argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Intel vs AMD  (Прочетена 4155 пъти)

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: Intel vs AMD
« Отговор #20 -: 13.07.2007, 10:24:59 »

Може човека да е имал и през 99-та Дурон на 1.2, само че ако са били 2х600. Друг начин просто нема  :wink:
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Intel vs AMD
« Отговор #21 -: 16.07.2007, 16:39:40 »

За да не се чудим повече ето решението:
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

VooDooMaN

  • Гост
Re: Intel vs AMD
« Отговор #22 -: 16.07.2007, 16:49:08 »

Който има повече пари за даване - Intel, който иска да мине по-евтино - AMD, така го виждам аз. Фен съм и на 2-те марки. Ако се търси top of the cream - ще го намерите с Intel.
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Intel vs AMD
« Отговор #23 -: 16.07.2007, 18:07:11 »

Ако имам пари изобщо няма да се занимавам с програмиране!
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Intel vs AMD
« Отговор #24 -: 16.07.2007, 20:06:57 »

Е па я сме ут селу и тогава че си земем Интелу, за да може ут селу да ми зъвиждът, че съм с най-скъпия трабант, па ся за един процесор че се чудем. Пъ ако некоя не ми върже, че и забием процесуръ у глъвътъ тъ дъ знае колку пъръ струа. :evil: :evil: :evil:
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Intel vs AMD
« Отговор #25 -: 18.07.2007, 13:23:56 »

И AMD имат яки errata - запознайте се. Е, Интел от едно време са си факири - много добре помня FP-DIV бъга в Pentium Pro!

Лично на мен и двете ми харесват и съм имал и AMD и Intel - което в момента е било по-изгодно. В момента съм с AthlonXP, но скоро ще съм с Core2Duo. Забиването на Windows не е от тези erratas, а от кофти хардуер или кофти инсталация (т.нар. сбозяване).
Активен

Sirocco

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
AMD
« Отговор #26 -: 19.07.2007, 15:50:55 »

Ами незнам какви са тези машини за "работа" с Intelчета, но аз се занимавам малко с 3D анимация и рендиране, та не случайно повечето студия ползват за целта Opteron (може би единствения принос на Интел в тази свера е чрез компютрите на Apple, но те се използват за някои други етапи на рисуването). И в момента с остарялата си архитектуре 2а двуядрени АМД се справят като 2а четериядрени Xeon (с Core2 архитектура). Не ми се мисли какво ще става след 2 месеца като изляцат четериядрени Opteron чета с новата архитектура на AMD.
А за тези дурони 1.2 през 99 :D e гати и промо броиките (първият 1GHz процесор на AMD - 6 март 2000, интел 1 седмица по късно - споблеми)
И такова нещо че Intel претижава част от AMD няма. Има специален договор мещду двете, засягашт възможноста за чатично използване на чужди технологи.
Но всеки знае че SSE вървят по добре на Интел (АМД SSE3 не отговаря напълно на SSE3 Intel), a съответно и АМД64 показва по добри резултати за АМД.
« Последна редакция: 20.07.2007, 01:18:59 от Sirocco »
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Intel vs AMD
« Отговор #27 -: 20.07.2007, 01:37:23 »

Компютрите на Apple до миналата година бяха с много по-яки процесори, които Motorola ако не се лъжа произвеждаше, но за съжаление един G5 процесор /*вървият 64битов процесор за работна станция*/ струва много повече от интелските, а напоследък Apple водят погрешната политика да правят уж по-достъпни и евтини комп. си като ползват интелски процесори. Така, че не вярвам последнитя им комп. да мачкат толкова добре графиките като един G5.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club