argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 88   Надолу

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332573 пъти)

sj_aivi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Европейски стипендии
« Отговор #680 -: 02.08.2009, 12:10:45 »

     Здравейте, освен да чакаме прословутите стипендии и да се надяваме, друг избор май няма. Винаги така става в нашата държава заради грешките на някой друг, страдаме ние.Но докато не направим нещо по-въпроса, докато поне ние студентите не направим нещо, което да промени и малко цялата система така и ще си остане и все ще се надяваме и с надеждите ще си останем :)
Успех с чакането, ако някой има новини да сподели :)
ЖЕЛАЯ ВИ ХУБАВ ДЕН И СЛЪНЧЕВО НАСТРОЕНИЕ  :sun: :sun: :sun:
Активен

boiana865

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Европейски стипендии
« Отговор #681 -: 02.08.2009, 19:47:57 »

Много си права,че от нас зависи дали ще се примиряваме с положението.Лошото е,че не са само тези стипендии.Целия този отдел е много некомпетентен и несправедлив.Като се почне с подаването на документи за стипендии и се стигне до издаването на фалшиви документи за награди.Въпреки че второто зависи от факултетите,а не от отдела.Дори и да са предвидени и отпуснати пари за награди не е редно да става по този начин.Аз мисля,че се отпускат с цел поощряване на студентите за дейноста им в учебния процес,а не за несъществуващи проекти.Ръководството трябва да вземе мерки за тази измама...а вие, които толкова ги чакате тези награди,кажете честно,колко от вас реално ги заслужават и редно ли е да мрънкате,че още не са ви ги превели при положение,че не трябва да получите нищо.Дори и студентите да искат да участват в такива дейности,няма кой да им предостави тази възможност...нали така е по-лесно.Ето това е българин да се наричам!
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Европейски стипендии
« Отговор #682 -: 02.08.2009, 19:57:08 »

За наградите- може и да има такива, които са излъгали, не знам, но със сигурност знам, че има доста студенти, които участват в научни проекти. Това го знам със сигурност за Биологическия и Физическия- преподавателите  непрекъснато търсят студенти, които да работят с тях. Доста лаборатории в БФ са финансирани от спечелени научни проекти, в които взимат участват и студенти.
Активен

boiana865

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Европейски стипендии
« Отговор #683 -: 02.08.2009, 20:30:03 »

Аз съм от физическия факулет...чесно казано би ми било интересно да участвам,но досега не сам чула да има такова нещо.А издаването на фалшиви документи е точно от биологическия факултет!
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Европейски стипендии
« Отговор #684 -: 02.08.2009, 20:42:42 »

Аз съм от физическия факулет...чесно казано би ми било интересно да участвам,но досега не сам чула да има такова нещо.А издаването на фалшиви документи е точно от биологическия факултет!
Моя приятелка е от Физическия и участва в такъв проект- може би не са толкова много или вашите преподаватели не ви търсят, явно трябва сама да ги потърсиш. То и аз съм чувала всякакви клюки, но дали това са реални факти, е отделна история. Не съм кандидатствала за награди и не знам за документите, но аз самата от есента започвам работа по такъв проект и няколко мои преподаватели  си търсеха студенти, които да работят по тях, така че със сигурност има студенти, които работят по научни проекти.
« Последна редакция: 02.08.2009, 20:49:58 от Anck_Sun_Amun »
Активен

boiana865

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Европейски стипендии
« Отговор #685 -: 02.08.2009, 21:23:01 »

погрешно ме разбирате...естествено че има и някои които участват....но на фона на всички отпуснати награди колко от тях са реални...дали има и 50%??????не мисля...
Активен

tigurche86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Европейски стипендии
« Отговор #686 -: 02.08.2009, 21:48:49 »

и аз съм от физическия факултет, наградите се дават не само за проекти , а и за тези които правят дипломни работи,аз съм от тези, и също имам колеги които работят по разни проекти. Точно трябва да се пита преподавателя, за да ти предложат,освен ако не ти преподава и не те е харесал той и тогава да ти предложи нещо.
Активен

Alabam4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Съновник
Re:Европейски стипендии
« Отговор #687 -: 02.08.2009, 23:50:15 »

Колежке, може и не всички да са взели награда заради постижения, участие в проекти или дипломни работи (които са 80% от хората завършващи биологичния,физичния и хим. факултет). Идеята да се отпуснат за какво ли не награди е продиктувана от факта, че следващата година наградите ще се отпускат на база на таз годишните демек това което искам да кажа е, че ако тази година подадат за награди само 100 души то догодина бройката няма да е пак 900 а ще бъде сто :) така че добре че повече хора подадоха молби за награди!
Активен

boiana865

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Европейски стипендии
« Отговор #688 -: 03.08.2009, 00:20:41 »

Бях свидетел на тълпите с хора които подаваха фалшиви документи.Малко няма логика в това което казваш,че догодина ще отпуснат на базата на тази...по скоро трябва да ги увеличат,за да стимулират повече студенти.Щом са отпуснати толкова..и занапред ще е така.Всичко е пропорционално..а и не се отнася само за нашия университет.И дори и по някакъв начин това да ни помогне пак не е редно.Толкова е очебийно.Невиждам защо търсите добрата страна на лошото.То все си е лошо.Не казвам да спрат наградите.Наистина има хора които ги заслужават...но се вършат злоупотреби и всички ги виждаме,и знаем,и мълчим.Не виждам как може да се допусне такова нещо в университет.Ние сме там,за да се образоваме..Но на какво?Измама?Злоупотреби?Кражба?
Активен

Alabam4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Съновник
Re:Европейски стипендии
« Отговор #689 -: 03.08.2009, 09:59:50 »

Колежке,  Измама? Злоупотреби? Кражба ? Знам че човешката злоба и завист няма равна по себе си …
Май си от физичния факултет и трябва да са ти разяснили за какво се дават наградите??? Най-вече за научна дейност във факултетите Биология, Химия и Физика (май и математици някъде бях мернал ), в тези факултети се разработват основно дипломни работи за завършване на студентите? Това не е ли научна дейност или ТИ очакваш някой да открие лек против СПИН за да вземи 200лв ????? Отделно от това подготовката и изнасянето на реферати и доклади се смята отново за научна дейност не мога да коментирам за твоя факултет, но в нашия – Биологията, поне веднъж на семестър изнасяме реферати и доклади, за чиято подготовка се изисква отделянето на не малко труд и усилия, а и време. Дали имаше колеги от моите които да вземат награда просто ей така ??? И да е имало се радвам защото това са МОЙ колеги. И българина вместо постоянно да завижда е хубаво да се усмихни когато на някой друг му потръгне.

Извинявам се колежке ако съм използвал леко остър език, без злоба съм спрямо теб :)

П.С. Е надявам се някой мой колега с когото съм учил наистина да открие лек за СПИН.
Поздрави колеги весело лято на всички.
Активен

sj_aivi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Европейски стипендии
« Отговор #690 -: 03.08.2009, 14:23:14 »

    От прочетеното дотук виждам, че наистина няма честност при нас студентите, а какво остава за тези, които трябва да управляват стипендиите докато пристигнат при нас. Докато мислим как да прекараме някой за да сме добре и че няма нищо лошо в това да вземеш пари, които не заслужаваш за сметка на някой, който ги заслужава а няма да получи ще си останем на това положение...т.е. "НИЕ ЛАЖЕМ-НАС НИ ЛЪЖАТ'... Един затворен кръг в, които няма и капчица справедливост, честност и почтеност- думи които в днешно време за изгубили стойността си!!!
    :-( :cry: :-(
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Европейски стипендии
« Отговор #691 -: 03.08.2009, 16:56:04 »

   От прочетеното дотук виждам, че наистина няма честност при нас студентите, а какво остава за тези, които трябва да управляват стипендиите докато пристигнат при нас. Докато мислим как да прекараме някой за да сме добре и че няма нищо лошо в това да вземеш пари, които не заслужаваш за сметка на някой, който ги заслужава а няма да получи ще си останем на това положение...т.е. "НИЕ ЛАЖЕМ-НАС НИ ЛЪЖАТ'... Един затворен кръг в, които няма и капчица справедливост, честност и почтеност- думи които в днешно време за изгубили стойността си!!!
    :-( :cry: :-(

Добро утро колега.Това си е положението.Но си мисля че от тези анонимни констатации постфактум няма смисъл, това няма да помогне на никой да си вземе по-бързо парите.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #692 -: 03.08.2009, 19:35:38 »

Колежке,  Измама? Злоупотреби? Кражба ? Знам че човешката злоба и завист няма равна по себе си …
... Дали имаше колеги от моите които да вземат награда просто ей така ??? И да е имало се радвам защото това са МОЙ колеги. И българина вместо постоянно да завижда е хубаво да се усмихни когато на някой друг му потръгне....
:-D  :-D И ако някой открадне, ти пак се усмихни  :-D, на човека му потръгнало  :wink: А тия, дето изгоряха заради разните му там играчи на дребно, да не се сърдят и те, все пак на някой му е потръгнало    :-D  :-D  :-D изкарал 200 - 300 лв...
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Вятър

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Европейски стипендии
« Отговор #693 -: 03.08.2009, 22:05:49 »

В първи курс доц. Шнитер ни попита какво е това "общност". Ние, студентите сме една общност. Никой не ни кара да се харесваме, да се обичаме или да сме приятели. Но докато не осъзнаем, че бъдещето ни е в нашите ръце и не бъдем единни нищо няма да стане. Кой крал- крал, кой преписвал - преписвал, кой подавал фалшиви документи и прочие. Зная колко боли несправедливостта, особено ако е за твоя сметка. Но несправедливостите в живота са много повече и по-жестоки, а понякога за да ги преодолеем трябва да бъдем единни. Помислете дали ще ви пука за тези неща утре, когато трябва да излезете на улицата, за да защитите себе си, близките си, правата си, държавата си. Не, това няма да има значение. Ще има значение само дали зад вас ще застанат точно тези хора, с които образувате общност и които трябва да застанат зад и до вас.
Хубава вечер.
« Последна редакция: 03.08.2009, 22:07:36 от Вятър »
Активен
"Образованието е това, което ти остава в главата след като забравиш всичко, което са те учили"
Алберт Айнщайн

shushi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
Re:Европейски стипендии
« Отговор #694 -: 04.08.2009, 10:57:59 »

дано най-накрая тази седмица има пари, както обещаха. ако някой си провери картата да пише има ли няма ли, че от проверки ми глътна около 20 лева вече :)
Активен

tigurche86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Европейски стипендии
« Отговор #695 -: 04.08.2009, 11:52:08 »

преди малко минах през банката на университета и с личната карта тарикатската си проверих какво имам преведено до сега, и нищо ново под слънцето, след първите 90 лева от летните стипендии нищо няма .
Активен

pany

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Европейски стипендии
« Отговор #696 -: 04.08.2009, 15:34:21 »

Би трябвало да ги преведат към края на август... 
Активен
per aspera ad astra!

shushi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
Re:Европейски стипендии
« Отговор #697 -: 04.08.2009, 16:12:37 »

pany, а ти откъде имаш тази информация? от края на август до октомври и по-точно след като приключат с записванията на кандидат-студентите излизат в отпуска и няма кой да се занимава с нас :) От МОН ми казаха, че трябва тази седмица да има преведени всичките останали 4 стипендии, въпросът е точно кой ден ще направят превода. Платежното са го пратили в ПУ в петък миналата седмица.
Активен

pany

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Европейски стипендии
« Отговор #698 -: 04.08.2009, 19:05:41 »

pany, а ти откъде имаш тази информация? от края на август до октомври и по-точно след като приключат с записванията на кандидат-студентите излизат в отпуска и няма кой да се занимава с нас :) От МОН ми казаха, че трябва тази седмица да има преведени всичките останали 4 стипендии, въпросът е точно кой ден ще направят превода. Платежното са го пратили в ПУ в петък миналата седмица.


shushi, искрено се надявам, твоята информация да е достоверна и аз да греша.
нека тази агония със стипендиите да свърши вече.
Активен
per aspera ad astra!

shushi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
Re:Европейски стипендии
« Отговор #699 -: 05.08.2009, 08:20:54 »

ох дано, гледах и във форума на софийския и там са се обаждали в МОН и са им казали тази седмица, че ще има пари, но ако се обърка нещо-следващата шели да ги преведат.
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 88   Нагоре