Факултети > Факултет по икономически и социални науки

Маркетингът-това е всичко!!!

(1/3) > >>

AIESEC Plovdiv:
Здравейте,колеги!!!
Исках да препоръчам на колегите от нашият Факултет два интересни сайта,на които пападнах,и където,хората,интересуващи се от новостите и принципите в Маркетинга,могат да открият много полезни неща:

www.marketingavenue.net

www.bam.bg - това е сайта на Българската Асоциция по Маркетинг

Искам специално да поздравя колегите маркетолози и да им споделя на нещо интересно,на което пападнах....Профилът на един Маркетолог....

Девиз: "Маркетингът - това е всичко!!".
А съвсем скоро разбрах и каква е  първата мисъл след ставане на един маркетолог: "Neskafe ,утре пак кафе!"
Втора мисъл преди ставане: "Какво да променя днес?"

Типичният ни ден: -просто няма такъв! Всеки ден е различен и уникален, изпълнен с творчество.Това е прекрасното на живота-да е пълен с разнообразие!Не мога да разбера хората,които мразят промените и предзвикателствата.Че какъв е смисълът на живота да си върви като старографски рефрен,който знаеш наизуст и не може да внесеш поне малка частица от красотата на Вселената,в която живеем?

Виждане за живота - пазар,на който най-важното е да се позиционирам като звезда от матрицата на БКГ.За тази цел трябва да умея да виждам невидимото.Едва тогава ще мога да направя невъзможното.Трябва да бъда №1 във всичко,с изключение на посредствеността.
Цели на живота: Винаги се намират!

Стратегия на живота: Четирите елемента на маркетинговия микс:

Продукт-трябва да бъда най-необходимия човек в обкръжаващия ме свят!
Цена - да не бъда нито прекалено скъп, нито прекалено евтин,знам си цената!
Пласмент - да бъда където трябва и когато трябва,за да не бъда когато потрябва,там където не трябва!
Промоция - обичам да съм приятна изненада за хората около мен!Добрият имидж не е даденост,а се гради всеки миг от живота! Не бива да заспивам!

Това,което най-много мразя: Да си губя времето!!!
Това,което най-много правя: Губя си  времето!!!
Това,което най-много обичам: Да живея в бъдещето!
Това,което никога не правя: Да живея в миналото!!!

Съвет,който бих дал на всеки - Не пази за себе си онова,което не можеш да задържиш,а го дай за това,което не можеш да изгубиш!!!


Поздрави на всички колеги от Факултета и не забравяйте....Търсете предизвикателствата на живота си!!!


Яница Дернева
спец."Маркетинг", Втори курс
www.destination-europe.hit.bg
www.md-bulgaria.net
www.aiesec.org/bulgaria

BoFFo:
Промяните не означават творчество,понякога са точно обратното...защо да променяме нещо което работи добре,ествествено с промяната може да го подобрим,но може и да го погубим  :wink:

Маркетингът е хубава част от всичкото! :wink:

AIESEC Plovdiv:
Хех,напълно си прав,колега:)
Понякога всички имаме нужда просто да наблюдаваме и анализираме света около себе си...да не го променяме,нито разрушаваме...просто,защото имаме нужда от него.....

Знаеш ли,наскоро прочетох нещо,което ми направи огромно впечатление и сега с удоволствие го споделям.....Животът е това,което ни се е случило,докато сме правили планове за нещо друго......


Затова,всяка наша промяна е само в нас.....



Поздрави, и многоооо усмивки:)))))

Хакуна Мататааааа!!!


П.С.
Една моя любима песничка 
http://www.virgin.net/music/musicvideos/jamesblunt_yourebeautiful_hi.html

koliovez:
хакуна Матата  :rock:

Но номера и интресната част е не да променяш на сляпо ,а да "ръгнеш" с маркетинговия мискер там,където трябва хихи. :wink:

AIESEC Plovdiv:
хейййййййййй,
колеги я дайте да си направим един клуб на маркетинга:)))))))
Тъкмо ще си обменяме нови идеи и неща,които сме прочели или видялиии:))))
Май  вече е време да се осъзнаем какво,защо и как учим....
Че както виждам в университета май мислят,че преподаването е една диктовка без край:((((

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия