argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Неизплатени стипендии  (Прочетена 3260 пъти)

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Неизплатени стипендии
« -: 16.03.2011, 18:32:05 »

СЪОБЩЕНИЕ – СТИПЕНДИИ ИЗПЛАЩАНЕ

Уважаеми колеги студенти,

Във връзка със стипендиите по ПМС 90 и по специално тези, които имат предимство - Кръгли сираци, инвалиди с ТЕЛК над 70%,  студенти с двама родители с ТЕЛК над 70%, студенти с един родител, който е инвалид над 70%, студентки-майки с деца до 6 години   и   чужденци   приети   по  постановления   на МС 103 и 228,


СА ЗАДЪЛЖЕНИ ДА ПОДАДАТ УВЕРЕНИЕ ЧЕ СА РЕДОВНИ СТУДЕНТИ В ПУ "ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ" В СТАЯ 133, СОЦИАЛНО-БИТОВА КОМИСИЯ.
Студентите които не са подали уверение в 133 стая, няма да им бъде начислена стипендия.
Активен
С. Цветков

fossil

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #1 -: 16.03.2011, 18:53:04 »

Някой може ли да ми каже дали днес са изплатени стипендии. Моля, ако някой е проверил да каже.
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #2 -: 17.03.2011, 15:04:26 »

Подали сме ,ама стипендии няма  :mmm: Ако може също така да се предвиди тези групи да подават в един срок, а останалите в друг срок,някои майки са длъжни да чакат цялата тази опашка за да подадат едно уверение.... :?
Активен

Norchella

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #3 -: 17.03.2011, 16:36:40 »

стипендиите за месец март са преведени  :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: 8-)
Активен

FEarBG

  • Гост
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #4 -: 17.03.2011, 17:25:03 »

Ще ми извинявате, ама вече в много ми идва филма с тия стипендии. До момента с одобряването уж всичко беше ясно. След това изрично питах в 133 каква е процедурата след като са те одобрили т.е. от мен какво се изисква, трябва ли да давам някакви документи и трябва ли да правя изобщо нещо. Думите им бяха буквално "Изкарваш си карта на УниКредит Булбанк и това е." Изкарах си онзи ден с идеята, че въпроса вече е приключил и сега това... В какъв срок трябва да го подавам, за абсолютно всички ли се отнася, тъй като аз не съм от "специалните" случаи и от къде да я търся тая бележка ?
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #5 -: 17.03.2011, 18:01:07 »

Спокойно,щом не сте от тези изброени по-горе,ще имате стипендия ако сте се видели в списъка с класирани :wink:
Активен

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #6 -: 17.03.2011, 19:52:35 »

И мен ще ме извините за думите ми, но и на мен ми писна филма със стипендиите...

И този семестър се класирах за стипендии, вероятно ще се класирам и за европейски, не се оплаквам.

Оплаквам се от правилата за класиране. Разбирам, че доходът не играе почти никаква роля, но когато мои приятели разбраха, че в ПУ горна граница няма, но има долна граница за минимален доход от 75 лева се спукаха от смях и последваха едни квалификации за университета... В другите университети има горна граница за дохода от примерно 400 лв на член от семейството, само в нашия имаме долна граница, но не и горна и това не ме интересуваше особено до днес.

Днес прегледах, че най-ниският успех в списъците е 5,30. Видях и че хора с доход от 1200 на ЧЛЕН от семейството са класирани за стипендии. Чудя се за кого са по-нужни тези стипендии, за студент с успех 5,29 и месечен доход 100 лв (който не се е класирал) или за студент с месечен доход на член от семейството 1200 лв, той едва ли ще усети липсата на 80 лв.

Просто липсва всякаква логика и ми се повръща от това...

ПП БРАВО на младите майки, че са решили да учат, но нека да не използват децата си за извинения, за да не чакат на дългите опашки като нормалните хора, които са без привилегии.
« Последна редакция: 17.03.2011, 19:58:55 от munroe »
Активен

g0g1nc370

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
  • Международни икономически отношения
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #7 -: 17.03.2011, 20:50:03 »

И мен ще ме извините за думите ми, но и на мен ми писна филма със стипендиите...

И този семестър се класирах за стипендии, вероятно ще се класирам и за европейски, не се оплаквам.

Оплаквам се от правилата за класиране. Разбирам, че доходът не играе почти никаква роля, но когато мои приятели разбраха, че в ПУ горна граница няма, но има долна граница за минимален доход от 75 лева се спукаха от смях и последваха едни квалификации за университета... В другите университети има горна граница за дохода от примерно 400 лв на член от семейството, само в нашия имаме долна граница, но не и горна и това не ме интересуваше особено до днес.

Днес прегледах, че най-ниският успех в списъците е 5,30. Видях и че хора с доход от 1200 на ЧЛЕН от семейството са класирани за стипендии. Чудя се за кого са по-нужни тези стипендии, за студент с успех 5,29 и месечен доход 100 лв (който не се е класирал) или за студент с месечен доход на член от семейството 1200 лв, той едва ли ще усети липсата на 80 лв.

Просто липсва всякаква логика и ми се повръща от това...

ПП БРАВО на младите майки, че са решили да учат, но нека да не използват децата си за извинения, за да не чакат на дългите опашки като нормалните хора, които са без привилегии.

накрая това за майките много тъпо изказване
Активен

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #8 -: 17.03.2011, 21:37:24 »

Ми не виждам нищо тъпо.
Примерно майка ми не е молила за специално отношение, само защото е била самотна майка, а вкъщи са я чакали 2 шест годишни деца...

Не искам да засягам някого и не искам да прозвучи злобно.
« Последна редакция: 17.03.2011, 22:03:51 от munroe »
Активен

VMladenov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #9 -: 18.03.2011, 19:32:55 »

И мен ще ме извините за думите ми, но и на мен ми писна филма със стипендиите...

И този семестър се класирах за стипендии, вероятно ще се класирам и за европейски, не се оплаквам.

Оплаквам се от правилата за класиране. Разбирам, че доходът не играе почти никаква роля, но когато мои приятели разбраха, че в ПУ горна граница няма, но има долна граница за минимален доход от 75 лева се спукаха от смях и последваха едни квалификации за университета... В другите университети има горна граница за дохода от примерно 400 лв на член от семейството, само в нашия имаме долна граница, но не и горна и това не ме интересуваше особено до днес.

Днес прегледах, че най-ниският успех в списъците е 5,30. Видях и че хора с доход от 1200 на ЧЛЕН от семейството са класирани за стипендии. Чудя се за кого са по-нужни тези стипендии, за студент с успех 5,29 и месечен доход 100 лв (който не се е класирал) или за студент с месечен доход на член от семейството 1200 лв, той едва ли ще усети липсата на 80 лв.

Просто липсва всякаква логика и ми се повръща от това...

ПП БРАВО на младите майки, че са решили да учат, но нека да не използват децата си за извинения, за да не чакат на дългите опашки като нормалните хора, които са без привилегии.
аман от комуняги
Активен

n0_m0r3_pa1n

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #10 -: 18.03.2011, 19:57:27 »

Ще ме извинявате ама нима мислите, че записаните пари значат, че толкова влизат в семейството ? Имате включени данъци, осигуровки, 1 или 2 кредита и какво остава от 350-400 лв на човек ? Да кажа ли... нищо.. Който иска пари трябва да си мръдне задника, за да ги получи, а не да казва: мама и тати взимат малко пари, защото тези пари се вадят от нас студентите, а мама и тати нямат участие :) Ако ме питате доход дори изобщо да не се гледа.. нека студентът вади парите със знанията си :)
« Последна редакция: 18.03.2011, 19:59:46 от n0_m0r3_pa1n »
Активен
I GOT IT

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #11 -: 18.03.2011, 20:50:05 »

Ако ще и 2000 лв. да ми е доходът на член от семейството, щом имам отличен успех, ще си взимам стипендия, защото, извинете ме за израза, съм си спукала з****ка от учене и това е една от малкото форми, удовлетворяващи труда, който съм положила в този университет. Запазете си неаргументираните изказвания за други теми !!!! :-X
Активен

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #12 -: 18.03.2011, 22:26:46 »

Подозирам, че ви е трудно да си преставите следното: студент, скъсал се от учене с успех 6.00 и месечен доход 74.99 (ах тази гадна безработица) няма да може да помогне на семейството си, защото всеки с доход под 75 лв на човек автоматично се отхвърля. Именно поради това всеки, който чуе за тези УНИКАЛНИ критерии се побърква от смях и се чуди що за долнопробен университет е това.
« Последна редакция: 18.03.2011, 22:39:19 от munroe »
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #13 -: 18.03.2011, 23:00:48 »

Ако ще и 2000 лв. да ми е доходът на член от семейството, щом имам отличен успех, ще си взимам стипендия, защото, извинете ме за израза, съм си спукала з****ка от учене и това е една от малкото форми, удовлетворяващи труда, който съм положила в този университет. Запазете си неаргументираните изказвания за други теми !!!! :-X

Да така е, а по закон се определя стипендията да се отпуска по доход и успех.
Активен
С. Цветков

n0_m0r3_pa1n

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #14 -: 19.03.2011, 08:50:30 »

Подозирам, че ви е трудно да си преставите следното: студент, скъсал се от учене с успех 6.00 и месечен доход 74.99 (ах тази гадна безработица) няма да може да помогне на семейството си, защото всеки с доход под 75 лв на човек автоматично се отхвърля. Именно поради това всеки, който чуе за тези УНИКАЛНИ критерии се побърква от смях и се чуди що за долнопробен университет е това.
Затова казах, че е най-добре без доход. :) Не знам дали сте смятали, но при нас този доход, който се взима качва максимум 1,5 точки (май толкова беше) към общите. Това е общо взето едно нищо, така че пак се набляга на знанията. А това за минималния доход ще ме извинявате ама на мен пък ми писна с това. За общежитията има хора, които вадят по 50 лева на човек. Аз съм пълен с познати, чиито родители вадят много повече от декларираните пари, но понеже нямат трудов договор и ги взимат чисти и доходът им излиза по-малък. И така хора декларирали доход по 50 лева всъщност имат доход с 1 нула още. Не оправдавам никой, защото наистина е глупаво, но пък и българинът трябва да се научи да работи на договор и да се осигурява.. Мисля, че в училище беше добре измислено.. за социална стипендията - толкова, за отличници - толкова. :) Все пак е лично мнение :)
Активен
I GOT IT

VMladenov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #15 -: 19.03.2011, 23:05:13 »

Подозирам, че ви е трудно да си преставите следното: студент, скъсал се от учене с успех 6.00 и месечен доход 74.99 (ах тази гадна безработица) няма да може да помогне на семейството си, защото всеки с доход под 75 лв на човек автоматично се отхвърля. Именно поради това всеки, който чуе за тези УНИКАЛНИ критерии се побърква от смях и се чуди що за долнопробен университет е това.
С такъв доход не мисля, че има живи хора, още по-малко студенти в ПУ. Стига сме се правили на умряли лисици, да се изкараваме черковни мишки, едва ли не. Държавата предполагам е виновна за всичко.
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #16 -: 20.03.2011, 10:10:31 »

Това за майките не го разбрахте,те имат да подадат само едно листче уверение,не е нужно да чакат на тази опашка.... но както и да е,не всяка майка може да седи 5 часа да чака ред докато вкъщи я чакат деца :-D нито прережда някой ,нито прекъсва процеса,просто е необходимо  да се знае или да има определен час и ден за тях,не само за майките.... а и другите в групата :y: :wink:
Активен

vvessy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #17 -: 20.03.2011, 15:58:02 »

По какъв път се изплащат стипендиите ?
Активен

FEarBG

  • Гост
Re:Неизплатени стипендии
« Отговор #18 -: 20.03.2011, 19:15:10 »

Според мен фундаменталната идея на всички форуми, както и на този тук, е човек да получава информация от горе-долу сигурен източник. Казвам горе-долу, защото знаете как е. Онзи казал, този недочул, третият обобщил и примерно накрая човек ходи да си вади карта на уни кредит от банката, пък то университета вършел тази работа. :-D Особено ако чакаш на опашка там, а след това филмираш около пет-шест човека, че и те трябва да ходят, става много весело ^^ Това като субективна информация, така да се изкажа, да ми олекне на душата.  8-) Хубаво, ама гледам, че не съм само аз (с олекването). Примерно колегата "munroe". Едва ли някой ще тръгне да спори с него относно простотията с минималните 75 лева. То се видя, че много "умници" имаме в образователната система, някакъв флуд, в не знам си коя тема, в еди кой си форум едва ли ще им натежи на съвестта и ще ги накара евентуално да променят нещо. Така че 90 % от всички тези изказвания тука са с личен мотив и без конкретен логичен замисъл (освен олекването :)) Това с майките - същата история. Най-обичам да видя мърморковци, които чакат на опашка и се дразнят на всеки който ги прережда. И хем се дразнят, пък накрая нищо не правят. Мен до сега защо никой не ме е прередил, без мое съгласие ? (реторика, за да централизирам върху това, че всичко е субективно и зависи как ти сам си го направиш) Аз лично съм се пререждал доста, признавам си. Защото мога и знам как, не че това ме оправдава... Ако дадена млада майка иска да мине пред мен, ще и позволя. Човечно е... Това всичко го редя с идеята барем някой се усети, че вече нещата не са толкова до принципи и идеали, а дали ти сам можеш да се оправяш или не. Това е, нищо сложно...

По какъв път се изплащат стипендиите ?
Както вече по-горе казах, университета ти вади карта на уни кредит и там ти превеждат парите.
Активен