края при всички се понижават и това е нещо нормално, стига както казва колегата да се премине финала.! :y: :-)
Активен
Всичко е любов

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1390 -: 25.04.2010, 12:20:28 »

Имам предвид през следването.Не след държавните изпити.Не колко взимат диплома и колко не.1/3 взимаме стипендии.Отличник може и да не е всеки трети, но взима стипендия.
От тук на сетне нищо не казвам, но това е факт.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1391 -: 25.04.2010, 12:37:00 »

Така съм съгласен ,че е хубаво една трета  от редовните  да вземат стипендии.Но лошото е  ,че на задочниците не дават стипендии!
Активен
Всичко е любов

VMladenov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1392 -: 26.04.2010, 01:11:35 »

Така съм съгласен ,че е хубаво една трета  от редовните  да вземат стипендии.Но лошото е  ,че на задочниците не дават стипендии!
Има ли нещо по-нормално от това?
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1393 -: 27.04.2010, 00:52:28 »

Най-тъпото нещо е да избивате комплекси на тема   "най-лесна специалност".
Първо, че става дума за един университет и второ-разликите в общата картина на оценките не са съществени в различните факултети на ПУ
Така например аз твърдя и че в юридическия всеки трети е отличник и прагът  за ЕВРОстипендия миналата година в моя(юридическия) факултет беше 5.42.
Ми вземете колегите в ТУ, в медицинските университети ще видите, че там баловете падат драстично.
Факт е, че когато става дума за ПУ,ВТУ,ЮЗУ....... и СУ "отличници" има бол и въобще докато в тези университети студентите реват заради 4-ки, то в техническите или медицински университети хората се радват да си вземат изпитите, защото знаят, че тяхната тройка гарантира доста повече неща, отколкото наще 6-ци.Нещо сбъркано има в системата като че ли. :-D :-D :-D

колега в повечето случаи съм съгласен с теб, обаче в тоя малко не съм.
Познавам доста хора от ТУ-Сф. Ако четяха наисина, щяха да имат диплома с пълно 6. Аз ще те питам колко време средно ти е трябвало да се подготвиш за един изпит - не говорим за екологично право, напр. трудово, търговско, облигация, граждански процес... да изброявам ли още, щот списъка наистина е дълъг? И колко пъти си ходил пиян на изпит, без почти да си чел и на всичкото отгоре си го вземал? Така, че ТУ е боза по рядка и вкиснална и от ПУ. А в медицинските университети който иска учи, който не - не. Ама ти били поверил живота си на лекар взел анатомията с 3-ка, който си мисли че 2 бъбрека и два бели дроба са ти твърде много. Та така... :)
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1394 -: 27.04.2010, 20:34:34 »

И аз се дразня на педагозите.

Приятели от други университети не могат да взимат стипендия, защото на педагозите изпитите са елементарни. Те  имат 4 математически предмета - анализи, геометри и др, а изпитите са ужасно тежки.  Педагозите с техните изпити по четене вдигат високо летвата.

Просто който защитава, че педагокита е супер трудна...  :-D
« Последна редакция: 27.04.2010, 20:36:28 от munroe »
Активен

spot

  • Гост
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1395 -: 27.04.2010, 21:07:44 »

Ееее, само отворковци тука ей....вместо да се защитаваме около една кауза, НИЕ само се нареждаме...аз съм в педагогическия, но имам: Анатомия, Биохимия, Биомеханика, Статистика и т.н.....всеки си има трудни изпити...все пак бала за педагогика и право нормално да не е един и същ, съответно и после възнагражденията са други...така, че знаете лафа..." Които за каквото е учил!!! :y: :y: :y: Да си отстояваме правата и това е.... :rock: :rock: :rock: :-) :-) :-)
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1396 -: 28.04.2010, 12:10:24 »

днес би трябвало да бъде публикувано класирането за летния семестър. в момента сайтът на евростип е заключен, така че сигурно качват информацията. успех на всички
Активен

myzrael

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1397 -: 28.04.2010, 12:28:59 »

честито на всички печеливши

КЛАСИРАН
5 месеца
по 90 лв.

ама пак спря да бачка сайта :)
Активен

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1398 -: 28.04.2010, 12:45:31 »

Къде по-точно се гледа?
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1399 -: 28.04.2010, 12:53:05 »

http://eurostipendii.mon.bg/
Когато възкръсне сайта, може да провериш :")
Случайно да знаете кога се превеждат наградите?
Активен
Everybody Lies.
Страници: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 88   Нагоре