argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 88   Надолу

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332572 пъти)

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #120 -: 30.04.2009, 18:24:10 »

ок, така да бъде. А сега нека да стане малко по-ясно за да не се остава с впечатлението, че някой от ВУЗ-а върти някакви далавери с парите. За да не се получават подобни врътки в Инструкцията на министър Вълчев относно реда и начина за определяне и изплащане на въпросните стипендии, в чл. 13 много точно си е определен 10-дневен срок, в който получените от ВУЗ-а стипендии трябва да са преведени в сметките на студентите. Така че спокойно, дойдат ли парите, никой няма интерес от забавянето, особено ръководството на ПУ (в края на краищата нали очакваме да ни свършат услуга от министерството  :wink: няма да се дънем, я).
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

tiger4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Европейски стипендии
« Отговор #121 -: 30.04.2009, 18:46:29 »

Една колежка е говорила днеска с капка и тя и казала,че пратили бленуваните списъци на МОН,познайте на какъв носител....дискета :mmm: Тези хора не знаят ли че дискетата е възможно най-остарелия,несигурен и неподходящ магнитен носител за информация,толкова ли тези хора не можаха да ги пратят на диск(въобще не нахалствам за флашка).
И не беше ли по-добре,когато се изготвиха списъците с одобрените,да бъдат официално обявени,както беше почти навсякъде и след това да се пращат на МОН.По-този начин,ако случайно има грешки(а фактите показват,че в повечето университети е имало,това е нормално,все пак молбите са хиляди и всеки може да сгреши)студентите  могат да имат възможност да реагират и тези грешки да се коригират,защото според мене,в момента ни поставят пред свършен факт.Сега нямаше да има напрежение.
И последно,искам да кажа,че колкото и да пишем и да се надяваме ,резултати по-рано от 7 май,няма как да има(с тези много почивни дни).
« Последна редакция: 30.04.2009, 18:57:17 от tiger4e »
Активен

PI.PI.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Европейски стипендии
« Отговор #122 -: 30.04.2009, 19:34:24 »

каквото и да казваме няма да си помогнем.просто трябва да седим и безучастно да чакаме.но наистина ако има грешки............няма да можем да направим абсолютно нищо.мен това най-много ме притеснява.И също така допълнително напрежение внася липсата на информация за точна дата,краен срок...............това е подигравка :evil:
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re:Европейски стипендии
« Отговор #123 -: 30.04.2009, 19:51:27 »

Наистина малко странно се получи с тези стипендии от самото начало. все си мисля че стана така, защото тези пари дойдоха от небето. Никой не ги очакваше, пък и изисквания никакви нямаше за кандидатстването, всеки, който поиска подаде. Затова всичко се получи някак несериозно. Ама нека бъдем малко по-спокойни, едно 30 % ще получат пари ей така ( имам предвид, че никой не ги е очаквал, стипендиите от унито са си стипендии от унито :) ). Това никак не е малко. Като гледам другите университети, в някои факултети видях и 5.15 успех, което при нас не стига и за университетска стипендия. Така че търпение , скоро много хора в замяна на 3-4 попълнени бланки и печат от инспекторкиата ще получат парички. Не бъдете толкова нервни.
Активен

Alabam4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Съновник
Re:Европейски стипендии
« Отговор #124 -: 01.05.2009, 12:18:37 »

Здравейте колеги,

При мене възникнаха много въпроси и малко отговори цитирам ви една извадка от "инструкция за реда и условията за предоставяне на стипендии и награди по Оперативна програма << Развитие на човешките ресурси 2007-2013>>" На ЕВРОПЕЙСКИЯ СОЦИАЛЕН ФОНД Подписана от Даниел Вълчев.

Та ето го и въпросния текст по скоро член 8,  ал.1
Класирането се извършва от КОМИСИИ ВЪВ ВИСШЕИТЕ УЧИЛИЩА, определени със заповед на ректора. Най-малко половината от състава на комисията са студенти, предложени от студентски съвет.

и чл. 11. В срок до 15 ноември (за зимния семестър) и до 15 април (за летния семестър) висшите училища представят в Дирекция "Студенти, докторанти и специализанти" - МОН списъци на класираните кандидати за стипендии и награди.



Следователно без да съм някаква много умна глава си направих извода, че класирането трябва да се направи от нашия университет, а не както се тръби - класирането ще се направи в министерството ! Следователно Резултати трябва да има. А МОН ще провери достоверността им като някъде из тази заповед пишеше, че при нередни данни то студента губи права да участва в програмата и да върни взетите средства.

За всеки който иска да прочете сам Инструкцията давам линк http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/HR/09_stipendii_nagradi-instrukcia.pdf
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Европейски стипендии
« Отговор #125 -: 01.05.2009, 12:40:55 »

Колега,  много добре знаеш че в Бг не всички спазват законите!Какво се учудваш, просто някой е пробвал дали може да мине номера. Затова е гражданското общество-- при нередностти да се сигнализира,  където трябва . Дано по скоро ти се реши проблема,    който личи си е на много студенти!Подкрепям те морално! :-)
Активен
Всичко е любов

no name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Европейски стипендии
« Отговор #126 -: 01.05.2009, 16:26:32 »

Стипендии ще има след 10-ти май.
Активен

PI.PI.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Европейски стипендии
« Отговор #127 -: 01.05.2009, 18:36:10 »

Аз имам големи съмнения ,щом комисията ще е от студенти от студентски съвет,че ще има "мои-свои".Като винаги за каквито и да е било класирания.Най-пресният пример-тези помощи и награди ,давани и "гласувани"от деканите (ректора).Никъде нямаше информация за това.Информирани бяха само приятели и познати на СБК..................Просто нямам думи,радвам се че съм последна година и няма да ми се налага да имам контакти в стая 133  :-P
Активен

Flo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Европейски стипендии
« Отговор #128 -: 02.05.2009, 18:35:46 »

И в крайна сметка какво... Ще си проверя след 10 май сметката и ако има преведени пари, значи съм била одобрена. Ако не - не. Е*а си мистерията са тези списъци!
Активен
Memento mori!

tiger4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Европейски стипендии
« Отговор #129 -: 08.05.2009, 17:29:48 »

Имало едно време ..... едни европейски стипендии  :-D.Случайно някакви новини от СБК,които вече се превръщат в основен фаворит за "Златен скункс" за месец май.
Активен

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Европейски стипендии
« Отговор #130 -: 08.05.2009, 18:26:17 »

Мисля , че вече е крайно време някой от СБК да внесе яснота по въпроса за евро стипендиите , защото ситуацията взе да става нелепа  :? :? :?
Активен
The best yet to come!!!

no name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Европейски стипендии
« Отговор #131 -: 08.05.2009, 18:52:59 »

След 12 май, та да им приключи депозита.
Активен

mi7e7o

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Физически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #132 -: 08.05.2009, 19:35:59 »

И в крайна сметка какво... Ще си проверя след 10 май сметката и ако има преведени пари, значи съм била одобрена. Ако не - не. Е*а си мистерията са тези списъци!
До колкото разбрах (по непотвърдена информация) още се бавят със списъците,защото са върнали няколко човека заради I-BAN-овете.Иначе списъците били готови,което си е странно,защото нищо не им пречеше след това да добавят липсващите.  :)
Активен

Alabam4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Съновник
Re:Европейски стипендии
« Отговор #133 -: 08.05.2009, 23:13:08 »

I-BANA се проверява долу в информационния център и на една колежка и се обадиха 1 ден след като ги беше подала. Така, че информацията би трябвало да е проверена, но мнението  на no name    :-D :-D :-D има своята логика Общата сума за награди и стипендии е около 1 милион за един месец лихва 4% са 40 000 и аз се обзалагам, че след 15 май ще ги дадат тогава стават около 1 месец от както останалите унита си получиха парите.  :#1: :#1: Хахах това е конспирация, да поживеем и ще видим.
Активен

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re:Европейски стипендии
« Отговор #134 -: 09.05.2009, 00:45:49 »

Аре бе аз изпих парите затънах в борчове вече  :drunk: :drunk: :-D :-D :-D
Активен
А наздраве :D

PI.PI.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Европейски стипендии
« Отговор #135 -: 09.05.2009, 13:25:25 »

Аз вече нямам думи ......Всичко е толкова............. :vomit: Но ако наистина заради тази лихва ни държат в неведение :-X това е много цинично.Надявам се поне да ни изяснят истинската причина за тази "секретна мисия" :-D
Активен

no name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Европейски стипендии
« Отговор #136 -: 09.05.2009, 15:00:54 »

Не задължавам никой с мнението си, просто внесох яснота по въпроса.
Сумата е внесена на депозит в Булбанк на 12 април. Депозита е за 1 месец, следователно след 12 май ще има пари. Това го чух вече от минимум 10 човека.
Активен

Jupiter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Европейски стипендии
« Отговор #137 -: 09.05.2009, 15:15:09 »

Депозита да им е жив и здрав..., но поне списъци да изнесат
Изнесен списък не е равносилно на преведени пари. Поне да няма напрежение -
да се знае кой трябва да чака и кой не
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #138 -: 09.05.2009, 15:44:40 »

...Сумата е внесена на депозит в Булбанк на 12 април. Депозита е за 1 месец, следователно след 12 май ще има пари. Това го чух вече от минимум 10 човека.
Пълни глупости. В горния си пост съм обяснил, че след като МОН преведе парите на ВУЗ-а, последният разполага с 10-дневен срок да представи доказателства, че стипендиите са преведени по картовите сметки на студентите! Пак казвам, спокойно, дойдат ли паричките до 10 дни ще са в сметките ни  :wink:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Селест

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Европейски стипендии
« Отговор #139 -: 09.05.2009, 18:04:23 »

Кое е толкова трудно на това да качат един списък в сайта нз....?!?Колко време вече  чакаме да разберем...дали ще вземем тези пари... :headbang:Почнах да сънувам дали съм удобрена или не... :s:
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 88   Нагоре