argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Редовно обучение + работа  (Прочетена 4116 пъти)

smirnof10

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Редовно обучение + работа
« -: 22.02.2012, 16:43:43 »

Задавам въпрос, който по-скоро е към настоящите студенти и тези които са се сблъсквали с моя проблем. Харесал съм си няколко специалности - информатика с немски, немски с китайски,английски с испански и т.н. Всички те са в редовна форма на обучение. Аз имам свободно време само до 13ч., след това съм на работа и така всеки ден. Мислите ли, че бих могъл да се справя - посещаване на лекции само до обяд, заверки, изпити, упражнения и др. задачи или да се откажа от това удоволствие и да го заместя със задочната форма и специалност, която не ми се нрави толкова  :s: ?
Ще ви бъда благодарен за отговорите .
Активен

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:Редовно обучение + работа
« Отговор #1 -: 22.02.2012, 22:39:38 »

Комбинацията работа и учене не дава добър резултат... Дори и да завършиш всичко ще е една пародия на учене. Излизаш без знания.
Активен

svirepo`limon4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Редовно обучение + работа
« Отговор #2 -: 03.03.2012, 10:16:56 »

Не съм никак съгласна за лошия резултат от комбинацията. Резултатът зависи изцяло от теб-голяма част от студентите работят и учат и чесно казано някои се справят по-добре от неработещите. Ако си мотивиран достатъчно - давай, но имай предвид, че не е никак леко. Реално погледнато много малка част от студентите в България (нямам наблюдения за други държави) могат да си позволят единствено да учат. Ако учищ свясно и упорстваш - резултатите няма да закъснеят :)
Поздрави
Активен

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:Редовно обучение + работа
« Отговор #3 -: 03.03.2012, 10:27:01 »

Доказано е, че подобна комбинация не е работеща.

Е разбира се, ако си от педагогическия факултет ще ти е много лесно, там учат четене на книжки...

В някои от факултетите има задължително присъствие на упражнения, в които се усвояват важни практически познания. При 2 максимум 3 отсъствия и не получаваш заверка. А и не виждам как ще си вземеш изпитите, ако работиш цял ден. За сериозни дисциплини като висша математика, биохимия, ядрена физика, органична химия, право и други е нужно сериозно четене.

А и дори да си вземеш изпита с 3-ка, това не означава, че си пълен със знания, които всъщност са най-важното.
Активен

speedy912

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Редовно обучение + работа
« Отговор #4 -: 03.03.2012, 19:26:10 »

Според мен най-добре е да я запишеш като втора специалност, ако искаш много да я учиш тази специалност, така ако я има само редовно може да се направи график на посещения на изпити и лекции, не знам как стоят нещата там, но мисля, че може да се направи нещо, питай в учебен отдел преди да кандидатстваш тази година, да можеш да си наясно с нещата и със специалностите, които искаш да подредиш  :-)
Активен

smirnof10

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Редовно обучение + работа
« Отговор #5 -: 12.05.2012, 11:28:14 »

Чета различни мнения и това е напълно разбираемо. Тогава малко ще променя въпросите си : кои специалности имат малко занятия и са поносими за учене, като изключим педагогическия факултет (не искам никой да се засяга,просто това не е за мен).
Активен

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Редовно обучение + работа
« Отговор #6 -: 10.09.2012, 18:44:29 »

аз смятам да пробвам да съчетая ученето с работата,, но вече по-късно. Мисля, че първата година ще ми е трудно
Активен