argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 88   Надолу

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332570 пъти)

pany

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Европейски стипендии
« Отговор #300 -: 22.05.2009, 15:18:01 »

  Всичко това е подигравка със студентите  :-( :-( :-(
 Трябва да се изискат списъците, които са изпратени от ПУ в МОН...
Активен
per aspera ad astra!

Тодор Величков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Европейски стипендии
« Отговор #301 -: 22.05.2009, 16:15:51 »

 :? трябва най-полсе да се дадат някви списаци да се знае поне кой да се надява и кой не :drunk: кво е тва нещо..мафия :vomit: има нещо мн гнило тук..ама че мирише само :haha: :?
Активен

tehno

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Европейски стипендии
« Отговор #302 -: 22.05.2009, 20:35:33 »

като гледам.. май.. и днес няма развитие по въпроса..  :angry: :angry: :drunk:
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #303 -: 22.05.2009, 21:32:23 »

като гледам.. май.. и днес няма развитие по въпроса..  :angry: :angry: :drunk:
По-старите, демек по-мъдрите, са казали, "Едно дете докато не заплаче, майката не му дава да суче"  :wink:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Селест

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Европейски стипендии
« Отговор #304 -: 22.05.2009, 21:38:35 »

 :-D :-D :-D,но моля ви!!!какво развитие...сега балове,празници и незнайно какво ли още не!!Хората са седнали на масите-хапват,пийват и се веселят.....боли го някой за нас и нашите стипендиии :-X.... :evil:
Активен

tiger4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Европейски стипендии
« Отговор #305 -: 22.05.2009, 21:49:51 »

:-D :-D :-D,но моля ви!!!какво развитие...сега балове,празници и незнайно какво ли още не!!Хората са седнали на масите-хапват,пийват и се веселят.....боли го някой за нас и нашите стипендиии :-X.... :evil:

Около Гергьовден като се почиваше 5 дена пак така се успокоявахме,че били празници и трябвало да се празнува,ами през другото време,какво правеше тази г-жа Капка,всеки знае отговора-две неща:

1.Пуши цигари
2.Мързелува
Активен

Селест

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Европейски стипендии
« Отговор #306 -: 22.05.2009, 22:16:55 »

:-D :-D :-D,но моля ви!!!какво развитие...сега балове,празници и незнайно какво ли още не!!Хората са седнали на масите-хапват,пийват и се веселят.....боли го някой за нас и нашите стипендиии :-X.... :evil:

Около Гергьовден като се почиваше 5 дена пак така се успокоявахме,че били празници и трябвало да се празнува,ами през другото време,какво правеше тази г-жа Капка,всеки знае отговора-две неща:

1.Пуши цигари
2.Мързелува



Ами това е колеги нашто Пу!!!Цялата му работа е такава!!! :evil: :-X
Активен

pany

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Европейски стипендии
« Отговор #307 -: 22.05.2009, 23:29:19 »

А какво правят хората от СС, които трябва да представляват студентите и да отстояват техните права? :headbang: :headbang: :headbang:
Активен
per aspera ad astra!

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Европейски стипендии
« Отговор #308 -: 23.05.2009, 00:02:06 »

А какво правят хората от СС, които трябва да представляват студентите и да отстояват техните права? :headbang: :headbang: :headbang:

Мишкуват, понеже са плъхове и никва работа не вършат. Зимата си деряха гърлата да ходим да протестираме, а сега когато трябва наистина да свършат нещо се услушват като плъхове в трици. Къде е оня МИШОК дето пълнеше форума с идиотски теми за протести. Що и сега го няма??? :angry:
« Последна редакция: 23.05.2009, 01:01:12 от law_master »
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Европейски стипендии
« Отговор #309 -: 23.05.2009, 00:33:48 »

Мили колеги по спокойно ,много сте се изнервили, като Ви чета писанията.Никъде не пише за срокове,  които да се изпълняват.Миналата година  трябваше да си взема 160 лева неправилно внесени в бюджета на Абсурдистан. Разбира се , че си ги взех   ,но след 7 месеца  и половина  ,като през това време   съм стоял всичко на всичко  2 пъти по  3-4 часа часа пред чиновничките в Пловдив  ( докато търсиха документа в мазето, където бил сложен ), 1 път извиках едни   журналисти ( по този въпрос ), 2 пъти ходих до София до Централата, (добре че бяха тия стачки, че човек да свърши някаква лична работа) и най -накрая чрез един стар  приятел (стана  случайно )ходатайства ми   на  един мастит депутат и  след всичкото това чакане и нерви си ги получих по банков път !Подобна операция в Майка Европа отнема от 15 - до 20 минути!Напомням Ви, че вземания от държавата можете да си ги търсите до 3 години , а Вие още не сте свършили годината и дайте ,та дайте .!Ще Ви се даде, имайте малко търпение!Не забравяйте че в живия живот отвън има хора,  които с месеци не са си вземали заплатата.По принцип Ви подкрепям , но ако знаете как е навънка ще искате поне 15 години да сте студенти!Успешна сесия на всички! :-) :y: :heart: :bow:ПС Ако някой се е обидил или засегнал да ме извини за критиката.
Активен
Всичко е любов

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #310 -: 23.05.2009, 07:04:40 »

А какво правят хората от СС, които трябва да представляват студентите и да отстояват техните права? :headbang: :headbang: :headbang:

Какво искаш да правят като те са участвали в изготвянето на "първите" списъци ... аха ... същите, които бяха объркани  :wink: Да не се окаже накрая, че благодарение на тяхната "честна" работа от МОН са ни теглили една ...  :-D
Просто нека някой от този СС ( :-D звучи ми като ... ) да има доблестта и да каже кои бях в комисията, класирала студентите и какво сгафиха.
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

The_Warlord

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 701
  • "I can't = I fear...do NOT fear!"
Re:Европейски стипендии
« Отговор #311 -: 23.05.2009, 09:46:25 »

Уважаеми колеги ... говорите ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ ...
1) Проверката на документите НЕ зависи от хората от СС, те само приемаха документи и мога да ви уверя, че ако не бяха те, нито подаването щеше да е толкова бързо, нито щяха да удължат срока с 1 седмица за да може всички да подадете документи и да вземете пари ! Така, че мислете малко преди да пишете!
2) Грешките, за които знаем за момента са в несъответстващи егн-та и Iban номера, които забележете се попълват от хората подаващи документите - тоест от вас, така че също не виждам с какво са ви виновни колегите от СС. Те свършиха адски мн работа заради вас, изпускайки лекции и отделяйки от личното си време, така че определено не сте прави да ги критикувате. Знаете как е с бюрокрацията, знаете че се бавят, подали сме документите седмица по-късно от другите университети заради удължения срок и не забравяйте, че нашите документи са доста повече в сравнение с другите пловдивски ВУЗ-ове ... ,така че пак не са ви виновни те.
Да, има забавяне и Да в другите ВУЗ-ове вече изхарчиха парите ... кофти. И аз чакам стипендите и на мен ми трябват - факт. Но не мрънкам и не обвинявам на общо основание ! Колегите поддържат връзка с министерството и ще уведомят своевременно за развитие по въпроса.
Така, че колегите DRAFTER и pany ... покажете малко уважение, и наличие на мозъчна тъкан и я използвайте преди да се излагате така !

И да - заради тези дето си деряха гърлата през зимата, тези ПЪЛНИ ИДИОТИ сега до няколко години университета ни ще има общежития - какъв позор нали ?Много знаете да пишете по форумите ... но май сте си само с това,колеги !

С най-добри чувства
един студент
« Последна редакция: 23.05.2009, 10:23:36 от The_Warlord »
Активен
When you reach the Hell tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction!
Животът е кратък, заверките - вечни!
Пловдив на три морета !!!

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #312 -: 23.05.2009, 10:54:20 »

Уважаеми колеги ... говорите ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ ...
1) Проверката на документите НЕ зависи от хората от СС, те само приемаха документи и мога да ви уверя, че ако не бяха те, нито подаването щеше да е толкова бързо, нито щяха да удължат срока с 1 седмица за да може всички да подадете документи и да вземете пари ! Така, че мислете малко преди да пишете!
2) Грешките, за които знаем за момента са в несъответстващи егн-та и Iban номера, които забележете се попълват от хората подаващи документите - тоест от вас, така че също не виждам с какво са ви виновни колегите от СС. ...
С най-добри чувства
един студент
8-)
The_Warlord,
 Ако обичаш, забрави за изрази от рода "наличие на мозъчна тъкан".
1. Прочети чл.8, ал. 1 от Инструкция за реда и условия за предоставяне на стипендии и награди по Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси 2007 - 2013". Пише ли, че в комисиите, определящи кой е класиран за стипендиите участват студенти, определени от СС?
2. Грешките, за които знаем,  :wink: как ги откриха в МОН, след като нямат базата за сравнение? Досещаш ли се, че разликата е между подадените документи на хартиен носител (попълнени от нас) и данните в електронната форма (НЕПОПЪЛНЕНА от нас :wink: ) IBAN-те иначе си ги знаем само ние и банката  :-D.
Твоите колеги, които поддържат връзка с МОН, къде са вече толкова време за да дадат "своевременната информация" или пак ... "Когато му дойде времето".
Един месец трябваше да се пишат догадки във форума за да се сети някой да защити СС, а когато ставаше въпрос за митинги на ден се пишеха по 10-ина поста и още  5-6 теми, тогава ви трябвахме май  8-).
А сега моля те да ми кажеш къде са "ПЪЛНИТЕ ГЛУПОСТИ"?
 
Продължава да ми е забавно,
още един студент  :wink:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Европейски стипендии
« Отговор #313 -: 23.05.2009, 11:48:32 »

Студентите нищо не са качвали в компютрите, качването на данните  се извършваше в Изчислителния център от служители на университета. Студентите помагаха за по-бързото приемане на документите, което включва проверка на бланките и всичко написано в тях дали е правилно и дали отговаря на това което искат от МОН, след това ги сортираха по курс, семестър, специалност, факултет и после транспортираха документите в изчислителен център. Никой от студентите не присъстваше на качването на данни в компютрите. Ние нямаме информация, която вие да не знаете.
Активен
С. Цветков

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Европейски стипендии
« Отговор #314 -: 23.05.2009, 11:55:38 »

Студентите помагаха за по-бързото приемане на документите, което включва проверка на бланките и всичко написано в тях дали е правилно и дали отговаря на това което искат от МОН...

е като сте проверявали, що има грешки
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Европейски стипендии
« Отговор #315 -: 23.05.2009, 12:00:39 »

Грешките идват от сгрешена база данни още при записването на студентите при инспекторките(грешните егн-та), а за IBAN грешките или са от студентите, които не са си написали правилно номера или от качването в компютрите.
« Последна редакция: 23.05.2009, 12:03:22 от sairax »
Активен
С. Цветков

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Европейски стипендии
« Отговор #316 -: 23.05.2009, 12:05:05 »

Студентите помагаха за по-бързото приемане на документите, което включва проверка на бланките и всичко написано в тях дали е правилно и дали отговаря на това което искат от МОН...

е като сте проверявали, що има грешки

Излиза, че нищо не са проверявали!   :-D  :-D  :-D  :-D  :-D
Били СОРТИРАЛИ по курс, и гледали дали има задрасквания и същевременно ускорявали приемането на документи.  :-D  :-D  :-D
« Последна редакция: 23.05.2009, 12:06:46 от paragraf 11 »
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

Alabam4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Съновник
Re:Европейски стипендии
« Отговор #317 -: 23.05.2009, 13:59:23 »

Колеги нека да запазим  добрия тон. Всички сме изнервени, но нека не се обвиняваме взаимно. Вярвам, че всеки от нас има достатъчно мозъчни клетки, а колегите от СС се стараят да направят възможно най-доброто. Може би е добре да се включат активно в дискусията тука и да споделят информация от първа ръка, а не да се оставяме на догадки.
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Европейски стипендии
« Отговор #318 -: 23.05.2009, 14:03:58 »

Колеги нека да запазим  добрия тон. Всички сме изнервени, но нека не се обвиняваме взаимно. Вярвам, че всеки от нас има достатъчно мозъчни клетки, а колегите от СС се стараят да направят възможно най-доброто. Може би е добре да се включат активно в дискусията тука и да споделят информация от първа ръка, а не да се оставяме на догадки.

Напълно съм съгласен с всичко това   :y:   :y:   :y:
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

Argentite

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
  • "Do the noble thing."
Re:Европейски стипендии
« Отговор #319 -: 23.05.2009, 16:03:08 »

Колеги много е тежко...направо думи нямам...
Напълно съм съгласна и с Alabam4eto - нека да не се взаимообвиняваме, защото няма да доведе до  нищо хубаво. Колегата, от СС може би, точно на място се появи, защото в деня за подаване на документите действително си спукваха задниците (с извинение) от работа, направо се разбиха - аз си подадох документите за точно 5мин и се бях оплескала мн здраво на едно място (може да си бях сверила Ибана 2 пъти, но въпреки това бях оплескала едни неща)...та помогнаха ми дори в суматохата да си ги поправя, склонна съм да вярвам, че СС не могат особено да помогнат. Сигурна съм, че има нещо гнило в Дания, защото вече колко време ....чакаме и дори и да не сме се надявали на тези пари повечето от нас имат нужда от тях - беше наистина приятна новина, че ученето ни ще бъде възнаградено....ама кой ти дава пари ако преди това не ти изкара душата?.! Нема такива случаи...Незнам още колко сме навити да търпим ама скоро време надушвам протест...
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 88   Нагоре