argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: До кога ще търпим...  (Прочетена 3911 пъти)

if555

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
До кога ще търпим...
« -: 11.09.2008, 11:37:45 »

Колеги, до кога ще търпим отношението на преподаватели и администрация?!?!?!

За мен чашата преля с вчерашното отношение на доц. Кацаркова на поправката по Стопанска история. как можаха 200 човека да са точно на датата и часа, а въпросната госпожа  дори незнаеше, че има изпит?!  Да не говорим, че не е дошла никога точно за лекции или резултати от изпит.
Залата беше както обикновено недостатъчна, но за това трябваше да помисли някой, който е правил графика и да види, че датата и часа са за 10 специалности.

Къде бяха инспекторките от 5 стая /които и без това май с нищо не се занимават/ освен че се появиха на изпита и ни навикваха като стадо овце.. не е ли поне тяхно задължение да ни доставят навременна и точна информация, която да е кординирана с преподавателите?!

Нямам думи за графиците, които винаги излизат в последния момент. За доблираните часове и зали, за недостатъчните зали по време на изпити... Повечето от нас не са от града или са работещи, именно затова са предпочели тази форма на образование /магистри/, но с внезапните промени в програмата или изпитите сме изправени пред невъзможността да отриегираме достатъчно бързо предвид работодателите ни или финансовите ни възможнжсти.

Не си ли плащаме достатъчно за да получим едно добре организирано и ефективно обучение? Часовете са малко, преподавателите ни оставят на самоподготовка, да не говорим, че повечето от тях са доста изостанали от съвремените методи в педагогиката или науката. не ни се предоставят никакви материали - литература /поне в библиотеката/, конспекти, да не говорим за учебници.

Записванията за  новия семестър започнаха, но никъде няма инфо до кога, как, какво... да не говорим, че попръдителната сесия пачти свършва и още няма дати за всички изпити.

Не сме нито толкова прости, нито толкова нискостоящи за да продължаваме да допускаме такова подигравателно отношение към нас.

Нека всички които споделят моето мнение се регистрират тук. Предполагам, че недоволни има и от бакалавърските програми, както и от всички магистри. Мисля, че е време да се организираме и да изразим протеста си по текущия ред до декана и всички по-висшестоящи.

За мен това е поредния абсурд в нашата държава, но мисля че си струва да опитаме да го поправим.

« Последна редакция: 11.09.2008, 22:12:43 от if555 »
Активен

silvia84

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: До кога ще търпим...
« Отговор #1 -: 11.09.2008, 12:44:27 »

Напълно съм съгласна с теб, аз си мисля че освен задължения в този университет имаме и права, незнам защо е толкова трудно да се добираме до информация, която по принцип трябва да ни предоставят и като сме магистри май никой не ги интересува че работим , че някои не сме от пловдив и трябва поне датите за изпити да са актуални и по навременно изложени , но едва ли ще се променят нещата :-(
Активен

White frost

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: До кога ще търпим...
« Отговор #2 -: 11.09.2008, 18:00:29 »

Здравейте колеги,
силно се надявам да организираме протест под някаква форма,  така че да може ръководството на ПУ да ни чуе и най-напред доц. Иванов, на чието подчинение са администраторите.

  Ние плащаме високи такси и сме своего рода клиенти на ПУ, което автоматично води до определини права.

  Недопустимо е такова отношение към нас дори само, заради парите, с които би трябвало да си купуваме поне добро отношение, ако не добро образование!

  Само организираните форми на протест в България са ефективни!!!
Активен

storm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
  • sic transit gloria mundi
Re: До кога ще търпим...
« Отговор #3 -: 11.09.2008, 19:24:10 »

С всичко казано съм съгласен освен с првописа на думата администрация. Ако трябва да изброявам всичките абсурдизми и примери за непрофесионализъм и тотална незаинтересованост на персонала (и преподавателски, и административен), ще отегча всички с огромния обем на писанията си. Но въоръжете се с търпение, ще става само по-лошо .
Активен
trouble is my middle name but in the end i'm not too bad

iwanowa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re: До кога ще търпим...
« Отговор #4 -: 12.09.2008, 13:21:28 »

Забелязах, че една тема за изпита по Иконимика на труда и доц.Сотирова е изтрита. Явно някой от засегнатите лица е прочел темата  :haha: Дано си е извадил извод от прочетеното.
А иначе не е редно изтриването на тема, в която се казва само истина. Администраторите бързо са реагирали щом става дума за триене, но ако трябва да се напише информация, касаеща студентите, не може да се разчита на тях.
Активен
Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.

if555

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: До кога ще търпим...
« Отговор #5 -: 12.09.2008, 13:29:49 »

Забелязах, че една тема за изпита по Иконимика на труда и доц.Сотирова е изтрита.

и аз това забелязах, както и  коментара на същия в тази тема.... жалки неща се случват в ПУ :-X
Активен

Insomnia86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
Re: До кога ще търпим...
« Отговор #6 -: 15.09.2008, 13:54:24 »

Днес се случи същото с поправка по Социология на политиката. Професорът се обадил 5 мин преди изпита, че не може да дойде. Да сме отишли утре.....а утре имаме друга поправка, по Конституционно право. Интересно на коя от двете да отида.
Пропуснах да кажа че за Конституционно право няма и обявен час в графика, а с инспекторката не мога да се свържа по телефона.
Просто без думи.... :headbang:
Активен

desislavai

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: До кога ще търпим...
« Отговор #7 -: 16.09.2008, 09:57:15 »

Напълно съм съгласна. Жива гавра си е това с нас - веднъж да завърша и хич няма да се сетя за този университет. Сигурна съм, че и тяхното време ще дойде.....
Активен

desindra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re: До кога ще търпим...
« Отговор #8 -: 16.09.2008, 14:52:34 »

Нека ви разкажа поредния парадокс:
На 21.06. се провежда изпит по финанси- няма да разказвам за дългото чакане и суматоха около провеждането на изпита. Смятам, че това е общоприета практика и някак вече не прави впечатление...както и да е. Всички са силно заинтригувани от оценките и търпеливо чакат появата на резултатите- това не става в близкия 1 месец- колегите звънят на инспекторката- няма протокол. Чакането продължава... Изведнъж става ясно, че инспекторката е в отпуск, но на вратата й е пълно с хвърчащи листчета с резултати от различни изпити- та там е и "златният" списък с оценки по финанси- всичко е префектно- списък по имена, фак.номера, оценки. Отивам аз и виждам резултата си, успокоявам няколко колеги, че са изкарали и няма да се явяват на поправка.( дори съм насочила в съответна тема колегите във форума, които се интересуват, че резултатите са излезли).ами какво да ви кажа- 1 месец по-късно се оказва, че Снежа Тодорова няма протокол с оценки от изпита по финанси и не знае нищо за списъка, който е висял на вратата й. Досещате се какво означава това нали: няма оценка- няма кандидатстване за общежитие, нито за стипендия... да не говорим, че същевременно поправките и ликвидациите си минават, без да се знае  кой аджеба трябва да се явява на тях. та къде живеем ние- а, да, за пореден път се убеждавам- в Абсурдистан!!!
Активен
aide sys zdrave!

btilov

  • Гост
Re: До кога ще търпим...
« Отговор #9 -: 18.09.2008, 11:17:37 »

Колеги,
Ние по отделно няма да имаме ефективност и никой няма да се съобрази с нашата позиция и негодование, ако не се съберат повече от 50 % от мненията на колегите в една подписка, с оглед случващите се събития.
Смятам, че плащаме достатъчно много пари, за да позволяваме подобно отношение при положение, че повечето хора от Нас са личности с обществени позиции и социален статус над средния.
Според Закона за висше образование и Правилника за устройство и дейността на ПУ, ние имаме право:
•   Да получаваме квалифицирано ръководство и помощ за своето професионално и творческо израстване;
•   На студентите се осигурява квалифицирана консултантска помощ не само в рамките на учебния процес, но и чрез приемни часове на преподавателите – не по-малко от 2 астрономически часа всяка работна седмица (които някои преподаватели не спазват, защото са "големи" експерти в областта си и нямат време да се занимават на толкова ниско ниво и за тях правила няма!)

Тъй като много малко от магистрите имаме свободно време и сме работещи хора, едва ли сте запознати, че съществува студентска организация наречена „Студентски съвет”, която е единствената законовоустановена организация за защита на студентските и докторантските права.
Призовавам поне по 1-2 човека от специалност да се ангажират да раздаде и събере подписка-протест срещу отношението, което определено НЕ заслужаваме!

Ако има хора, които да се ангажират за подобна подписка, лично Ви гарантирам да предвижа нещата по каналния ред, за да потърсим правата и отношението, което заслужаваме.
Който има желание за реални действия, а не само за празни писания по форума, може да ми пише тук във форума на лично съобщение или на e-mail: btilov@abv.bg

Поздрави,
Борис Тилов
Активен

raitchev

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 468
  • Русе
Re: До кога ще търпим...
« Отговор #10 -: 18.09.2008, 16:39:34 »

Аз съм бакалавър и също бях на изпита на 11ти. Ако има подписка ще се постарая да помогна с каквото мога.
Наистина отношението е безобразно.
Освен чакането на изпита, когато ходих за резултати чаках още 1 час, след това се оказа, че работата ми я няма. След това пък се оказа, че имам двойка защото не се четяло, та чак след 20 мин разправии си получих положителната оценка.

Аз съм се примирил, че всичко е на самообучение... от това уни ще си получа само една хартиика.
Активен

GOOD

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Направи нужното.... не бъди послушен !!!
Re: До кога ще търпим...
« Отговор #11 -: 19.09.2008, 11:24:08 »

Ами аз току що запписах Финансов мениджмънд, но покрай моята приятелка и аз изживявам големи катаклизми с тези изпити.
Конкретно изпитите по финан за които се явяват 5 специалности и общо над 200 човека за една малка аудиторийка.

Боре, аз се заемам да подкарам подписката в моята специалност.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re: До кога ще търпим...
« Отговор #12 -: 20.09.2008, 07:35:13 »

наистина неприятни ситуации, особено тази, за която разказва колежката от мио. тази година и ние имахме подобни недоразумения, макар и по-леки. да се надяваме, че занапред подобни случки няма да има. :handshake:
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: До кога ще търпим...
« Отговор #13 -: 02.10.2008, 22:47:24 »

На мен пък ми е писнало от хора, които си мълчат когато трябва да говорят и говорят когато трябва да мълчат. Къде са били тези ти думи когато доц. Кацаркова се е появила? Къде са били когато инспекторките са ви навиквали? Къде е бил сегашния ти хъс тогава? Или си драскаме тук у форума, защото е по-лесно? Какво искаш? Съпричастие? Или може би да ти дам орден за пламенните слова?

Да ти преподават със съвременни методи в педагогиката и науката, викаш? Как добре звучи само. Ела в моя курс да видиш обстановката. Вдигащи шум, съмнително влезнали въобще в дебрите на висшето образование, незаинтересовани почти никак от образователния процес индивиди. Ааа има и една друга групичка, седящи кротко, неиздаващи нито звук и тихо записващи почти всяка една дума на преподавателя. Яко стимулираща среда. Просто мечта за един преподавател. Ако в твоя курс е нещо крайно различно, сподели го, може да помисля за преместване :) Колкото за себе си, то аз съм си намерил някаква златна среда, в която единствено шумът се явява като дразнител. Но как мислиш, дали и аз като един студент не бих искал по-стимулираща среда?

Та, с други думи, писна ми от публицистика, гола публицистика. Така, че те приветствам към последната част от поста ти, а именно към някакви действия. Имаш няколко опции, ориентирани към различните нива на йерархията...учебен отдел, началник учебен отдел, ръководител катедра, декан, а защо не и студентски съвет, че гледам и Борис се е включил. Все пак като се разболея никога не взимам само едно хапче, винаги са няколко и то различни. Разбери, че тези хора са в трудовоправни отношения с университета и си имат както права, така и задължения. При неспазването на изискванията към тях, то те подлежат на редица санкции. Но и те не са виновни само защото ти си решил така. Има си канален ред, по който минават тези неща. Дайте да не го превръщаме всичко в излишно оплакване, само защото те са преподаватели, а ние – студенти. Все пак какъв е проблемът с това, че преподавател не може да дойде на дадена дата за изпит? Нима той не е човек? Нима и на него не може да се случи нещо, по същия начин както на нас? Та, градивна и основателна критика или излишно хленчене, оставам да си прецените сами.

Ако мога да ти бъда полезен с нещо спрямо  действията, то заповядай, но ако ще е само да си говорим за световните несправедливости, изливащи се баш над твоята глава, то можеш да си го спестиш, че имам по-приятни занимания. С други думи, ако трябва да захвърля наивността си настрана, то според мен въобще не си драснал на Борис и  не си направил нищо друго, освен драскането на ей онзи пост най-отгоре. Дано да греша.

Търсете си правата, ей, но имайте и по-основателни оплаквания :)
Активен
Ицко иска поничка!