argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16   Надолу

Автор Тема: Българска филология  (Прочетена 67241 пъти)

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #100 -: 17.05.2008, 11:01:21 »

Благодаря за забележката, колега  :y:  Приема се  :-)

Отбелязах вече, че моите разсъждения не означават, че това наистина е така, затова нека някой по-вещ да се включи.
Аз изхождам от етимологията на думичката "бива", приемам всякакви поправки-все пак и аз искам да науча нещо повече (пусто любопитство)  :roll:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

sisilcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re:Българска филология
« Отговор #101 -: 10.06.2008, 01:06:11 »

Здравейте, аз все още не съм студентка, но често нощем си мечтая за това!  :blush: Исках да ви попитам вие с какви оценки влязохте в тази спецялност!? :headbang:
Активен
Радвай се на живота! Един ден настоящето ще е доброто старо време, което много ще ти липсва! ;)

ironmaiden

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Българска филология
« Отговор #102 -: 10.06.2008, 10:42:13 »

Здравей, обикновено оценка в порядъка на 5.10- 5.50 би ти била достатъчна за успешен прием във въпросната спецИАлност!
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #103 -: 10.06.2008, 10:45:40 »

момичетата обикновено влизат с литературата-оценка 5 по принцип стига, при момчетата има шанс и с български език да влезнат-пак около 5
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

sisilcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re:Българска филология
« Отговор #104 -: 10.06.2008, 19:17:26 »

Мерси много! Надявам се да стане чудо  :roll: Ще се явявам в събота на предварителния по литература и се притеснявам за последната част от изпита  :blush: ..не се чувствам подготвена за вцички произведения.. Стискайте палци! :s:
Активен
Радвай се на живота! Един ден настоящето ще е доброто старо време, което много ще ти липсва! ;)

sisilcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re:Българска филология
« Отговор #105 -: 10.06.2008, 19:23:43 »

Олее, ама аз съм объркала думата ..  :hihi: :blush: :-X Извинявам се!
Активен
Радвай се на живота! Един ден настоящето ще е доброто старо време, което много ще ти липсва! ;)

sisilcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re:Българска филология
« Отговор #106 -: 14.06.2008, 23:53:37 »

Здравейте! Отново съм аз  :-) Исках да ви попитам дали знаете нещо по повод предварителните изпити..опфф Дали изкарват верни отговори някъде тук в сайта? ..преди да са излязли резултатите  :?
Активен
Радвай се на живота! Един ден настоящето ще е доброто старо време, което много ще ти липсва! ;)

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re:Българска филология
« Отговор #107 -: 15.06.2008, 00:13:05 »

Здравей, sisilcheto! Резултати можеш да си провериш около две седмици след изпита или на т.нар. стена на плача пред Ректората на университета, или по интернет чрез сайта на университета. Проверяваш по входящ номер или ЕГН.
Дано съм успяла да ти помогна! Успех!
Активен
Love, love and love.

sisilcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re:Българска филология
« Отговор #108 -: 15.06.2008, 00:16:59 »

Ами аз се интересувам по-скоро само от верните отговори,за да знам за себе си какво съм направила, а и чух от миналогодишна студентка, че нейните резултати излязли 5 дни след изпита  :mmm:
Активен
Радвай се на живота! Един ден настоящето ще е доброто старо време, което много ще ти липсва! ;)

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re:Българска филология
« Отговор #109 -: 15.06.2008, 01:37:10 »

Разрешават ти да си прегледаш писмената работа.
Активен
Love, love and love.

sisilcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re:Българска филология
« Отговор #110 -: 15.06.2008, 01:41:27 »

Мхм, ясно.. мерси все пак  :wink:
Активен
Радвай се на живота! Един ден настоящето ще е доброто старо време, което много ще ти липсва! ;)

Nimeria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Българска филология
« Отговор #111 -: 17.06.2008, 21:32:22 »

Добър ден! :)
Страшно много искам да уча Българска Филология и се явих на предварителен изпит по Б.Е. , обаче прочитайки едно от мненията тук , разбрах , че изпитът Българска литература се взима преди този по Б.Е. ... Наистина ли е така или и двата изпита са равнопоставени ?
Активен
Chaos Angel ~

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re:Българска филология
« Отговор #112 -: 17.06.2008, 21:42:37 »

Добър ден! :)
Страшно много искам да уча Българска Филология и се явих на предварителен изпит по Б.Е. , обаче прочитайки едно от мненията тук , разбрах , че изпитът Българска литература се взима преди този по Б.Е. ... Наистина ли е така или и двата изпита са равнопоставени ?

Спокойно :-) Двата изпита са напълно равностойни :-) Ако изкараш висока оценка, няма как да не те приемат това, което искаш :wink:
В БФ със сигурност ще те приемат, ако имаш 5 или по-висока оценка :-)
« Последна редакция: 17.06.2008, 23:07:11 от Καθαρός »
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #113 -: 18.06.2008, 07:45:53 »

оценката по литература се очетворява, а по български език се утроява. Ако си момиче е почти невъзможно да влезнеш с български език-случва се при момчетата, тъй като те се явяват повече на българския език само, а и при тях балът е по-нисък. В нашия курс имаше само 4 момчета, приети с български език.
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re:Българска филология
« Отговор #114 -: 18.06.2008, 10:19:44 »

оценката по литература се очетворява, а по български език се утроява. Ако си момиче е почти невъзможно да влезнеш с български език-случва се при момчетата, тъй като те се явяват повече на българския език само, а и при тях балът е по-нисък. В нашия курс имаше само 4 момчета, приети с български език.

Оценките и от двата изпита се упеторяват. Информацията е от тук-> http://uni-plovdiv.bg/GetResource?id=608&ln=1

П.П. Аз лично познавам доста момичета, които са влезли в БФ именно с оценката си от изпита по БЕ :-)
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #115 -: 18.06.2008, 14:05:20 »

Значии информацията ми е мноооого остаряла-съжалявам ако съм подвела някого  :blush:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

sisilcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re:Българска филология
« Отговор #116 -: 19.06.2008, 02:18:56 »

А как мислите .. имам 4.60 на предварителния по бг литератута.. За къде имам шанс? ..Имам ли изобщо? Защото ще се явя и на редовния, но ако нямам по-добра оценка какво да очаквам? :s:
Активен
Радвай се на живота! Един ден настоящето ще е доброто старо време, което много ще ти липсва! ;)

dummy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Българска филология
« Отговор #117 -: 19.06.2008, 08:47:10 »

Тази година баловете са непредвидими заради матурите. Може кандидатите да са по-малко, защото може да отидат другаде, където признават матурите. За предишните години това беше ниско (ако си момиче).  Момчетата влизаха с такава оценка в хубави специалности - напр. български и новогръцки.
Активен

Лунатик

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Българска филология
« Отговор #118 -: 19.06.2008, 11:39:09 »

Здравейте! Тази година завършвам гимназия и повече от всичко искам да ме приемат да следвам българска филология в ПУ - това е единствената специалност, която ми е в главата...  :-X За мен беше много интересно да прочета този форум, забелязах, че всички, които учат това са страшно надъхани и наистина им харесва!  :-) Бях на предварителен изпит по български, но още няма резултати, а на предварителния по литература имам 5,8. Искам мнението ви дали тази оценка ще е достатъчна за приема ми (балът ми е 34,99), защото според мен няма да е необходимо да се явявам на действителните изпити... и все пак съм неспокойна, може би защото го искам прекалено силно, за да повярвам, че вече е факт.  :-) Благодаря предварително!  :sun:
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #119 -: 19.06.2008, 20:55:36 »

и без да съм врачка мога да ти кажа, че вече си 99% там  :D поздравления за хубавия резултат и много се радвам, че ще имаме такава надъхана колежка в най-яката специалност :)
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16   Нагоре