argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос относно прием 2008  (Прочетена 1061 пъти)

cnek

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Въпрос относно прием 2008
« -: 07.04.2008, 13:55:33 »

Здравейте !
Имам интерес към този университет и от инфо-то на сайта не успях да получа пълна информация относно кадидастването.... учил съм в икономическия университет в БУРГАС и сега също мисля че искам да уча икономика ... но по какво е изпитът... Български нооо ... какво ? Тест ли е ? АКо може някой д да ми поясни ще съм много благодарен ... а и тъп е въпросът но ... как стоят нещата с приема лесно ли е трудно ли е ? изпитът сложен ли е ?
Мерси предварително !
По-здрави  :wink: 8-) :#1: :#4: :#4: :#4:
« Последна редакция: 07.04.2008, 14:13:01 от cnek »
Активен

mariaspasova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Въпрос относно прием 2008
« Отговор #1 -: 07.04.2008, 14:54:09 »

Ако говориш конкретно за изпита по Български- да тест е поне така беше през 2007. За теста се изисква граматическа подготовка - подчертаване на верни/грешни думи, текст, който трябва да редактираш и есе 1-2 страници по зададена тема.
А иначе във ФИСН можеш да кандидатстваш и с история, география, за МИО трябва и език, но там мисля че се разработва тема.
Купи си наи-добре справочника в него всичко е обяснено, има примерни тестове, както и конспекти за всички изпити и литература, по която да се готвиш за изпитите.
Активен

cnek

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Въпрос относно прием 2008
« Отговор #2 -: 07.04.2008, 17:01:13 »

Но за ФИСН мога и с тест по Български така да разбирам ... а като слушам какво ще включва този тест, май хич не е тест . . .
Споделете мнения относно приема понеже нямам много добра диплома ... да знам за какво става дума все пак (понеже не съм от Пловдив и съм слабо запознат)
Активен

mariaspasova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Въпрос относно прием 2008
« Отговор #3 -: 08.04.2008, 08:38:51 »

Да конкретно за ФИСН можеш да кандидатстваш с тест по Български за специалностите Маркетинг, Стопанско управление и Макроикономика.
Относно приема да ти кажа седни и се подготви имаш време. Миналата година моя позната влезе на трето класиране в третата по ред желана специалност, а имаше 5 на изпита по Български.
Активен