argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 88   Надолу

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332572 пъти)

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия
Re:Европейски стипендии
« Отговор #800 -: 05.11.2009, 22:08:12 »

Благодаря ти много за всичко помогна ми зиключително много  :beer:
Активен

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Европейски стипендии
« Отговор #801 -: 05.11.2009, 22:20:01 »

Нищо работа 8-) Гони успех,това е главното,че евро бройките бяха май под хиляда...няма да има бонбонки за всички :-( поне семки да има,че кво ще люпим в час :hihi:
Активен

Argentite

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
  • "Do the noble thing."
Re:Европейски стипендии
« Отговор #802 -: 08.11.2009, 16:18:07 »

Та, значи чакаме новите документи за европейските, така ли? Аз като попитах казаха, че всеки момент чакат да се случи, не знам колко е запозната инспекторката на колегата, дано да е по-компетентна от нашата "по тези въпроси". Трябва да следим на таблото, защото мисля, че срока за подаване няма да е голям - около седмица. Ще се наложи да действаме екпедитивно.
Чакаме... :)
Активен

myzrael

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #803 -: 08.11.2009, 18:48:46 »

хора това открих в сайта на НВУ

От 16 ноември 2009 година Министерството на образованието, младежта и науката ще открие кампанията по кандидатстване за стипендии и награди за зимен семестър на учебната 2009/2010 година. В срок до 30 ноември 2009 година

целта на МОМН е да изплати стипендий и награди преди Коледа и Нова Година :) :D :D :D
Активен

Argentite

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
  • "Do the noble thing."
Re:Европейски стипендии
« Отговор #804 -: 08.11.2009, 19:08:52 »

Ох, звучи твърде хубаво за да е истина, но май от 16 ще се редиме с маски пред Соц.-битови въпроси, а? :)
Активен

shushi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
Re:Европейски стипендии
« Отговор #805 -: 10.11.2009, 10:23:22 »

мисля, че ще изчакат да подадем документите за нормалните и първата седмица на декември ще подаваме за европейските. А да ви попитам някой да е чувал за някакво увеличение на стипендиите - нормалните имам предвид. Понеже нещо ми се върти в главата за успех 6.00- 160 лв, а за по-нисък-120 лв на месец. Аз ли съм се объркала нещо или не. Някой май ми беше казал така, но прав ли е бил....
Активен

Argentite

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
  • "Do the noble thing."
Re:Европейски стипендии
« Отговор #806 -: 10.11.2009, 11:24:34 »

Тогава трудът ни ще бъде признат почти колкото "истинска" работа :) Чудесно звучи, но нямам идея, само надежди.
Активен

Nuingiliath

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
  • You shall not...
Re:Европейски стипендии
« Отговор #807 -: 12.11.2009, 18:13:21 »

Срокът за подаване на европейските стипендии ще бъде от 16.11 до 30.11. Ще се подават по електронен път и няма да има нужда да се подават на ръка. Преди 16-ти ще излезе информация на кой Internet адрес трябва да си попълваме формулярите.
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Европейски стипендии
« Отговор #808 -: 13.11.2009, 09:02:27 »

Активен
С. Цветков

N.Winterblack

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 113
  • :):):)
Re:Европейски стипендии
« Отговор #809 -: 13.11.2009, 11:35:09 »

А студентите първи курс могатли да кандидатсват/ Ако да успеха от изпитната оценка ли се взема
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Европейски стипендии
« Отговор #810 -: 13.11.2009, 13:46:12 »

Студентите от първи курс неможе да кандидатстват за евро стипендия. Те ще кандидатстват след 1вия семестър. В сайта ясно е описано кой има право да взима.
Активен
С. Цветков

shushi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
Re:Европейски стипендии
« Отговор #811 -: 13.11.2009, 15:42:25 »

нещо тука не ми се вижда както трябва. Защо тогава инспекторката ни предупреди да си носим по 2 молби - една за нормалната и една за европейската. Плюс това трябва да има нейния подпис и печат, че е проверила успеха. Ако се попълва в интернет и се праща нещо по интернет ще има много недоразумения, да не говорим че ако тръгнат да проверяват 1 по 1 за успеха.... ще мине сигурно година. И аз разбрах че на 16-ти ще започне подаването, но чакат да им пратят европейския формат за молба.
Активен

myzrael

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #812 -: 13.11.2009, 15:45:03 »

даа наистина интересно това с подаването но имаше част от текста която гласи:че декларациите се носят във висшето учебно заведение до 1.12.09г. Значи хем ги подавам и чрез интернет хем разпечатваме и носим.Странно.Някой ако го разбира по-добре нека сподели.Или имат впредвид както миналата година беше?
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Европейски стипендии
« Отговор #813 -: 16.11.2009, 12:28:02 »

Вече можем да подаваме за европейски стипендии,има линкове във сайта на ПУ,само сега излиза въпроса достатъчно ли е по интернет да се подадат(трябва ли да се редим на опашки с разпечатани молби?)След попълването и подаването на формуляр чрез настоящата интернет страница, формулярът се разпечатва, подписва от студента и се подава във висшето училище в определеното звено не по-късно от 1.12.2009 г. -Това намерих,как се изчислява успеха като по някои предмети имаме сбор от два предмета -обща оценка,ужасно обърквам се,май най- лесно инспекторките ще изчислят успеха!
 А на този въпрос някой ще ми обясни ли какво да отговоря?Получавали ли сте стипендия по реда на ПМС 90 през предходния семестър?
Успех на всички  :wink:
« Последна редакция: 16.11.2009, 12:36:28 от Eli83 »
Активен

Trainer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Европейски стипендии
« Отговор #814 -: 16.11.2009, 13:25:57 »

Има ли накъде публикуван документ (или друга информация), в който се посочва дали магистрите редовно обучение, както и магистрите редовно обучение по ДЪРЖАВНА ПОРЪЧКА имат право да получават стандартни стипендии или европейски стипендии?
Доколкото разбирам от закона за висшето образование http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/documents/law/zkn_vo.pdf всеки университет сам решава дали да дава стипендии за магистрите или не. Какво е решил нашият?
Активен

desindra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Европейски стипендии
« Отговор #815 -: 16.11.2009, 13:31:46 »

Колеги, някой случайно вече запознат ли е с реда на подаване на документи за евростипендиите. в сайта достатъчно добре е обяснено как се попълва формуляра и т.н., но оттам нататък, ставайки въпрос за "определеното звено", се обърквам тотално...1во инспектор и 2ро Капка или пък само Капка?! То не че при нея опашките не са огромни заради редовните стипендии...тъкмо се радвах, че минах поне през този ад  :s: пак ли ще трябва да се редим като грешни дяволи и да чакаме с часове пред 133??? моля някой ако има яснота, да сподели!
благодаря предварително и успех на всички в класирането!
Активен
aide sys zdrave!

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Европейски стипендии
« Отговор #816 -: 16.11.2009, 14:22:05 »

Трайнер можеш да подадеш ако не си 1 семестър четох го одеве ще дам линк...
  Ето го- втория въпрос е такъв :http://eurostipendii.mon.bg/?m=6
Десиндра при всички положения се минава първо при инспектор за бала,ако си го знаеш твърдо и сигурно тогава май направо при Капка,но те ги сверяват после да няма разлика?Аз ще си ида първо при инспектор,но пък миналата година за евростипендии не помня трябваше ли неин подпис  :mmm:
« Последна редакция: 16.11.2009, 14:24:57 от Eli83 »
Активен

myzrael

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #817 -: 16.11.2009, 15:32:41 »

А на този въпрос някой ще ми обясни ли какво да отговоря?Получавали ли сте стипендия по реда на ПМС 90 през предходния семестър?
Успех на всички  :wink:

ПМС = Постановление на Министерски съвет. Става дума за това получавал ли си европейска стипендия през някой от предходните семестри.

така поне 1 е обяснил във форума на СУ
Активен

Boyana89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Европейски стипендии
« Отговор #818 -: 16.11.2009, 15:33:55 »

Значи аз разбрах следното: Правиш си регистрация в http://eurostipendii.mon.bg/ , попълваш формуляра за стипендии, след това  " от 17.11 до 1.12.2009 г. разпечатаните и подписани от студените формуляри ще се подават във висшето училище; " т.е. при Капка  :-)
А за "Получавали ли сте стипендия по реда на ПМС 90 през предходния семестър?" => http://im.cablebg.net/clients/pms90-00.htm или на кратко казано взимали ли сте стипендия миналата година.
Ако съм разбрала грешно казвайте  :wink:
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Европейски стипендии
« Отговор #819 -: 16.11.2009, 16:03:03 »

Е че те много лесно могат да видят дали си получавал,нали им е в компютъра всичко  :roll:

Аз си спомням, че миналата година като попълних Формуляра ходих при инспектораката и тя ми нанесе успеха и се подписа, а ибан даваха в студентска информация,сега от къде да го търся май ще се ходи и до банката,като не си го записах  :?
Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 88   Нагоре