argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Надолу

Автор Тема: Българска филология  (Прочетена 67331 пъти)

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #180 -: 30.08.2010, 19:30:34 »

Относно реализацията... тя си зависи единствено и само от нас.. Mademoiselle  и аз ти писах ЛС със скайп...ама май се интересуваш само от този на tishyy   :-D :-D :-D  :handshake:

Глупости и на мен не го е дала  :-D Ем тя преценя...дай ние да заформим приказката :-D

Аз исках да кажа, че й написах скайпа ми.. аа да попитам ви попитам, на общежитие ли искате да бъдете или на квартира ?  :smoking: :-)
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

maq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Българска филология
« Отговор #181 -: 30.08.2010, 19:42:03 »

Essential, ти подаде ли документи за общежития :-)?
Активен

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #182 -: 30.08.2010, 20:00:34 »

Essential, ти подаде ли документи за общежития :-)?

Не, все още не съм , но другата или по-другата седмица ще ходя да си подам, а ти ?
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

maq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Българска филология
« Отговор #183 -: 30.08.2010, 21:17:38 »

Мисля утре да подам,дано моята инспекторка да е там Апостолова,нямам възможност всеки ден да ходя в Пловдив
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Българска филология
« Отговор #184 -: 30.08.2010, 21:34:04 »

Относно реализацията... тя си зависи единствено и само от нас..

 :y: :y: :y:

Искам да допълня нещо...Трябва да се радвате,че ще имате възможност да се срещнете с невероятни преподаватели и личности...Моля ви...не вярвайте на  глупавите слухове,родени от студентския фолклор ! Сами ще се убедите,че са напълно безпочвени !  :-) БФ е уникална специалност ! Ако харесвате литературата и езикознанието,няма да съжалявате,че сте избрали или са ви приели тази специалност ! Мисля,че е по-важно това,с което човек се занимава да му доставя удоволствие и да го прави с любов,отколкото по задължение..Не мислете,че няма реализация.Последните години станаха "модерни" и популярни специалности като маркетинг и др. в сферата на икономиката...и какво се получи-пренасищане с икономисти на пазара на труда...Ами юристите?
Разбирам,че в днешно време човек трябва да бъде прагматик,но дипломите по т.нар. "перспективни" специалности не са гарант за сигурна и добра реализация....Ох,колко много изписах!  :hihi: Казано накратко - не съжалявайте !  :-)
Активен

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #185 -: 30.08.2010, 21:41:47 »

Естествено, че не съжалявам, просто не съм запозната много и е нормално да съм несигурна... не казвам нищо лошо за специалността.  :handshake: :-)
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

tishyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Българска филология
« Отговор #186 -: 30.08.2010, 22:06:02 »

Относно реализацията... тя си зависи единствено и само от нас..

 :y: :y: :y:

Искам да допълня нещо...Трябва да се радвате,че ще имате възможност да се срещнете с невероятни преподаватели и личности...Моля ви...не вярвайте на  глупавите слухове,родени от студентския фолклор ! Сами ще се убедите,че са напълно безпочвени !  :-) БФ е уникална специалност ! Ако харесвате литературата и езикознанието,няма да съжалявате,че сте избрали или са ви приели тази специалност ! Мисля,че е по-важно това,с което човек се занимава да му доставя удоволствие и да го прави с любов,отколкото по задължение..Не мислете,че няма реализация.Последните години станаха "модерни" и популярни специалности като маркетинг и др. в сферата на икономиката...и какво се получи-пренасищане с икономисти на пазара на труда...Ами юристите?
Разбирам,че в днешно време човек трябва да бъде прагматик,но дипломите по т.нар. "перспективни" специалности не са гарант за сигурна и добра реализация....Ох,колко много изписах!  :hihi: Казано накратко - не съжалявайте !  :-)


Ами не мислиш ли,че хората съвсем основателно се насочват към икономиката , тъй като в тази насока можеш да получиш горе-долу някаква добра реализация в България ? Добре,да предположим,че дори и не я получат тук,дали в по-развитите страни един български филолог има по-голям шанс от от един икономист? Хората си правят бизнеса , а пък аз много важно,че пиша ''тенЕкия'' вместо ''тенИкия''... Иначе и аз обичам да чета и т.н., но никой не може да ме убеди,че с БФ има по-голяма реализация от която и да е икономическа специалност.
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Българска филология
« Отговор #187 -: 30.08.2010, 22:37:48 »

Веднага ти отговарям ! В Австрия един асистент взима месечна заплата от 3000 евро,да не говорим за другите титли...За икономистите не знам!А в университета във Виена има БФ,както и останалите славянски филологии...В никакъв случай не подценявам другите специалности,взех отношение по темата,за да ви вдъхна увереност..Аз съм последна година БФ и за тези години разбрах,че това е нещото,което искам да уча и нещото,с което искам да се реализирам,защото сферата на реализация на филолозите далеч не е само средното образование...Както и да е...пожелавам ви от сърце да откриете своето поприще и призвание....било то филология,икономика и т.н. :)
Активен

tishyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Българска филология
« Отговор #188 -: 30.08.2010, 23:00:01 »

Веднага ти отговарям ! В Австрия един асистент взима месечна заплата от 3000 евро,да не говорим за другите титли...За икономистите не знам!А в университета във Виена има БФ,както и останалите славянски филологии...В никакъв случай не подценявам другите специалности,взех отношение по темата,за да ви вдъхна увереност..Аз съм последна година БФ и за тези години разбрах,че това е нещото,което искам да уча и нещото,с което искам да се реализирам,защото сферата на реализация на филолозите далеч не е само средното образование...Както и да е...пожелавам ви от сърце да откриете своето поприще и призвание....било то филология,икономика и т.н. :)

Уоу 3 бона :-o Интересно,той гений трябва да е този асистент :-D Иначе то пак в чужбина: за мен това не е проблем , но има хора,които няма да напуснат БГ.Иначе ми вдъхна 1 % увереност относно БФ-то,ако чуя 100 такива мнения ще съм напълно убеден :-D Шегувам се ;dd
Активен

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #189 -: 30.08.2010, 23:10:59 »

Добре де, защо записа тази специалност тогава ? Btw 1-вите ми 3 желания и на мен ми бяха маркетинг, макроикономика и ст.управление, но не стана.Но аз не съм толкова скептично настроена като теб. Толкова неща ( не хубави) написа за БФ, че сякаш някой насила те е накарал да се запишеш или просто смяташ да се прехвърлиш в икономическа, (което според мен изобщо няма да е лесно) . Както и да е, всеки си има мнение по въпроса  :-)
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

Mademoiselle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Българска филология
« Отговор #190 -: 30.08.2010, 23:54:08 »

хихи :)
« Последна редакция: 31.08.2010, 00:02:57 от Mademoiselle »
Активен

Mademoiselle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Българска филология
« Отговор #191 -: 30.08.2010, 23:59:04 »

Веднага ти отговарям ! В Австрия един асистент взима месечна заплата от 3000 евро,да не говорим за другите титли...За икономистите не знам!А в университета във Виена има БФ,както и останалите славянски филологии...В никакъв случай не подценявам другите специалности,взех отношение по темата,за да ви вдъхна увереност..Аз съм последна година БФ и за тези години разбрах,че това е нещото,което искам да уча и нещото,с което искам да се реализирам,защото сферата на реализация на филолозите далеч не е само средното образование...Както и да е...пожелавам ви от сърце да откриете своето поприще и призвание....било то филология,икономика и т.н. :)

Лично на мен,с твоите думи , ми вдъхна по-голяма увереност!Благодаря ти !  :-) Дано да е така както казваш...   :-)
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Българска филология
« Отговор #192 -: 31.08.2010, 00:07:00 »

Лично на мен, с думите си ,ми вдъхна по-голяма увереност !!Благодаря ти   :-) Имах голяма нужда ..и особено когато го прочета от компетентен човек, завършващ тази специалност !

 :-) Наистина се радвам !

До младежа:

Ректорът на Виенския университет професор Георг Винклер:

- Г-н Винклер. в Австрия е разпространено мнението че висшето образование в бившите комунистически страни не отговаря на западните стандарти. Какви са вашите наблюдения?

- Все още роля играят предразсъдъците. Моят опит показва, че това не е вярно. Образованието в страните от бившия източен блок в областа на природните науки е отлично, нивото на математиката е впечатляващо, както и в области като химия и физика. В молекулярната биология има разлика, големите изследователски центрове не са в бившия източен блок. Имате традиции в областта на хуманитарните науки, които са различни от западноевропейските, но не бих подценил качеството им. Като икономист бих могъл да посоча пропуски в областта на икономическите и социалните науки. Те имат нужда да наваксат.

- Кои ще бъдат хитовите специалности в бъдеще?

- Трудно е да се направи прогноза. В областта на информатиката се предполагаше, че необходимостта от специалисти ще нарасне, но това не се случи. Актуални ще бъдат право, соцални науки, икономика, но ще се търсят и кадри в опазването на околната среда, филологиите ще изживеятренесзнс, ще бъдат необходими хора, владеещи няколко чужди езика.

Заплатите на професорите варират от 3622 евро до 10 866 евро бруто за месец.

Ето линка:http://www.vobg.net/article.php?id=27487

Активен

tishyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Българска филология
« Отговор #193 -: 31.08.2010, 00:23:07 »

Лично на мен, с думите си ,ми вдъхна по-голяма увереност !!Благодаря ти   :-) Имах голяма нужда ..и особено когато го прочета от компетентен човек, завършващ тази специалност !

 :-) Наистина се радвам !

До младежа:

Ректорът на Виенския университет професор Георг Винклер:

- Г-н Винклер. в Австрия е разпространено мнението че висшето образование в бившите комунистически страни не отговаря на западните стандарти. Какви са вашите наблюдения?

- Все още роля играят предразсъдъците. Моят опит показва, че това не е вярно. Образованието в страните от бившия източен блок в областа на природните науки е отлично, нивото на математиката е впечатляващо, както и в области като химия и физика. В молекулярната биология има разлика, големите изследователски центрове не са в бившия източен блок. Имате традиции в областта на хуманитарните науки, които са различни от западноевропейските, но не бих подценил качеството им. Като икономист бих могъл да посоча пропуски в областта на икономическите и социалните науки. Те имат нужда да наваксат.

- Кои ще бъдат хитовите специалности в бъдеще?

- Трудно е да се направи прогноза. В областта на информатиката се предполагаше, че необходимостта от специалисти ще нарасне, но това не се случи. Актуални ще бъдат право, соцални науки, икономика, но ще се търсят и кадри в опазването на околната среда, филологиите ще изживеятренесзнс, ще бъдат необходими хора, владеещи няколко чужди езика.

Заплатите на професорите варират от 3622 евро до 10 866 евро бруто за месец.

Ето линка:http://www.vobg.net/article.php?id=27487




Професор или асистент? Пак не ме убеди..Ако това е вярно ще е някакъв единичен случай на успял филолог, апредстави си какви ли пари взима успял икономист :-D Не знам питал съм толкова хора+ учители и нито дума за реализация на БФ и то във Виена..
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Българска филология
« Отговор #194 -: 31.08.2010, 00:38:38 »

Пфффф,ениуей  :-D Язвителни коментари ,породени от неудовлетворени надежди ... Пожелавам ти да се реализираш като икономист и то успял....:) Но...чакай малко!Не беше ли приет БФ ?  :hihi: Колко съм несъобразителна  :blush:
Но имаш време...като гледам все още си юноша...Ще запишеш второ висше в желаната от теб сфера и оттам нататък само нагоре   :-D
« Последна редакция: 31.08.2010, 00:43:29 от J.Lilly »
Активен

tishyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Българска филология
« Отговор #195 -: 31.08.2010, 00:54:32 »

Пфффф,ениуей  :-D Язвителни коментари ,породени от неудовлетворени надежди ... Пожелавам ти да се реализираш като икономист и то успял....:) Но...чакай малко!Не беше ли приет БФ ?  :hihi: Колко съм несъобразителна  :blush:
Но имаш време...като гледам все още си юноша...Ще запишеш второ висше в желаната от теб сфера и оттам нататък само нагоре   :-D

А ,човек не с лошото :-D БФ ми беше първото желание,макар че можех да вляза и с икономика :-D Да ти кажа, ненавиждам математика и икономика, а и както написах по-горе обичам да чета :-) Реалист съм, чул съм доста отзиви за специалноста и за мое съжаление никак не бяха добри...Иначе успех и на теб.Дано като завършиш да ме оправдаеш :-)
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Българска филология
« Отговор #196 -: 31.08.2010, 00:59:57 »

Ще се опитам да бъда максимално обективна с оглед на положението у нас,т.е. Абсурдистан..Държавата по никакъв начин не се опитва да стимулира и поощрява студентите...Същевременно безработицата се увеличава и хора дори с по две висши трудно намират работа..Това го пиша във връзка с въпросната реализация-нещо,което в Б-я е доста относително..Какво да ти кажа..трудно е тук..А за БФ..ставам агресивна  :-D хаха..браня си специалността  :-D защото си я обичам :)
Активен

tishyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Българска филология
« Отговор #197 -: 31.08.2010, 01:13:56 »

Ще се опитам да бъда максимално обективна с оглед на положението у нас,т.е. Абсурдистан..Държавата по никакъв начин не се опитва да стимулира и поощрява студентите...Същевременно безработицата се увеличава и хора дори с по две висши трудно намират работа..Това го пиша във връзка с въпросната реализация-нещо,което в Б-я е доста относително..Какво да ти кажа..трудно е тук..А за БФ..ставам агресивна  :-D хаха..браня си специалността  :-D защото си я обичам :)


Еми да, за държавата ни моето мнение е същото... Даже до ся се ядосвах...приемат с оценка 3,30 на изпита по БЕЛ  :?
Активен

bilyyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • Българска филология 1 курс
Re:Българска филология
« Отговор #198 -: 31.08.2010, 12:14:29 »

Здравейте, аз също ще съм за 1-ва година БФ и мн се радвах, че са ме приели въпреки, че ми е 2-ро желание (първото ми беше Психология). След като се записах също бях някакси несигурна, защото започнах да умувам дали после ще има някаква реализация, но не съжалявам. И все пак мисля после да запиша Психология, и може би така е по-добре, защото двете специалности варвят ръка за ръка.
Активен

Mademoiselle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Българска филология
« Отговор #199 -: 31.08.2010, 12:41:13 »

Здравейте, аз също ще съм за 1-ва година БФ и мн се радвах, че са ме приели въпреки, че ми е 2-ро желание (първото ми беше Психология). След като се записах също бях някакси несигурна, защото започнах да умувам дали после ще има някаква реализация, но не съжалявам. И все пак мисля после да запиша Психология, и може би така е по-добре, защото двете специалности варвят ръка за ръка.

Здравей колежкее !  :handshake: Аз съм също като теб...исках психология на първо място! Но наистина не трябва да съжаляваме..аз с всеки изминал ден съм все по-обнадеждена за филологията!  :-) А отностно несигурността...всички сме така и това е напълно нормално,докато не почнем и не видим за какво всъщност става въпрос...   :rock:
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Нагоре