argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Задочници..общежития?!  (Прочетена 1821 пъти)

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Задочници..общежития?!
« -: 28.09.2007, 19:46:21 »

Здравейте!Интересно ми е всички студенти ли ползват така заветните квартири.Да му писне на човек от тези хазяйки.Скоро разпитвах дали дали все пак ни се полагат някакви общежития..стигнах до извода,че сме ощетени от всякъде.Като се започне от БДЖ карти...през общежития и през незнам си още какво.Какво е мнението на задочниците?Не трябва ли според вас да има поне малко хуманно отношение към нас.И все пак сме студенти не както всички твурдят,че работим,но едва ли всеки знае че повечето студенти се издържат и работят за минимални работни заплати.
Това което пиша не е просто хленчене или някакви прищявка или да се изтукна нещо,но едва ли не ние сме едни работници и някои хора забравят,че сме студенти!
Погледнете учителите и от другите сфери на труда се добират до целите си!Обръщам се към повечето студенти задочници и моля всеки да изрази мнение по въпроса.
Мисля,че дуржавата е в такова положение,че всеки трябва да отстоява позициите си и една ли биха ни отказали,поне да ползваме БДЖ както редовните студенти безплатно или поне не както сегашните "символични пари" както ми казаха на едно гише една служителка на БДЖ.
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: Задочници..общежития?!
« Отговор #1 -: 28.09.2007, 21:24:02 »

Това с БДЖ-то едва ли ще стане, тъй като задочниците не пътуват цяла година заради обучение-така, както ние не ползваме лятото картите за градския транспорт. За общежитията не знам как стоят нещата
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Задочници..общежития?!
« Отговор #2 -: 30.09.2007, 02:59:54 »

Е как ще ги ползвате лятото като тогава сте в почивка? Разбирасе,че няма да ползвате.На редовния студент работата му е да стои в града в който живее и учи и не сум чувал постоянно да патуват в месеца няколко пати,а ние имаме по толкова изпити и пак си патуаме.Каква е разликата ?
Активен

mmegi_85

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: Задочници..общежития?!
« Отговор #3 -: 04.01.2008, 16:43:12 »

 Не ме разбираи погрешно, солидарна съм с теб, FlexFit, но ПУ няма къде да настани
редовните си студенти, а какво остава за задочниците.
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Задочници..общежития?!
« Отговор #4 -: 05.01.2008, 01:16:07 »

И ти не ме разбирай погрешно. Никой не иска да се настанява на мястото на редовните студенти. Просто твърде много плюсове пред едните и твърде много минуси пред другите. И в двата  случая хората се водят студенти в единия и се отнасят към тях и като такива, а в другия да се спасяват така излиза. То как и да има места за редовните студенти, като корупцията е явна има свободни места в общежитията, пък местата не са обявени и си вкарват техни хора. Ето на тези неща трябва да обърне внимание студентския съвет на проблемите на хората. Не някакви си синове и щерки да бъдат настанявани в тези общежития, а да се дават на хора които всъщност имат нужда, а аз познавам доста и хич не са малко.
Активен