argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 88   Надолу

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332570 пъти)

no name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Европейски стипендии
« Отговор #940 -: 06.01.2010, 15:49:55 »

И аз да попитам .... като си откривах сметка ми казаха , че картата не трябва да стои празна , ако не преведат парите скоро трябвало да си вкарвам аз пари .... някой знае ли в какъв срок блокират каритите ако са празни , тъй като нямам намерение да се занимавам да вкарвам пари
Toва са пълни измислици, няма такова нещо !
Активен

karamanska89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Европейски стипендии
« Отговор #941 -: 06.01.2010, 15:52:32 »

Преди 2 дни бях писала на и-меила за въпроси eurostipendii@mon.bg,дали ВУЗ-овете представят документ,че са преведени парите?Днес ми отговориха,че те наистина представят такъв документ,но не става ясно до кога те трябва да го представят.Изпратих и още едно запитване с това , защо не изведат статистика с това  кои ВУЗ-ове вече са превели парите и още изразих мнение,че от това забавяне някой най-вероятно ще бъде облагодетелстван( примерно от лихвите,ако парите са вложени на едномесечен депозит) :headbang:
Активен

SheLLia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Европейски стипендии
« Отговор #942 -: 06.01.2010, 16:05:49 »

И аз да попитам .... като си откривах сметка ми казаха , че картата не трябва да стои празна , ако не преведат парите скоро трябвало да си вкарвам аз пари .... някой знае ли в какъв срок блокират каритите ако са празни , тъй като нямам намерение да се занимавам да вкарвам пари
Toва са пълни измислици, няма такова нещо !

Днес като си взимах картата това ми каза жената , която ме обслужи "Картата сега е активирам , но не трябва да стои празна" и аз казах , че ще изчакам да преведат парите , ако това не стане скоро ще трябва аз да внеса някаква сума , за да не я закрият. Не знам , явно само на мен така са ми казали :)
Активен

John

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #943 -: 06.01.2010, 17:00:16 »

До колко време трябва да се вкара нещо в картата, че да не се закрие? Тези, които имаме картите от около месец да не ни закрият сега точно картите  :-D И не би ли трябвало преди закриване да се получи някакво известие или де да знам и аз...
Активен

SheLLia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Европейски стипендии
« Отговор #944 -: 06.01.2010, 17:21:13 »

Ами и аз това исках да разбера ... накой дали има идея какъв е срока или поне кога ще превеждат наградите.Аз поне мойта неска я взех и ще изчакам до края на месеца ако не преведат нищо ще трябва да внеса сигурно .... не знам и аз, ама много ще е тъпо да ни ги закрият
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Европейски стипендии
« Отговор #945 -: 06.01.2010, 17:37:04 »

Колеги, дори и да ви закрият картите, ще Ви отворят нова сметка по която да ви преведат парите за които сте се класирали. Не им наливайте пари в гушките. Като я закрият, след това ще открият нова, като им е такава системата.
Активен
С. Цветков

SheLLia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Европейски стипендии
« Отговор #946 -: 06.01.2010, 17:41:07 »

Оо изобщо няма да се занимавам да ходя да внасям пари и т.н. ако искат да превеждат.Трябва ли да взимат пари , няма никакви проблеми ... тръгнат ли да дават започват разправиите ...
Активен

shushi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
Re:Европейски стипендии
« Отговор #947 -: 06.01.2010, 19:04:12 »

Колегата е прав, че проблема е локален, а не глобален. Не може да се обвинява МОН, при положение че има университети с преведени стипендии. Проблемът е при нас, но дали е в банката или е от университета - работата е мътна. Обаче много ме е яд за студентите дето наистина имат нужда от тези пари, защото познавам хора, които едвам се издържат по тези общежития и разчитат на тези пари :(
Активен

realist 19

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Европейски стипендии
« Отговор #948 -: 06.01.2010, 19:17:24 »

Проблемът не е локален, защото колеги, които са се обадили на МОН им било потвърдено, че пари на ПУ не са приведени(към дата 4.01.2010).Това стана ясно и от по-горните постове.Няма какво да се самонавивате.Ако по сметка на ПУ са приведени пари за стипендии, няма начин ПУ да използва парите по друг начин.
Единственото тъпо нещо е, че служителите на ПУ не дават никаква информация и не са наясно по въпроса
Активен
Истината е само една,но и

isojama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Европейски стипендии
« Отговор #949 -: 06.01.2010, 19:25:35 »

колеги аз съм от Русенския Университет и смея да кажа че при нас е пак същото.Все още нямам пари в сметката и нз кога ще ги пуснаят..
Активен

John

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #950 -: 06.01.2010, 19:50:12 »

Някой да даде email адреса на МОН, където отговарят за Европейските стипендии и да има пратим няколко писма. Ако не им досаждаме имам чувството, че никога няма да ги изплатят  :-D
Активен

SheLLia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Европейски стипендии
« Отговор #951 -: 06.01.2010, 20:00:49 »

eurostipendii@mon.bg  :) аз вече пратих
« Последна редакция: 06.01.2010, 20:03:00 от SheLLia »
Активен

drago876

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Европейски стипендии
« Отговор #952 -: 06.01.2010, 20:41:04 »

Току що и аз изпратих едно запитване. Наистина е добре да им дадем малко зор, за да свършат някаква работа. Давайте да ги залеем с писма :?
Активен

John

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #953 -: 06.01.2010, 20:42:28 »

Пратих и аз. Дано постигнем някакъв резултат!
Активен

isojama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Европейски стипендии
« Отговор #954 -: 06.01.2010, 21:31:47 »

И аз пратих току що :)
Активен

Jupiter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Европейски стипендии
« Отговор #955 -: 07.01.2010, 00:22:55 »

И аз да попитам .... като си откривах сметка ми казаха , че картата не трябва да стои празна , ако не преведат парите скоро трябвало да си вкарвам аз пари .... някой знае ли в какъв срок блокират каритите ако са празни , тъй като нямам намерение да се занимавам да вкарвам пари
Toва са пълни измислици, няма такова нещо !

Днес като си взимах картата това ми каза жената , която ме обслужи "Картата сега е активирам , но не трябва да стои празна" и аз казах , че ще изчакам да преведат парите , ако това не стане скоро ще трябва аз да внеса някаква сума , за да не я закрият. Не знам , явно само на мен така са ми казали :)
Аз като ходих да си взимам картата ми се скараха, че стояла при тях 6 месеца. => спокойно колежке, никой няма да закрие картата в близки срокове от време  :wink:
Активен

samsung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #956 -: 07.01.2010, 00:29:59 »

Май е по-добре писмата да бъдат разпратени по вестници и ел.медии!Струва ми се,че само това би активирало разни министри,ведомствени ръководители  и такива на разни програми....А как ли биха реагирали от ЕС,ако разберат как се оперира със средствата им ???
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Европейски стипендии
« Отговор #957 -: 07.01.2010, 00:43:47 »

боже да не си мислите че ЕС не знае какви боклуци ни управляват? :-)
Активен
Всичко е любов

samsung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #958 -: 07.01.2010, 09:24:30 »

Сигурно знаят,но сега управляващите постоянно се мъчат да доказват колко били различни от предходните,как си вършели работата,как европартньорите им ВЯРВАТ .........
 Стана време да получим и втория превод от еврофонда,а ние не сме видели и първия  :s:
добре,че поне от ПУ ни дадаха навреме онези 3 стипендии преди 8-ми декември
Активен

SheLLia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Европейски стипендии
« Отговор #959 -: 07.01.2010, 13:58:08 »

"eurostipendii <eurostipendii@mon.bg>
Вашето съобщение е прочетено на 07 Януари 2010 г. 09:04:07 (GMT+02:00) Хелзинки, Киев, Рига, София, Талин, Вилнюс."

..... но отговор няма   :evil:
Активен
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 88   Нагоре