argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Психология-дайте повече инфо  (Прочетена 1610 пъти)

desinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Здравейте
Сега завършвам специалност право в ПУ,но много бих искала да завърша и второ висше психология.
Интересува ме има ли начин след като завършвам едно висше в ПУ второто-психологията-да го изкарам по-бързо или всичко трябва да си мине по редовния начин-кандидатствам,приемат ме,уча си 5 години..
Много ви моля ако имате някакво инфо да споделите.
Освен това и друго да ви питам..без да ми се смеете. :hihi:Какво всъщност може да работи психологът?!Все пак това не е медицинска специалност.. :roll:Може ли примерно психолог да си направи кабинет и да приема пациенти?Специалността ми е интересна,но нямам информация за нея.Ако някои маалко ми обясни..благодаря! :y:
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Психология-дайте повече инфо
« Отговор #1 -: 15.10.2009, 02:21:13 »

Колежке много интересен въпрос. Какво работи психолога? Значи , като завършиш Психология можеш да работиш както и като завършиш Право.Две  са възможностите:1) ако си на държавна работа-примерно училищен психолог по цял ден разговаряш с ученици и  родители срещу заплата на един учител плюс още 24 лева като специалист.Ако си на частно тоест имаш кабинет чакаш по цял ден някой да дойде и да си разговаряте срещу 20 лева кеш.Дали ще имаш клиенти това е подобно да имаш адвокатски офис и да чакаш клиенти.Ако имаш име може да си докарваш добри доходи и от двете специалностти,ако си посредствена   тогава участваш в някакъв конкурс за държавна работа и цял живот се на държавна заплата. Всичко от теб зависи, но ако сега се дипломираш като юрист за 4-5 години ще се утвърдиш, но ако ти се учи , нищо не ти пречи да учиш, ти си на ход!ПС и Психологията е 4 години -бакалавър , правото и славянската филология са по 5год.-магистър Желая ти успех!инж. Марин Янков 5 курс, Право ,ПУ
« Последна редакция: 15.10.2009, 02:25:58 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

Everlast

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
Re:Психология-дайте повече инфо
« Отговор #2 -: 15.10.2009, 18:40:11 »

без магистратура за никъде не си, само с бакалавър почти нищо не можеш да станеш, затова се и замисли дали си заслужава 6 години почти, след като си завършила право :) успех!
Активен
Я - солдат, недоношенный ребенок войны...