argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 88   Надолу

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332570 пъти)

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Европейски стипендии
« Отговор #280 -: 21.05.2009, 16:12:15 »



А аз доколкото разбрах щеше да има на 15-ти обявяване на класиране на допуснатите, които ще се пратят на МОН.
Сами преценявайте този внезапен ход на Социално-битови въпроси.

Е,да поне тва.И до там се изчерпва всичко по въпроса  :-D никой нищо не знае и не казва.Наще резултати ни ги изкараха точно на 15-ти Април ,когато бяха казали.

На вас са ви изкарали списъците, изработени във вашия ВУЗ и изпратени в МОН. Необходимо е да бъдат и там одобрени и тогава всичко е ок.

Имали някой, който все още не е разбрал това(цитираното).
Излиза, че ПУ поради една или друга причина, нарочно не обяви резултатите преди да ги прати на МОН.И може би с право защото те още не са одобрени(тогава не са били).
Другата заблуда беше, че видите ли някъде одавна били привели стипендиите   :-D :-D :-D, а както се видя от писмото от МОН, оказа се, че никой не е получил пари, от този фонд.От всичко това ни остава да заключим, че нещата като цяло са доста неорганизирани по целия този проект.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

Anito_bs

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Европейски стипендии
« Отговор #281 -: 21.05.2009, 16:24:49 »

И тук има нередности със списъците които са пратени до МОН,ама наистина това е голямо мотане,да ни кажет на студентите поне  ще има пари,ще са след 3 месеца поне ще знаем.
А за вас,че не са изкарани списъците това е съмнителна работа,не може  2 месеца да не се знае кой ще взима стипендия и кой не. :roll: ,а и в крайна сметка нали има някакви списъци(се пак е пратено нещо до мон),защо не ви ги показват?
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Европейски стипендии
« Отговор #282 -: 21.05.2009, 16:30:33 »

А за вас,че не са изкарани списъците това е съмнителна работа,не може  2 месеца да не се знае кой ще взима стипендия и кой не. :roll: ,а и в крайна сметка нали има някакви списъци(се пак е пратено нещо до мон),защо не ви ги показват?


Да, така е.Може би защото е нямало време, а може би поради "други не така безвиновни причини".Иначе  ако имаше такова предварително обявяване щеше да се избегнат една част от грешките с, заради които са били върнати от МОН, а и щеше да има яснота по отношение на надяването.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

Тодор Величков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Европейски стипендии
« Отговор #283 -: 21.05.2009, 16:34:32 »

щеше,щеше,ама няма никва яснота :drunk: :?
Активен

felisitas

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Европейски стипендии
« Отговор #284 -: 21.05.2009, 16:36:56 »

предлагам да изискаме и първите списъци!
Активен

Anito_bs

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Европейски стипендии
« Отговор #285 -: 21.05.2009, 16:58:40 »

Да,защо не сте го направили до сега?
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #286 -: 21.05.2009, 18:05:16 »

предлагам да изискаме и първите списъци!
:?
Абсурд.
Идеята е следната. Списък ще има. Хората в него са одобрени от МОН. На който не му изнася - да ходи да се жалва в МОН, не в ПУ.  :wink: Въпросът е - какво сме подали в МОН, да избира ... измежду кои - които са кандидатствали, или които ние сме казали, че са кандидатствали? Когато видиш списък с 1142 "студенти" какво виждаш  :wink:  2 -3 познати имена студенти, а другите?  8-) Какво пречи да има 500 -600 .... Капки, Мапки и т.н. Всеки ще си каже аз не участвам, другите не ги познавам. Добри дошли в Абсурдистан!
А сега предлагам някой да ми отговори на  въпроса:
Може ли да ми посочи един честно проведен конкурс? Като се започне с всичките конкурси за :
 - започване на работа, разните му там Мис ...., Айдъли- майдъли и каквото ви дойде на ум ????  :D

П.С. Никога не съм участвал в конкурси, провеждани в ПУ (стипендии, общежития и не знам- какво си още). В тази връзка ми е интересно как изглеждат списъците с одобрени, предполагам просто някакви си три имена и това е. Фак. номер, факултет... такива екстри няма, нали. Без възможност за контрол ...
« Последна редакция: 21.05.2009, 18:10:26 от D R A F T E R »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

tanniaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Европейски стипендии
« Отговор #287 -: 21.05.2009, 18:18:45 »

ми аз мисля,че тези конкурси,които се провеждат в у-та са малко по стриктни и с изкристализирани условия, списъци...спец. за нашите стипендии-много съм доволна всичко си е както трябва....но............. тези ш*.... стипендииии ...вече всичко започна да си губи смисъла колеги... 8-)
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #288 -: 21.05.2009, 18:36:57 »

ми аз мисля,че тези конкурси,които се провеждат в у-та са малко по стриктни и с изкристализирани условия, списъци...спец. за нашите стипендии-много съм доволна всичко си е както трябва....но............. тези ш*.... стипендииии ...вече всичко започна да си губи смисъла колеги... 8-)

Аха, разбирам,  :-) ти си от тези, които са взели нещо.

Someone else?  8-)
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

yanama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Европейски стипендии
« Отговор #289 -: 21.05.2009, 18:46:42 »

Me! Но за свое оправдание ще кажа, че успехът ми е 5.44. Problem?
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #290 -: 21.05.2009, 18:57:09 »

You?
 :-) Ти си отличничка  :handshake: много добре, знам те  :wink:  :-D
Изглежда всичко в уни-то си е наред, какво сме седнали да се оплакваме  :-D .
И все пак - примерче... за кой конкурс говорим?
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

yanama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Европейски стипендии
« Отговор #291 -: 21.05.2009, 19:13:24 »

За така наречените държавни стипендии. Както и да е далеч съм от мисълта, че всичко е наред, напротив, страшно много неща не са. Но факт е, че има и хора, които си получават стипендии по нормалния начин чрез учене, отличниците по приписване не ги броя  :-D . Въпросът е доколко това важи за европейските стипендии и честно казано  хич не се наемам да отговоря на това  :-X .
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #292 -: 21.05.2009, 19:36:46 »

... отличниците по приписване не ги броя  :-D ...  :-X .

Тъкмо щях да се похваля, че съм в отбора на отличниците... не си ме брояла  :-D
"Но за свое оправдание ще кажа, че се грижа за семейство, работа ... Problem?" 8-)
... и-и-и  :wink: много от 6-те са ми писани без да ми се е налагало да посягам към пищова  :-)

Сега обратно към стипендиите  :-D Докога ще чакаме?
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

yanama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Европейски стипендии
« Отговор #293 -: 21.05.2009, 19:46:51 »

Ами приоритети колега  :-D . Иначе на темата за стипендиите Ванга ако беше жива, лека и пръст, може би щеше да има отговор на този въпрос, но все пак това са МОН и ПУ  - никой не знае какви ги вършат  :-D .
Активен

VeRLaiN

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Европейски стипендии
« Отговор #294 -: 22.05.2009, 10:23:14 »

на тия хора спред мен им прави кеф да се гаврят със студентите...аз вече на вскички познати,които им предстои кандидатстваме им ЗАБРАНЯВАм да кандидатстват в ПУ....
апък да ви кажа колеги,щом още нищо няма...ако ще да е да има въобще нещо...то сигурно ще стане другия месец...пък и не е на 100%...сега пак има празници...а у..после като се започне...записавания на новите...пердварителни изпити...и други такива....нз...аз вече се отчаях  :s:
Активен

mitence88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Европейски стипендии
« Отговор #295 -: 22.05.2009, 10:49:16 »

колеги аз дочух, че днес ще има развитие по темата
« Последна редакция: 22.05.2009, 11:15:13 от Kelli_Mutu™ »
Активен

tanniaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Европейски стипендии
« Отговор #296 -: 22.05.2009, 11:21:55 »

а дано,ама надали :-)
Активен

n_k

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Европейски стипендии
« Отговор #297 -: 22.05.2009, 11:23:36 »

Колеги,пишете,ако наистина има развитие по тези така бленувани и дългоочаквани стипендии.  :hihi:
Активен

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Европейски стипендии
« Отговор #298 -: 22.05.2009, 11:24:55 »

Колеги,дано днес наистина да има някакъв резултат,защото според мен ако до края на май не разберем,едва ли през сесията ще стане.Не ни остава нищо друго,освен да се надяваме на някакво развитие! :roll:
Активен
The best yet to come!!!

alex11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Европейски стипендии
« Отговор #299 -: 22.05.2009, 14:27:49 »

Дори да се появят списъци с класирани студенти,каква е гаранцията ,че класирането не е опорочено!!! Мисля,че това забавяне достатъчно красноречиво говори,че има нещо нередно в цялата работа......не е истина просто.......... :-X :-X :-X
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 88   Нагоре