argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Докторантура  (Прочетена 1643 пъти)

betsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Докторантура
« -: 20.11.2010, 09:39:29 »

Трябват ми подробности относно докторантурите в ПУ. Някой разполага ли с инфо относно: продължителност на обучението, годишни такси, какво е по същество обучението. Знам, че е най-добре да питам инспекторките, но за момента ми е необходима само насочваща, неофициална информация. Предварително благодаря!
Активен

hariti

  • Гост
Re:Докторантура
« Отговор #1 -: 21.11.2010, 11:28:49 »

http://www.uni-plovdiv.bg/news.jsp;jsessionid=AEAB93E0DE78D7988ACC864A58464B8A?ln=1&id=1140&newsPageNumber=1
Закон за научните степени и звания:
....
                (2) Докторантурата е редовна и задочна.
           Чл. 8. За редовни докторанти се приемат лица с висше образование, не по-възрастни от 30 години, а за задочни - от 35 години, положили установения конкурсен изпит по специалността с успех не по-нисък от много добър (5) и притежават необходимите научни, делови, политически и морални качества.
                (2) Изискването за възраст не се отнася за лицата, които защищават дисертационен труд, разработен самостоятелно, както и за чужди граждани, изпратени по установения ред за подготовка в Република България.
                (3) Редът за приемане и обучение на докторантите, както и условията за приемане на редовни докторанти за обучение в чужбина, се установяват с наредба, издадена от Министерството на образованието и науката.

Таксите може да разгледате тук:
http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135682713
За обществени науки 500 лв за редовно и 400 лв за задочно обучение, за технически и естествени науки 700 за редовно и 500 за задочно обучение.
Активен

betsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Докторантура
« Отговор #2 -: 21.11.2010, 18:49:11 »

Благодаря!
Активен

Палавото Весе

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Докторантура
« Отговор #3 -: 22.11.2010, 14:03:01 »

 :toivo:

Вие тук за докторантура питате , а аз искам да стана професор може ли да ми кажете изискванията  :headbang:
Активен
С Черно Фередже ...

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Докторантура
« Отговор #4 -: 23.11.2010, 00:28:32 »

Палавото Веси,голяма майтапчийка си!Преди да станеш професор трябва да  пишеш нещичко или да попрепишеш ако не можеш сам да измислиш нещо.Първо се става асистент,да преподаваш на студентите когато професора отсъства и да водиш упражненията им.После защитаваш докторска десертация ,стъпка по стъпка , много упоритост ,много черна работа трябва да вършиш докато станеш доцент , после професор , после академик.Успех ти желая и не забравяй да се омъжиш , ако искаш да станеш професор на 40 год защото после няма да имаш кандидати!хихихих.! :y: :-) :sun:
:toivo:

Вие тук за докторантура питате , а аз искам да стана професор може ли да ми кажете изискванията  :headbang:
« Последна редакция: 23.11.2010, 00:31:49 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов