argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 88   Надолу

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332538 пъти)

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1520 -: 17.08.2010, 10:04:42 »

Бъди благодарен, че ти ги дават. Ако си толкова недоволен просто ги дай на друг.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1521 -: 17.08.2010, 10:35:16 »

Бъди благодарен, че ти ги дават. Ако си толкова недоволен просто ги дай на друг.
колега,  благодарен трябва да си, когато си получил нещо даром. в случая става дума за нещо, което е изработено и заслужено, а не е получено даром. а според думите на колегата димитър йонов г-жа фъртунова и нейните подчинени от министерството, които отговарят за програмата и определят условията, "не знаят къде са". кой в крайна сметка определя кой студент колко стипендии ше получава - момн в лицето на съответия отговорен служител ли, или пу? много ми е интересно да узная, както и да получа отговор на предния си коментар.
Активен

mi7e7o

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Физически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1522 -: 19.08.2010, 16:20:19 »

Последна информация :
Ето и отговорите на един от кординаторите по проекта.Честно започва да ми писва ,като ги гледам как си играят на политици.Омръзнаха ми откончивите им отговори!
Цитат
"Моля Ви сайтът да бъде ,актуализиран,не е нормално да казвате ,че наградите ще бъдат преведени началото на юли - края на август - сега сме 19ти август!!!"
Цитат от сайта : "Оставащите три стипендии за летния семестър ще бъдат преведени в края на месец юли и началото на месец август. Тогава ще бъдат преведени и наградите на класираните студенти."

Отговор от Чекурова - кординатор :
Уважаеми господин Йонов, Вярвам, че сте забелязали новото съобщение на интернет страницата на проекта http://eurostipendii.mon.bg/ , което бе публикувано още на 6 август:

Мой отговор:
Уважаема г-жо /г-це Чекурова ,надявам се сте забелязала ,че проекта се финансира от европейски пари,както и от " Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси” и всеки се пита какъв ресурс чакате Вие и коя година ще бъдат преведени тези награди ? Мотото на проекта е
„СТУДЕНТСКИ СТИПЕНДИИ ЗА РАВЕН ДОСТЪП ДО ОБРАЗОВАНИЕ И ПОВИШАВАНЕ НА МОТИВАЦИЯТА ЗА ПО-ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ”
Е как повишавате мотивацията след като всяко следващо събощение в сайтът е лъжа? И няма никаква конкретна информация кога ще бъдат преведени тези пари ?
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1523 -: 20.08.2010, 11:44:24 »

както излиза, нищо конкретно не ти казват. колега, ти обаче би ли могъл да ми отговориш на моя въпрос - казваш, че аз и колегите четвъртокурсници имаме право на 4 вноски от евростипендиите, въпреки че в профила ми пише 5 вноски. кой е този, дето определя това? по-точно коя институция - университетът ли е, или министерството? чия дума е по-тежка? да предположим, че наистина имаме право само на 4 вноски от евростипендиите, след като сме 4-ти курс, въпреки че в профила ми, а вероятно и в профилите на колегите, пише друго. вторият ми въпрос, който е по-малък е свързан с това. защо от българските стипендии имаме право на 5 вноски, а от европейските - на 4? според моите скромни разбирания трябва и в двата случая да получим по 5 или 4 вноски, след като "сме 4-ти курс", тъй като не виждам някаква фундаментална разлика, която да оправдава прилагането на различен критерий спрямо едни и същи хора в двата случая. би трябвало да ни третират еднакво - не веднъж така, а след това иначе.
Активен

mi7e7o

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Физически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1524 -: 20.08.2010, 11:59:10 »

Значи от министерството се решава,че се дават по 4 ,но тъй като системата е направена за всички потребители да показва 5х90 в сайта ,затова се получава така.Общо взето грешката е в недоусъвършенствания софтуер.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1525 -: 20.08.2010, 12:33:07 »

да им *** майката на системата тогава. :sun: :headbang: и това да се знае, пак е нещо.
p.s. тогава да бяха действали и по въпроса с бг стипендиите по следния начин, щото там решиха малко по-различно. :roll: :roll:   но пък доколкото може да се вярва на написаното в интернет, наесен за колегите има вероятност да бъде пусната в действие много по-сериозна парична секира. :roll:
« Последна редакция: 20.08.2010, 12:39:45 от john_abruzzi »
Активен

mi7e7o

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Физически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1526 -: 20.08.2010, 13:22:11 »

Виж за какво става въпрос в долната статия :

Орязването на бюджетите на университетите с 20% ще доведе до безпрецедентна ситуация в някои висши училища - отпадане на стипендиите за успех и по социални критерии. Много университети нямат да разполагат с достатъчно средства по това перо и за първия семестър ще могат да заделят пари само за групите, на които задължително се изплаща месечна помощ - докторанти, семейни студенти, младежи с увреждания.

За това сигнализираха представители на студентските съвети след обнародването на постановлението за актуализация на бюджета за 2010 г.

Перо "субсидия за стипендии" във всички университети е орязано с 20% на годишна база. Депутатите обаче не са отчели, че по-голямата част от средствата по това перо се харчат в началото на годината. Стипендиите се изплащат за 10 учебни месеца - от януари до юли и от октомври до декември. Така висшите училища до момента са изхарчили около 70% от средствата по първоначално заложения бюджет. След орязването му с 20% на годишна база изхарченото до момента ще се равнява на 87,5%. Остатъкът е достатъчен за покриването на разходите за още един месец, но някои университети ще бъдат принудени с тези пари да платят стипендиите до декември на докторанти, майки и др. и няма да могат да дадат никакви стипендии за успех.

Вестник Сега.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1527 -: 20.08.2010, 13:56:32 »

Виж за какво става въпрос в долната статия :

Орязването на бюджетите на университетите с 20% ще доведе до безпрецедентна ситуация в някои висши училища - отпадане на стипендиите за успех и по социални критерии. Много университети нямат да разполагат с достатъчно средства по това перо и за първия семестър ще могат да заделят пари само за групите, на които задължително се изплаща месечна помощ - докторанти, семейни студенти, младежи с увреждания.

За това сигнализираха представители на студентските съвети след обнародването на постановлението за актуализация на бюджета за 2010 г.

Перо "субсидия за стипендии" във всички университети е орязано с 20% на годишна база. Депутатите обаче не са отчели, че по-голямата част от средствата по това перо се харчат в началото на годината. Стипендиите се изплащат за 10 учебни месеца - от януари до юли и от октомври до декември. Така висшите училища до момента са изхарчили около 70% от средствата по първоначално заложения бюджет. След орязването му с 20% на годишна база изхарченото до момента ще се равнява на 87,5%. Остатъкът е достатъчен за покриването на разходите за още един месец, но някои университети ще бъдат принудени с тези пари да платят стипендиите до декември на докторанти, майки и др. и няма да могат да дадат никакви стипендии за успех.

Вестник Сега.
точно това имах предвид. явно от следващия семестър вероятността "българските" стипендии да изчезнат няма да е никак малка.
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1528 -: 22.08.2010, 15:06:44 »

аз днес теглих пари от евростип и се оказа, че са ми превели 270 марки :bravo:, а завърших 4-ти курс
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1529 -: 23.08.2010, 09:57:22 »

аз днес теглих пари от евростип и се оказа, че са ми превели 270 марки :bravo:, а завърших 4-ти курс
вярно ли, колега? :-) :-) :-) аз горе-долу ги бях отписал 270, щото само 180 успях да изтегля преди 10 дни, тъй като толкова ми бяха превели. значи днес ше проверя да видя кво става, тъй като не съм ги отписал на 100%, пък и си мисля, че не може да са толкова некадърни в министерството, че да допуснат "печатна грешка", която да не могат да си открият половин година, че може би и повече, тъй като проектът не е от днес или вчера. :y: :y: благодаря за информацията. :handshake: :handshake:
Активен

Elena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1530 -: 23.08.2010, 10:24:44 »

аз днес теглих пари от евростип и се оказа, че са ми превели 270 марки :bravo:, а завърших 4-ти курс

Ако това наистина са евростипендии, а не нещо друго, то тогава защо някои получават 180, а други 270
Защо в тази държава и университет никога нищо не се знае. Къде пише черно на бяло на кой какви и колко стипендии му се полагат, ако някъде изобщо го пише и защо това не е обявено публично, а студентите за всичко винаги трябва да гадаят .... омръзна ми направо ....
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1531 -: 23.08.2010, 11:15:38 »

Ако това наистина са евростипендии, а не нещо друго, то тогава защо някои получават 180, а други 270
Защо в тази държава и университет никога нищо не се знае. Къде пише черно на бяло на кой какви и колко стипендии му се полагат, ако някъде изобщо го пише и защо това не е обявено публично, а студентите за всичко винаги трябва да гадаят .... омръзна ми направо ....
и аз това се чудя, колежке. един колега по-напред в темата бе написал, че четвъртокурсниците през втория семестър имали право на 4 вноски от европарите, независимо от това, което пише на специалната интернет страница и в презентацията, публикувана на нея. написаното там, че всички класирани, без значение кой курс са, ще получат по 5 вноски за всеки семестър, било "правописна грешка" - от министерството били определили, че за втория семестър ни се полага една вноска по-малко, щото "сме 4-ти курс". същото това министерство обаче определи, че всички студенти, класирани за "българските" стипендии, ше получат през втория семестър по 5 вноски, вкл. и тези, които "са 4-ти курс".  :wink: двоен стандарт? :roll: :roll:
p.s. виж  какво пише в провфила ти на страницата за евростипендиите, а след това разгледай страница 10 на pdf файла (това е презентацията), публикуван на заглавната страница на сайта. :handshake: :handshake:
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1532 -: 23.08.2010, 12:58:22 »

колегата grafgin нещо се е объркал и говори небивалици. така де - поне на мен не са ми превеждали допълнителни 90 лв., т.е. петата вноска, която по принцип ни се полага, но информацията, според която това е така, е "правописна грешка".
p.s. изводът е, че някой така си е "изпълнил задълженията", че си е оставил ръцете. :angry: :angry: освен това, никой не ни е казал, нито пък написал, към кого можем да се обърнем при възникнали въпроси, тъй като източникът на информация, който е официален и би трябвало да е достоверен, съдържа "грешка". :headbang: както каза колежката Elena, всичко се основава на слухове и догадки. :no: :no: :headbang: :headbang:
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1533 -: 24.08.2010, 20:41:35 »

от първите преводи-180 лв бях изтеглил 150 и имах 36-7 лв. в неделя изтеглих 30лв и на разписката ми пишеше, че ми остават 274.35 лв. без да съм внасял нищо по тази сметка.нормални стипендии не получавам заради тъпите условия за доходите. това не са небивалици, а реалността.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1534 -: 24.08.2010, 21:01:44 »

от първите преводи-180 лв бях изтеглил 150 и имах 36-7 лв. в неделя изтеглих 30лв и на разписката ми пишеше, че ми остават 274.35 лв. без да съм внасял нищо по тази сметка.нормални стипендии не получавам заради тъпите условия за доходите. това не са небивалици, а реалността.
ясно, колега. последните две тегления ми бяха за европарите. предните няколко - за европарите и за българските. нищо ме ми вземат нашите банкомати. от банкомата при джамията дръпнах 170 лв. и ми останаха 10.48, а преди няколко дни изтеглих и 10-те лева - от месеци насам стоя на 48 ст., щото тегля всичко докрай и на всяка бележка пише 0,48 лв. като прибавиш към тия 180 лв. онези 180, които дръпнах при първия превод около 15.05-20.05, се получават 360 лв., а 360 < 450, нали така? щом и ти като мен си 4-ти курс, не е възможно на теб да преведат и пета вноска, а на мен - не, щом имаме право, доколкото думите на митето могат да се приемат 100% истина, на 4 вноски за втория семестър, щото "сме 4-ти курс". когато го написа това преди няколко дни, реших да ида до панаира. изписах на банкомата 90 лв. да тегля, а на дисплея излезе daily limit reached. след това пробвах с най-ниската сума (10 лв.) и отново същият надпис излезе. това означава, че за мен пета вноска няма. щом си убеден в това, което казваш, значи уважаваните г-жи и г-да от пу работят "на парче". :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: получава се така, че няма към кого да се обърна за достоверна информация - да ми каже ше си получа ли заслужената пета вноска, или тя ше бъде нагло присвоена от някой друг с оправданието за "правописна грешка" в сайта.  :headbang: :headbang:
« Последна редакция: 24.08.2010, 21:04:10 от john_abruzzi »
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1535 -: 24.08.2010, 22:39:35 »

к-га, прочети постовете ми в темата 10 стр назад и тогава прецени дали ви баламосвам.аз също се бях примирил със 180 кинта, но като видях разписката много се очудих и дори се зарадвах.брат ми, който си няма на представа за какво иде реч също го забеляза!това е поредният абсурд.последното, което ми дойде на ум е, че може евентуално разликата в броя на траншовете да идва от отделните факултети. (аз съм от филологическия) нали за всеки фак бала за класиране е различен и от там да идва разликата...
Активен

shushi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1536 -: 24.08.2010, 22:59:26 »

Колеги, според вас нормално ли е да имам преведена стипендия и за юли (нормална стипендия), а от европейските да нямам - превели са ми само 180 лв. И аз съм 4-ти курс. Защо според едните ще има 5-то плащане, а според другите - не.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1537 -: 24.08.2010, 23:03:51 »

виж, не съм се замислял по тоя въпрос - може ли за различните факултети да има различен брой вноски, след като сесията, доколкото съм запознат и не бъркам, почна и приключи по едно и също време за всички. тъй че не би трябвало аз, след като съм от фисн, да имам една вноска по-малко. както и да е. аз тези последни 90 лв., които ги приемам като напълно заслужени, вече почти ги отписах заради нечия немарливост, некадърност и неизпълнение на служебни задължения.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1538 -: 24.08.2010, 23:10:11 »

Колеги, според вас нормално ли е да имам преведена стипендия и за юли (нормална стипендия), а от европейските да нямам - превели са ми само 180 лв. И аз съм 4-ти курс. Защо според едните ще има 5-то плащане, а според другите - не.
и аз това се чудя колежке - чудя се и не намирам отговор що в две приблизително идентични ситуации ни третират по абсолютно противоположен начин, след като разликите не са първостепенни и са две - начинът на изчисляване на бала за класиране и източникът на пари. основното нещо и в двата случая е едно и също - все сме си 4-ти курс. колегата grafgin пък твърди, че има на сметката след втория превод 270, а не 180 лв. според мен този, тази или тези, дето са отговорни за неадекватната информация, по-точно за липсата на каквато и да е информация, би трябвало да бъдат санкционирани, тъй като ние сега "берем плодовете" на тяхната "компетентност". както каза мой колега от друг университет, дето пък изобщо не е получил нищо, въпреки че е одобрен - аман от малоумни чиновници. :rock: :rock: :rock:
Активен

mi7e7o

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Физически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1539 -: 25.08.2010, 13:13:57 »

А награди ощеее нямаа   :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Активен
Страници: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 88   Нагоре